Şimdi Ara

Google Spaces, paylaşımın yeni adı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arama motoru ve bulut bilişim gibi konularda büyük başarılar elde eden Google, gel gör ki sosyal ağ dendiği zaman bir türlü istediği verimi elde edemiyor. Google+ sosyal ağı ile, rakiplerinin bir hayli gerisinde olan firma, şimdi yeni bir paylaşım platformu deniyor.

Google Spaces adıyla hizmete başlayan platform, daha çok katılım tabanlı bir sosyal ağ görünümünde. Kullanıcılar, Spaces adı verilen ve kategorilere göre oluşturulabilen çevrelerin içerisine arkadaşlarını yerleştiriyor. Herhangi bir içerik paylaşımında, konuya göre bu çevrelerden bir veya bir kaçını davet ediyor. Sonrasında ise sohbet ve fikir alışverişi başlıyor.

Ayrıca Bkz.Türk yapımı Jump.Now sınırları zorlamaya geliyor

Facebook veya Twitter konseptinden oldukça uzak olan Spaces, bir konu üzerinde tartışma konseptini temel alıyor. Uygulama içerisinde bir arama motoru var ve diğer kullanıcıların paylaştığı konular listelenebiliyor. Ayrıca YouTube entegrasyonu da sağlanmış. Henüz web ve mobil uygulamalar aktif değil. Muhtemelen ilerleyen saatlerde veya 18 Mayıs tarihinde başlayacak I/O 2016 konferansında, platform kullanıma sunulacak. 

• Yine başarılı olacaklarını sanmıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence Google gitsin Youtube tabanlı bir sosyal ağ yapsın. Yürür gider.

• iyi bir girişim tüm dillerde destekli baslarsa saglam giris yaparlar

• ekşiye mi özeniyorlar lan

• https://get.google.com/spaces/

Mantık gayet iyi. Aslında bu özelliğin bir benzeri Google Drive'da da mevcut. Açarsın bir klasör, alakalı kişiler ile paylaşırsın linkini. Herkes o klasöre içerik ekleyip kaldırabilir. Bu düzeni daha sosyal, etkileşimin daha fazla olduğu bir platforma çevirmiş Google. Kullanıma sunulmasını bekliyorum, deneyelim bakalım.

Düzeltme: Kullanıma açılmış. Gerçekten çok pratik iş, eğitim, bilim alanında faaliyet yürüten insanlar rahatlıkla bu platforma geçiş yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesaverde -- 17 Mayıs 2016; 8:14:27 >
  • facebook gruplar gibi bir şey sanırım

• Tutar bu.

• Yakında bu serviste kapanır. Google + YT için duruyor birde Games için servisleri birleştirme platformu gibi. Yoksa sosyal ağ konusunda bir işe yaramıyor.

• Sanki Google Forum sitesi acmis gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disquss ?

• Uygulamasını kurdum. Boyutu küçük. Tam alanlarda bir kelime arayacağım derken "uygulamadan daha verimli yararlanabilmeniz için Google Chrome son sürüm gerekiyor." gibi bir uyarı aldım.
    Google Chrome ile ne alakası var?

• Eski YouTube u istiyoruz. Yorum sistemi güzeldi önceden. Google o sistemi bıraktı facebook geçti. Her paylaşımda en güzel yorumlar öne çıkıyor en güzeli bu. Konuya gelecek olursak tutmaz diyorum

• google drive ill entegresini çözemedim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.