Şimdi Ara

Web tasarımı için tavsiye

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bir web sitesine ihtiyacım var. Gerekli siteye en uygun örnek aşağıdaki linkte:

http://themes.opendept.net/retro-portfolio-4/

Bu örnektekinden farklı olarak ;
    -girişte slider yerine video olmalı ve bu alan daha kısa olmalı.
    -"about me" kısmı ile "portfolyo" kısmı yer değiştirmeli
    -"my blog" kısmı tamamen çıkmalı,
    -fontlar değişmeli.
    gibi bazı değişikliklere ihtiyacım olacak.

Bunun gibi bir site için nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz?
    Wordpress gibi sistemlerle kendimin yapmasını mı tavsiye edersiniz?
    Yoksa bir profesyonelden yardım alacaksam;
    Bu düzeyde bir site için ne gibi bir ücret uygun olur?

Bilgi ve fikirlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler

• mvg M kullanıcısına yanıt
    Bu tür temalar "single page template" adıyla geçer.Bilginiz varsa yardım almadan sizde yapabilirsiniz.Daha çabuk yol almanız için "bootstrap" kütüphanesinden yardım alabilirsiniz.Wordpress üzerinede giydirebilirsiniz ama blog kısmı istemediğiniz için demek ki dinamik bir sayfa olmayacak.Bu durumda wp'ye de gerek yok.Biraz araştırıp kendi başınıza yapmaya çalışın, bu size hem tecrübe kazandırır hemde mantığını kavramınızı sağlar.Eğer yinede yapamazsanız o zaman ücretli yaptırmayı düşünebilirsiniz.
    Merhaba,

Sondan başlayarak yazayım. Siteyi kendiniz yapacaksanız bazı bilgileri öğrenmeniz veya daha önceden biliyor olmanız gerekiyor. Örneğin alan adı hosting nedir nasıl alınır? tema nedir nasıl yüklenir gibi bilgileri biliyor olmanız ya da öğrenmeniz gerekir. Bunları kısa sürede öğrenerek bu ve bundan sonraki tüm sitelerinizi kendi başınıza yaparsınız. Wordpress Temel Eğitimi setini alarak hızlı ve kolay bir başlangıç yapabilirsiniz.

İkinci yol ise başka birine yaptırmak. Burada da amatör/freelance/profesyonel ajans gibi seçenekler var 250TL'den 2500 TL'ye kadar değişen fiyatlarda bu siteyi yapanları bulabilirsiniz. O zaman da işinize odaklanırsınız site kurma işleriyle uğraşmamış olursunuz ancak yarın birgün ya başka bir temaya mı geçsem ya da şurada biraz değişiklik yapmak istiyorum dediğiniz durumlarda hep başkalarına muhtaç olurusnuz o yüzden çalışacağınız kişileri iyi seçin derim.

Bu tema 2012 yılında yapılmış her ne kadar güncellense de tavsiyem daha yeni bir tema bulmanız bunun için de themeforest'taarama yaptırabilirsiniz.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: MOLİVER

Bu tür temalar "single page template" adıyla geçer.Bilginiz varsa yardım almadan sizde yapabilirsiniz.Daha çabuk yol almanız için "bootstrap" kütüphanesinden yardım alabilirsiniz.Wordpress üzerinede giydirebilirsiniz ama blog kısmı istemediğiniz için demek ki dinamik bir sayfa olmayacak.Bu durumda wp'ye de gerek yok.Biraz araştırıp kendi başınıza yapmaya çalışın, bu size hem tecrübe kazandırır hemde mantığını kavramınızı sağlar.Eğer yinede yapamazsanız o zaman ücretli yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Cevabın için teşekkürler. Bootstrap'ı daha önce duymamıştım. İnceleyeceğim.
    Dinamik sayfa dediğiniz sanırım kullanıcının da aktif olduğu, etkileşimli sayfalar. Buna ihtiyacım yok.
    Wordpress'de biraz deneme yaptım ancak örnekteki web sayfasına benzer bir site çıkaramadım. Ya da ben bu mantıkta bir tema bulamadım.
    Html template üzerinden de bazı denemeler yaptım. Bu kez sayfa yerlerini değiştirebilsem de css düzenlemeleri beni aştı.
    Yani asıl sorunum bu yapıdaki bir siteyi hangi yolla yapabileceğim. Bir yazılım, kütüphane vs. yoluna ihtiyacım var.
    Şimdi bootstrap'ı inceleyeceğim. Tekrar teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: fikiret

Merhaba,

Sondan başlayarak yazayım. Siteyi kendiniz yapacaksanız bazı bilgileri öğrenmeniz veya daha önceden biliyor olmanız gerekiyor. Örneğin alan adı hosting nedir nasıl alınır? tema nedir nasıl yüklenir gibi bilgileri biliyor olmanız ya da öğrenmeniz gerekir. Bunları kısa sürede öğrenerek bu ve bundan sonraki tüm sitelerinizi kendi başınıza yaparsınız. Wordpress Temel Eğitimi setini alarak hızlı ve kolay bir başlangıç yapabilirsiniz.

İkinci yol ise başka birine yaptırmak. Burada da amatör/freelance/profesyonel ajans gibi seçenekler var 250TL'den 2500 TL'ye kadar değişen fiyatlarda bu siteyi yapanları bulabilirsiniz. O zaman da işinize odaklanırsınız site kurma işleriyle uğraşmamış olursunuz ancak yarın birgün ya başka bir temaya mı geçsem ya da şurada biraz değişiklik yapmak istiyorum dediğiniz durumlarda hep başkalarına muhtaç olurusnuz o yüzden çalışacağınız kişileri iyi seçin derim.

Bu tema 2012 yılında yapılmış her ne kadar güncellense de tavsiyem daha yeni bir tema bulmanız bunun için de themeforest'taarama yaptırabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Merhaba,
    Cevabın için teşekkürler. Hosting, tema vs. bilgilerine başlangıç seviyesinde sahibim. Sorun örnekteki gibi bir site için gideceğim yol, dil sistemi. Yani her danıştığım kişiden ilgisiz bir öneri geliyor. Html düzenlemesini denerken çıkan sorunda wordpress'de onda çıkan bir sorunda joomla'da orada da ilk karşılaştığım sorunda başka bir sistemde çözülebileceği söyleniyor. O yüzden bu örnekteki gibi bir site için en pratik yolu bulmaya ihtiyacım var. Yani wordpress'te şu theme i kullanarak istediğin değişiklikleri yapabilirsin ya da html bir temlate bulup şu yöntemle bu değişikleri yapabilirsin gibi bir yola ihtiyacım var. Şu durumda video galeriyi koymak için bile başladığım sistem dışında bir yönteme baştan başlamak gerekiyor.

Bir bilene yaptırmak benim içi bahsettiğin sorunları doğurmayacaktır. Çünkü epey basit bir web sitesi ve sık değişikliğe ihtiyacım olmayacak. Sadece video linklerini güncelleyeceğim. Belki metinlerde bazı değişiklikler. Onları zaten yapabilirim.
    Ama bu konuda da sorun teklif almaya çalıştığım zaman garip durumlarla karşılaşmam. Aynı böylesini yaparım deyip, ilgisiz bir template'i örnek gösterenler ya da fotoğraf galerisini video galerisiyle değiştiremeyenlere güvenemiyorum. O yüzden örnek siteyi seçerken mümkün olduğunca basit seçmeye çalıştım. Referans sunulan siteler sadece renk ve yazı değişikliği olan siteler olduğu için spesifik taleplerde çıkaack sonuçları kestiremiyorum.
    Örnekteki temanın eski olduğunu söylemişsin. Bu yeni explorerlar ya da cihazlar için sorun olabileceği anlamına mı geliyor? Güncelliği bu yüzden i önemli yoksa estetik sebeplerden mi?

Tekrar teşekkürler.

Bootstrap kütüphanesi gibi birçok kütüphane son zamanlarda var.Bu tasarım yaparken Önümüze çıkan birçok zorluğu kolayca aşmamıza yarıyor.Örneğin, eskiden 2 divi Yanyana getirmek oldukça zordu ama bu tür Kütüphaneler zaten amaca Yönelik oluşturulduğundan, sadece bir iki kod ile aynı işi yapabiliyoruz.Tabi yine css kısmı olacak ama biraz araştırma ile Bunuda çözeceksinizdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.