Şimdi Ara

WhatsApp sonunda görüntülü arama özelliğine kavuşuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WhatsApp sonunda görüntülü arama özelliğine kavuşuyor

WhatsApp uzun bir süredir beklenen görüntülü arama yeteneğine kavuşacak gibi görünüyor. Yeni bir rapora göre nihayet Android kullanıcıları için beta test süreci başlamış durumda. Kısa bir süre önce popüler mesajlaşma yazılımının bir sonraki büyük güncellemesinde görüntülü arama özelliğinin yer alacağını gösteren iki yeni ekran görüntüsü ortaya çıktı. Paylaşılan görüntüler WhatsApp'ın Android platformunda görüntülü arama özelliğini başlattığını gösteriyor.

Ayrıca Bkz.Microsoft temiz Windows 10 kurulumunu kolaylaştıracak bir araç hazırlıyor
    Uygulamanın son beta sürümü (v2.16.80) WhatsApp üzerinden bir kişiyi aramak istediğinizde artık iki farklı seçenek sunuyor. Bunlardan biriyle normal sesli arama yapılabildiği gibi diğeriyle görüntülü arama başlatılabiliyor. Ancak bazı ülkelerdeki kullanıcılar beta versiyonla görüntülü görüşme yapabildiklerini söylerken, çoğu kullanıcının hala görüntülü aramanın kullanılamadığına dair bir mesajla karşılaştıkları belirtiyor. Özellik şu anda tüm beta testerlar için aktif durumda değil. Ama kısa süre içerisinde daha geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından test edilebilecek.

Sesli görüşme özelliği de benzer şekilde ilk başta sadece beliri kullanıcılar için aktif olmuş ancak daha sonra kademeli şekilde yayılmıştı. Beta süreci sorunsuz geçer ve tüm aksaklıklar hızlı bir şekilde giderilirse tüm Android kullanıcıları çok fazla beklemeden görüntülü arama özelliğine kavuşabilecekler. Yenilik girişimlerini hızlandıran WhatsApp geçtiğimiz hafta da Windows ve Mac platformları için masaüstü uygulamasını kullanıma sunmuştu.

WhatsApp sonunda görüntülü arama özelliğine kavuşuyor 

• son skype bükücü
  • Hesap makinesinde de çalışıyor mu bu hocam?

• Yarın ki haber microsoft skype'i satıyor

• Sesteki cızırtı görüntüde de varsa pek tutmaz. Ya tutarsa?

• Türkiye'de daha aktif değil. 2.16.85 yüklü ve sadece sesli arama var. O da 2G'de rezil durumda, Wifi'da bile gecikmeli oluyor.

• Firaristt F kullanıcısına yanıt
    2G bilmem de 3g de cam gibi gecikmesiz ses ve iletişim var.

Wifi den bahsetmiyorum bile.

Büyük ihtimal sorun sizde.

Bu arada program amacından çıktı artık.

Video aramaya karşıyım.

Onun için ayrı programlar var yeterince.

Ne bulsa ekler oldu bünyesine , saçma...
  • hell line kullanıcısına yanıt
    3G'de bir arama diğerini tutmuyor kalite olarak. LTE/4G kullanırsa iki taraf da düzeliyor. Wifi da aynı şekilde. Telefonla konuşurken birazcık upload yapılsın bilgisayardan yine konuşma kalitesi düşüyor. Daha doğrusu gecikme yapıyor. Video arama da gelsin de sorun gelmesi değil, programın çok yüklenmesi. Her yeni özellikte ram tüketimi 2 katına çıkıyor. 7-8MB tüketen uygulama şimdi 70-80MB tüketiyor. Görüntülü görüşme de geldiğinde 100MB tüketir herhalde.
  • Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Hocam ram.i yine çoşturacak kesin.

Yediği mb.da cabası olacak. :)
  • Sesli aramasını dahi kullanmıyorum. Ha bir kısmın işine yarar ama gerek yok bence

• Ses arama kalitesi neredeyse normal aramadan farksız. Ses arama özelliğini çok fazla kullanıyorum, hatta yurt dışındaki arkadaşlarımla konuşmak acayip kolay oldu. Hele ki evde wifi ye bağlıyken arama özelliğini kullanırken normal aramadan farkını anlayamıyorsunuz bile. Video özelliği geç bile kaldı aslında. Muhtemelen o da standardın üzerinde iyi bir kalitede olacaktır.

• İyi güzel de... Sesli arama olayını bi nebze anlarım, data transferi o kadar fazla değil. Fakat görüntülü görüşme gelirse, zaten 2 GB olan paketlerimiz "ZENK" diye biter.

• Uygulama çok sade ve kullanışlı
    Görüntülü arama yapmak için ayrıca bir program gerektirmeyecek oluşu daha da iyi yapacaktır uygulamayı.
    Sadeliği bozmadan bu şekilde işlevsel özellikler sunmaları çok yerinde.
    Tebrik ediyorum kendilerini.

• WhatsApp OS adıyla bir işletim sistemi çıksaydı ! android ten daha çok kullanıcısı olurdu ! zaten öyle değil mi :)

• Görüntülü arama çok gereksiz keşke getirmeselerdi

• son beta sürü 2.16.81 ama gelen giden yok hala beta da.

• 16.85 versiyonu var.oyle.bisey.yok

• çok büyük özellik.sanki ilk defa görüntülü arama yapılacak

• Arama tuşuna basınca seçenek çıkıyorsa profile bakmak isterken yanlışlıkla arama derdinden kurtuluruz artık

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,
    son skype bükücü

İnan bana 2 gün önce Skype'ı sildim. Microsoft satın almadan önce ne süper bir servisti. MicroFOS aldı, hatalar, doğru dürüst çalışmamalar başladı.
    Bu haberle birlikte biter. Oysa Messenger güzeldi. Niye birleştirdiler ki.
    Nokia'ya yaptığını Skype'a da yapmış oldu. Neye elini atsa kuruttu.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.