Şimdi Ara

Microsoft temiz Windows 10 kurulumunu kolaylaştıracak bir araç hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft temiz Windows 10 kurulumunu kolaylaştıracak bir araç hazırlıyor

Temiz Windows 10 kurulumu, birçok kullanıcının özellikle de Insider'ların işletim sisteminin kusursuz olduğundan emin olmak için başvurdukları bir yöntemdir. Bu aynı zamanda yeni bir yapının yavaş halkaya (slow ring) ulaşmasının ardından yeni ISO dosyalarının dağıtılma nedenlerinden birini oluşturuyor. Temiz kurulum aşamasında PC üzerinde kurulum dosyasını çalıştırmak için bir USB flaş bellek ya da DVD gibi yükleme medyalarını kullanmanız gerekir. Ancak Microsoft şu anda her şeyi basitleştirerek süreci daha da hızlandırmaya çalışıyor.

Ayrıca Bkz.Microsoft resmi olarak Project Spark'ı sonlandırdı
    Windows Insider mühendislik ekibinde program yöneticisi olarak çalışan Jason tarafından yayınlanan bir gönderi, şirketin temiz Windows 10 kurulumu için yeni bir yöntem üzerinde çalıştığını ve çok yakında Insider'lar için yayınlanacağını ortaya koyuyor. Konuyla ilglili başka hiçbir detay verilmese de yeni kurulum aracının bir sonraki Windows 10 yapısına dahil olması bekleniyor.

Jason hafta sonu yaptığı açıklamada "Merhaba, Windows Insider'lar! Basit ve kolay bir şekilde temiz Windows kurulumu yapmak ister misiniz? Bunu yapmak için kolay bir yol mu arıyorsunuz? Bunu mümkün kılacak bir araç üzerinde çalışıyoruz" dedi.

Bir sonraki Windows 10 yapısının bu hafta gelmesi bekleniyor ve muhtemelen bahsi geçen yeni fonksiyonu içerecek. Ancak son kullanıcılar söz konusu olduğunda temiz kurulumu kolaylaştıracak bu aracın Temmuz ayında yayınlanması beklenen Yıldönümü Günellemesi ile geleceği söylenebilir. Microsoft büyük güncellemeyle birlikte bu özelliği herkese sunmadan önce Insider'lar yardımıyla test etmek ve geribildirimlerle kusursuz hale getirmek istiyor.

• Bedava verdiği halde kullanılmadığı için önce sistemi adam etmesi daha mantıklı olur.

• Bilgisayarimda dual boot seklinde hem Windows 10 hemde Linux Mint 17.3 Rosa 64 bit kullaniyorum.

Sunu soyleyeyim,oyun destegi biraz daha genis olsa bir saniye Windows a katlanmaya gerek yok.(Benim acimdan,tabiki solid works vs ile ugrasanlar mecbur Windows kullanacak)Acestream,Kodi vs de mevcut

Steam de gerci baya oyun artik Linux destekli,Steam Os nin de etkisiyle.

Cs:Go,Shadow of Mordor,Ets2,Witcher 2 vs vs dolu oyun var.İlerde iyice yayginlasir

Windows ta bosta masaustunde 1 gb ram kullanan sistem,Linux Mint te 530 mb kullaniyor masaustunde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben zor şekilde kullanayım da sen yeter ki bu tür şeylerle uğraşma, markete yönelik çalış, uğraşını markete harca tabi önceliğin başka marketler ise o ayrı.

• Bana göre en iyi Windows sürümü 10'dur. Çıktığı haftadan beri kullanıyorum, oldukça memnunum. Üstelik hiç temiz kurulum ihtiyacı hissetmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 16 Mayıs 2016; 16:34:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Bilgisayarimda dual boot seklinde hem Windows 10 hemde Linux Mint 17.3 Rosa 64 bit kullaniyorum. Sunu soyleyeyim,oyun destegi biraz daha genis olsa bir saniye Windows a katlanmaya gerek yok.(Benim acimdan,tabiki solid works vs ile ugrasanlar mecbur Windows kullanacak)Acestream,Kodi vs de mevcut Steam de gerci baya oyun artik Linux destekli,Steam Os nin de etkisiyle. Cs:Go,Shadow of Mordor,Ets2,Witcher 2 vs vs dolu oyun var.İlerde iyice yayginlasir Windows ta bosta masaustunde 1 gb ram kullanan sistem,Linux Mint te 530 mb kullaniyor masaustunde

Steam Machine, oturma odalarına girmeyi başarırsa linuxun kaderi yeniden çizilir.

• 7den 10a yükselttim ama şahsen beğenmedim. belki biraz alışkanlık ile daha rahat kullanabilirim ama yine de 7nin yerini şimdilik tutmaz benim için.7ye geri döndüm.

• quote:

Bilgisayarimda dual boot seklinde hem Windows 10 hemde Linux Mint 17.3 Rosa 64 bit kullaniyorum. Sunu soyleyeyim,oyun destegi biraz daha genis olsa bir saniye Windows a katlanmaya gerek yok.(Benim acimdan,tabiki solid works vs ile ugrasanlar mecbur Windows kullanacak)Acestream,Kodi vs de mevcut Steam de gerci baya oyun artik Linux destekli,Steam Os nin de etkisiyle. Cs:Go,Shadow of Mordor,Ets2,Witcher 2 vs vs dolu oyun var.İlerde iyice yayginlasir Windows ta bosta masaustunde 1 gb ram kullanan sistem,Linux Mint te 530 mb kullaniyor masaustunde

Yerden göğe kadar haklısın da şu RAM olayını boşverin artık ya 1GB kullansa ne olur 2GB kullansa ne olur tak 16GB olsun bitsin cidden çok ucuz artık. Eskidendi o 128MB SDRAM taktığımız günler.

• Virinom V kullanıcısına yanıt
    Ramin pahali vs olmasi degildi deginmek istedigim nokta

Sistem kaynaklarini Windows a gore cok daha verimli kullandigini dile getirdim

Kim elindeki makinayi daha efektif kullanmak istemez ki?

• İnanılır gibi değil belki ama 2008 model bilgisayarda kullanıyorum ve gayet memnunum 2gb ram var makinada.

• quote:

Aynı sistemleri kullanıyoruz. Ben KDE kullanıyorum masaüstü ortamı olarak. Cidden katılıyorum dediklerine. Bu arada bilgisayar mühendisliği mi okuyorsun

• Mr.Legend kullanıcısına yanıt
    Bende Cinnamon kullaniyorum.Ufaktan Conky widgetlari ile yavastan gorsellestirmelere de basladim.

Hukuk okuyorum

• yok su kadar ram kullanıyomusda yok bu kadar kullanıyomusda beyler 8 gb ddr 4 ramler 120 tl :D isterse 4 gb kullansın umrmdamı olur 16 gb taktık makinede hiç 7 gb geçtini göremedim daha Benim takıntım windowsta tablet arayüzü kullanmaları en nefret ettiğim şey windowsu açıyorum tablete klavye maus bağlamısım gibi hissediyorum bu yüzden Wİn 7 den şaşmam ben 8 de 10da o kare kare gelen bölüm var ya yok e posta resim bilmem ne yok mausu ekranın en sapğına getirdin mi bi menü açılır felan filan işimiz kolaylassın diye ugrastıkca dahada zorlasıyo :D win7den memnunum bilmiyorum tabi herkezin fantezisi farklı belki bazılarıda o kare kare şeyleri seviyodur :D

• quote:

Bende Cinnamon kullaniyorum.Ufaktan Conky widgetlari ile yavastan gorsellestirmelere de basladim.

Hukuk okuyorum

Helal olsun . Mint 18 Sarah ile Cinnamon a geçeceğim ben de. KDE şimdilik çok güzel çalışıyor

18 gelince şu anki sürüme rm -rf atacağım meraktan

• quote:

Verim apayrı bir şey hocam az kullandığı su götürmez gerçek ama verimli olup olmadığını bilemeyiz. Sonuçta Windows'un içerisinde çoğumuzun kullanmadığı gereksiz sayısız özellik var onların hepsini Linux'a koysak belki 1.5GB ram kullanacak veya diğer taraftan Windows'taki tüm gereksiz özellikleri kaldırsak belki Linux'tan daha az ram kullanacak. Demek istediğimi anladınız. Linux'un ben dahil bir çok kişiye cazip gelmesinin sebebi de zaten bu Windows'taki gereksiz özelliklerin varsayılan olarak yüklü olmaması. Eğer ihtiyacın olan bir şey olursa sonradan kendin yüklüyorsun.

• Güzel olur işimizi kolaylaştırır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

quote:

Verim apayrı bir şey hocam az kullandığı su götürmez gerçek ama verimli olup olmadığını bilemeyiz. Sonuçta Windows'un içerisinde çoğumuzun kullanmadığı gereksiz sayısız özellik var onların hepsini Linux'a koysak belki 1.5GB ram kullanacak veya diğer taraftan Windows'taki tüm gereksiz özellikleri kaldırsak belki Linux'tan daha az ram kullanacak. Demek istediğimi anladınız. Linux'un ben dahil bir çok kişiye cazip gelmesinin sebebi de zaten bu Windows'taki gereksiz özelliklerin varsayılan olarak yüklü olmaması. Eğer ihtiyacın olan bir şey olursa sonradan kendin yüklüyorsun.

Orası oyle,cidden Windows ta saçma sapan şeyler var,bir kez bile açmadığım

Ancak Linux cidden verimli

Microsoft temiz Windows 10 kurulumunu kolaylaştıracak bir araç hazırlıyor

Altta torrent,Steam ve Chromium tarayıcıda Donanım Haber açıkken ram ve cpu kullanımı bu şekilde

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard*** Bende Cinnamon kullaniyorum.Ufaktan Conky widgetlari ile yavastan gorsellestirmelere de basladim. Hukuk okuyorum
    Helal olsun . Mint 18 Sarah ile Cinnamon a geçeceğim ben de. KDE şimdilik çok güzel çalışıyor 18 gelince şu anki sürüme rm -rf atacağım meraktan

cd / yapmayi unutma ama. :D

• Temiz kurulum zaten çok kolay
    usb bellekten geçen laptop da denedim ilk kez ..
    Geçen sene upgrade etmiştim win7 den.

Kurulum hem çok kolay hemde otomatik activation etti..

Daha nasıl kolaylaştıracak mış ki..
    Düşünce gücü ile mi kuracaz..

yohhh artıkkkkk..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Budfox -- 17 Mayıs 2016; 9:26:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs09gs09

yok su kadar ram kullanıyomusda yok bu kadar kullanıyomusda beyler 8 gb ddr 4 ramler 120 tl :D isterse 4 gb kullansın umrmdamı olur 16 gb taktık makinede hiç 7 gb geçtini göremedim daha Benim takıntım windowsta tablet arayüzü kullanmaları en nefret ettiğim şey windowsu açıyorum tablete klavye maus bağlamısım gibi hissediyorum bu yüzden Wİn 7 den şaşmam ben 8 de 10da o kare kare gelen bölüm var ya yok e posta resim bilmem ne yok mausu ekranın en sapğına getirdin mi bi menü açılır felan filan işimiz kolaylassın diye ugrastıkca dahada zorlasıyo :D win7den memnunum bilmiyorum tabi herkezin fantezisi farklı belki bazılarıda o kare kare şeyleri seviyodur :D

4 gb kullansa bu 4 gb verinin belleğe yüklenme süresi 512MB veriye göre 8 kat daha uzun olacaktır. şunu da unutmamak lazım, Linux 5 dolarlık "raspberry pi zero" gibi mini bilgisayarda bile çalışabiliyor. dediğin gibi senin umurunda olmayabilir, bu normal bir şey. ama umurunda olan bir çok kullanıcı var.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.