Şimdi Ara

Arkadaşlar bu aparatın ismi nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu görseldeki aparatın ismi nedir link verebilecek olan var mı?

Sorunum şu arkadaşlar logitech Z506 ses sitemim var bunu sony led tv meme bağlamaistiyorum ama logitech Z506 da optik giriş yok tv ile ses sisteminin yuvaları uyumsuz, tv ye aux girişi ile bağlıyorum o da güzel olmuyor ne yapmam lazım aşağıdaki aparat işimi görür mü ismi nedir acaba

Aparat

Ses sitemim in arka görüntüsü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 5+1 lerde iyidir
  • krmkng88888 K kullanıcısına yanıt
    Hocam aparatın ismi nedir tv ye nasıl bağlanacak bu

• Neferzade kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam

Öncelikli olarak Tv nizde kulaklık girişi varsa Bir ucu 3.5 mm Diğer ucu RCA olan bir kablo ile ses aktarımını yapabilirsiniz 3.5 mm Tv nizin kulaklık çıkışına RCA ucunu ise Z506 nızın arkasındaki Kırmızı ve Beyaz girişine bağlanacak

Bu kablo ;

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/2-rca-3-5mm-stereo-ses-kablosu-5-metre-gold-217315021

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDMOD -- 17 Mayıs 2016; 20:06:20 >
  • Hocam tv de hem kırmızı beyaz rca girişi hemde kulaklık girişi var. Kulaklık girişine taktığımda tv nin kendi hoparlörünü kullanmak istediğimde kullanamıyorum ve kulaklık girişinden 5+1 ses alamazsın ancak 2+1 ses alırsın diyorlar fotoda sağda görünen üç kablosu da var Z506 nın aradaki çevirici lazım hocam

• Neferzade kullanıcısına yanıt
    Hocam doğrudur valla bilgim bu kadar o yukarıdaki aparat hakkında da pek bir bilgim yok, ayrıca bende Microlab marka 2+1 kullanıyorum bu cihaza sesi uydunun SCARD girişinden veriyorum tv ye görüntüyü ise HDMI girişinden veriyorum tv kapalı bile olsa uyduyu açtığımda 2+1 imden ses alabiliyorum Sesi SCARD girişinden 2+1 e nasıl veriyorsunuz diye sorarsanız da bir ucu SCARD bir ucu ise RCA olan kablo kullanıyorum Eğer ki uydunuz da HDMI ve SCARD çıkışı varsa bu şekilde gayet randıman alabilirsiniz

Bu Kablo ;http://www.teknosa.com/urunler/110270584/hama-43179x-3-rca-scart-kablo

Kırmızı ve beyaz uçlar kullanılacak sarı boşta kalacak . Umarım yardımcı olabilmişimdir .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neferzade

Hocam tv de hem kırmızı beyaz rca girişi hemde kulaklık girişi var. Kulaklık girişine taktığımda tv nin kendi hoparlörünü kullanmak istediğimde kullanamıyorum ve kulaklık girişinden 5+1 ses alamazsın ancak 2+1 ses alırsın diyorlar fotoda sağda görünen üç kablosu da var Z506 nın aradaki çevirici lazım hocam

aradaki ceviriyiciyide kullansan tv den 5.1 ses alamazsın. o cevirici 5.1 kanalı 2 kanala dönüşütmeye yarıyor. adıda analog 5.1 to stereo adapter ama senin bu adaptörede ihtiyacın yok. ses sisteminde 2 kanal stre girişe yer verilmiş zaten. sen tvnin arka ses çıkışlarının resmini koyarsan 5.1 ses alıp alamayacağını kesin olarak söylerim. bazı tvlerde analog 5.1 cıkışa yer verilmiş. aktif subbwoofer için sub pre out u olan tv ler bile gördüm. ama yeni nesillerde sadece digital var ne yazıkki. sen resmini gönder tv nin ses cıkışlarının. optik üzerinden 5.1 ses alabilirsin ama optik-analog 5.1 dönüştürücü lazım onlarda 200 tl civarı zaten yani almak mantıklı olmaz. bu ses sistemine 250 verdin 200 de aarata verirsen olacak 450. 450 tlye hts ler satılıyordu optik giriş çıkışlı blurayli yada dvd li :D neyse sağlık olsun.
  • can-can-can kullanıcısına yanıt
    Tivinin arkasında iki rca girişi var beyaz kırmızı tam bilmiyorum ama siz karar verin

• dostum kırmızı beyazdan ses alabilirsin artı olarak optikten ses alabilirsin. optik ten 5.1 ses almak mümkün fakat ses sisteminde optik giriş yok. bu ses sistemi ile analog 5.1 çıkış veren cihazlar dışında 5.1 ses alman mümkün değil. stereo ya kaldın. iki ucuda kırmızı beyaz rca jack olan bir kablo alıyorsun tv nin bu 2 jackına bağlıyorsun. ses sisteminde de input stereo yazan 2 jack var oraya bağlıyorsun. stereo olarak ses alıyorsun. aynı zamanda diğer 3 lü aux la da pc ne bağlayabilirsin. vede 5.1 ses alırsın. ama tv den ses almak için yapacak bişi yok stereo ses alıcan ama her kolondan ses gelir merak etme . ama bu ses cevresel olmaz. sağ sol efekti verir sadece.
  • can-can-can kullanıcısına yanıt
    Hocam kabloyu aldım 2 rca 2 rca tv ve ses sistemine bağladım ama ses gelmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Neferzade

Hocam kabloyu aldım 2 rca 2 rca tv ve ses sistemine bağladım ama ses gelmiyor

dostum ya senin tv deki rca alar auido in miş ben sana yanlış bilgi vermişim. attığın resiminde çözünürlüğü cok düşün olunca in yazısını görmemişim şimdi dikkatli bakınca gördüm. tv de kulakluk cıkışına benzer bir şey varmı? yada sadece tv yayınlarının sesini almak için se uyduya bağlayabilirsin.

audio out ta bu attığın resimde sadece digital out var. optik kablo tvnin bir yerinde mutlaka kulaklık çıkışı yada analog ses out yapmak için bir kaç giriş cıkış daha vardır.
  • şu tv nin marka modelini de yazsana bi.
  • http://www.playvision.com.tr/playvision-hda-51a-decoder.php#menu

Bunu al bitti gitti TV Den buna optik cik

Bundan analog çıkışları sistemine bagla

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.