Şimdi Ara

Sevgiyle Kasa Topluyorum Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Şimdiye kadar edindiğim tecrübeler doğrultusunda neye daha çok ihtiyacım olduğunu bilerek gereksinimlerimi yazacağım.

Öncelikle sistemin kasası çok önemli benim için anakartıda öyle o yüzden son model anakartları destekleyecek bir kasa lazım
    Çok iyi soğutma sistemi olması gerekiyor başıma ne geldiyse ısınmadan geldi. Suyla soğutma havayla soğutma en iyi soğutma sistemi gerekiyor.
    Bunun yanında elektrik yani güçle ilgili çok problem yaşadığım için elektriğin iyi olması lazım.
    Power supply veya diğer elektrik bileşenleri en güvenli, güçlü ve ekonomik özelliklere sahip olması gerekli. Yani PC çok elektrik yemesin power supply pahalıda olsa olur.. bikere verelim tam verelim
    USB soketlerin fazlalığı önemli şuankik kasada önde 3 arkada 6 tane bulunuyor ama yetmiyor. 3.0 girişli olursa daha iyi. USB gagdetleri çok severim.

Anakartın tüm yenilikçi teknolojilere açık olması lazım yıllar içinde bakımını yapabileyim çağın gerisinde kalmasın.

Sinema TV okuyorum görsel açıdan tatmin edecek şaun piyasadaki oyunları oynayabileceğim GTA 5'i kasmadan mario oynarcasına oynayabileceğim bir pc gerekli. Ekran kartı bu şekilde olursa güzel olur.

İşlemcide şöyle diyim aynı anda video list converter, render, download, disk birleştirme, kopyalama vs. işlemleri yapabilen bir insanım hiç kasmamalı. Rame gelecek olursak aynı anda çok sekme ve program açtığım için rahat edebilmeliyim ama şuan 4gb kullanıyorum rahatım yinede pcye bakım yapıyorum hep çünkü

Gerekirse sonra SSID alıp eklerim. Kasa, anakart, güç, soğutucular, ram, işlemci olarak önerilerinizi yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tramisgo -- 17 Mayıs 2016; 22:21:45 >

• sana muhtemelen gtx970 veya türevleri önerilecek ondada cw sesinden durulmuyor.
    hatta önerecekleri corsair psu da bile cw var.

birde tr'de usb gadget falan yok. bir tek fan bulursun.
  • Bütçe söylesen daha iyi olur.
    Monitör dahil değil anladığım kadarıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam o kadar şey yazmışsın ama "bütçeyi ve monitör dahil mi değil mi" yazmamışsın.
  • Sevgiyle kasa toplama fikri gercekten cok hos

ayrilan bütcede limit varsada söyleyin, yoksada söyleyin hocam biz aliskiniz

(nicki okurken tramisu diye okudum nasil canim cekti)
  • Butce nedir? İstediiniz her seyin iyisinden alirsak 5000 yapar siz butceyi verin biz ona gore dizelim
    Bu mesaja eklenen görseller:

Sevgiyle Kasa Topluyorum Yardım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2000 ile 3000 arası arkadaşlar. Sadece kasa yani "kasa topluyorum" dediğim için ayrıca belirtmeye gerek duymadım :D

Teşekkürler.

HDD Monitör vs var sadece sorduklarımı istiyorum arkadaşlar :D SSiD çokta gerekli değil ama onuda öneriye ekleyebilirsiniz (şuan lükse kaçıyor benim için yoksa kim istemezki işletim sistemini sside kurmayı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tramisgo -- 19 Mayıs 2016; 0:40:29 >
  • Tramisgo kullanıcısına yanıt
    sayin hocam,

simdi yukarida saydiginiz özelliklerden gtaV oyununu mario gibi onayayim dediniz ya, tamam,

birde sivi sogutma, en güncel anakart, ve az yakan 80+gold seri psu yani güc kaynagi istediniz

iste bunlardan sonra verdiginiz bütcedeki rakamlarin ilk harfleri 2-3 degil 3-4 yerine göre 5 olur.

*size yeni seri nvidia ekrankartlarindan önerelim ama daha türkiyeye gelmedi, bu yüzden eger acil degilse 1 ay gecikmeli toplayin sistemi. yada ekrankartsiz toplayalim, oyun oynamaya ekrankartini aldiktan sonra baslarsiniz. yinede siz bilirsiniz.

*islemci secimi;
    overclock muhabbetine sicak bakiyorsaniz: i5 6600K yada i7 6700K
    overclock nedir bilmem, merakimda yok: i7 6700 (en uzun vadeli islemci güncel islemci)

siralama: i5 6600k < i7 6700 < i7 6700K sekilide olur. benim gönlümden size i5 6500 önermek gecmiyor. öneren cikarsada elden birsey gelmez tabi.

anakart olarak en güncel ve usb sayisi cok olan, saglam da diyebilecegim: Asus Z170 Pro Gaming ->http://www.sinerji.gen.tr/asus-z170-pro-gaming-d4-2133mhz-atx-1151-pmu65940

ssd alacam derseniz: samsung evo 850 250gb ->http://www.sinerji.gen.tr/samsung-850-evo-250gb-540-520mb-mz-75e250bw-pmu3403

kasa olarak sizin nasil birsey aradiginizi tam olarak anlayamadim, cesit cesit ve ucuzu var pahalisi var... su siralar yeni ve hosuma giden su kasa var mesala ->http://www.sinerji.gen.tr/deep-cool-dukase-kasa-siyah-psu-yok-pmu71396 ama daha yakindan görmedim. sizin yerinizde olsa kasayi gider vatandan falan inceler malzemesine bakar sonra alirdim. coolermaster ve corsair marka kasalari da size önerebilirim.

ekran karti görüsümü yukarida belirttim.

güc kaynagi az yaksin diyorsaniz 80+Gold almaniz gerekiyor.

sogutma sistemi olarak, coolermaster hyper 212 uygun fiyatli alinabilir yada sivi sogutma olarak corsair h100i alinabilir ama ikisi arasinda epey fiyat farki var.
  • Dostum çok teşekkürler inceleyeceğim bunu hani disk monitör gibi şeyler olmayacağı için demiştim ben They Call Me Alpha arkadaşın tavsiyesinden ssid ve monitörü çıkarırsak 2500 tl gibi bir fiyat çıkıyor bu mümkünmü şimdi :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.