Şimdi Ara

[Beşiktaş 2016/2017 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131.649
Cevap
183
Favori
3.021.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam imza parası hep olan bir şeydi. Özellikle sözleşme sonu olan futbolcuların %80i ister. Top class futbolcuları bonservisiyle alsanız bile imza parası isterler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: annoca

Arkadaşlar nkolou birikeri kötülüyor birileri tam istediğimiz stoper diyor kafamızı karıştırmayın şöyle her şeyiyle analiz edecek biri var mı

Dostum senin yorumlarını ve analizlerini keyifle okuyorum zamanın varsa her şeyiyle nkolouyu bize tarif edebilir misin

nkolou 1.80 boylarında, hızlı, yerden müdahalelerde ve birebirlerde oyuncu geçirmeme konusunda çok fazlasıyla başarılı, defans arkasına oyuncu sarkıtmama; sarkan oyuncuyu hızıyla yakalayıp marke etme ve müdahale yapma konusunda başarılı bir stoper hatta "süpürücü stoper" tipinde özellikle defansif müdahaleler ve fiziki mücadele anlamında avrupa'nın en cesurlarından.

ayaklarının çok temiz olduğunu söyleyemicem. hani rhodolfo misali oyun kurabilme yeteneği beklememek lazım ki kendisi zaten daima takımın en gerisindeki oyuncu pozisyonunda oynaması gereken, öyle oynayan bir stoperdir. rakibi ilk karşılayan ve önündeki orta saha oyuncuları ile pas alışverişine giren, hafif orta sahaya kadar çıkıp uzun toplar atan stoper kendisi değil yanında oynayan oyuncu olur hep, dediğim gibi kendisi daha çok en geride ve defansın tüm "pis" diyebiliceğimiz işlerini yapan oyuncudur. o nedenle yanında ayakları iyi bir oyuncun oynaması elzem. topu kazandıktan sonra soğukkanlı davranıp, gerektiğinde sırtı dönük topu saklayıp en yakınındaki kişiye aktarmaktan fazlasını yapmasını beklemek biraz ekstra olur. ki bunları yapar ama öyle uzun topunu, derin pasını falan çok görmedim

müdahaleyi çok sevdiğinden ve sert bir oyuncu olduğundan kart ortalaması biraz yüksek. fakat biz defans arkasına çok oyuncu kaçıran bir takım olmadığımızdan bu sorun olmayacaktır. defans arkasına çok oyuncu kaçırıyorsak zaten bir sorun var demektir, ofansta oynamamız gereken oyunu oynayamıyoruz demektir. o zamanlarda da kendisi fazlasıyla iş görecek bir oyuncudur.

yani bu süpürücü stoper tiplemesinde bizim seviyemizde bir takımın alabiliceği en üst noktadaki oyuncu kendisi. hava hakimiyeti bile boyuna rağmen gayet iyi, tek eksiği topu oyuna sokma konusunda çok başarılı olmaması.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Nkolou'yu kim sallamıs anlamıyorum
    Besiktas GG'yi aldı.Baska netlesen isim yok olursa yazarız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Besiktasın transferleri FO'dan sonra benim kulagıma gelir kimse sıkmasın canını:)

• quote:

Orijinalden alıntı: tarafsizyorumcunuz

Besiktasın transferleri FO'dan sonra benim kulagıma gelir kimse sıkmasın canını:)

başka duyumların varmı sermet

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Nkolou'yu kim sallamıs anlamıyorum
    Besiktas GG'yi aldı.Baska netlesen isim yok olursa yazarız.

he he he al tamam inandık
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmazguney

quote:

Besiktasın transferleri FO'dan sonra benim kulagıma gelir kimse sıkmasın canını:)

Tolgay--->GS

Kesin degil ama iki tarafta dusunuyor.Tolgay seneye forma garantisi istiyor yoksa gidecek.

Ayrıca Besiktas klübesini guclendirmek adına Alanyaspor'dan Sezer Özmen'i istiyor,Sezer sıcak bakmıyor

• quote:

quote:

quote:

Tolgay--->GS

Kesin degil ama iki tarafta dusunuyor.Tolgay seneye forma garantisi istiyor yoksa gidecek.

Ayrıca Besiktas klübesini guclendirmek adına Alanyaspor'dan Sezer Özmen'i istiyor,Sezer sıcak bakmıyor

Hocam milletle dalga mı geçiyosun. Sezer in beşiktaşta tolgay'ın gs de ne işi var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Lawagolem kullanıcısına yanıt
    pepe-ramos
    pique-mascherano
    smalling-blind
    mertesacker-koscielny
    kompany-otamendi

hemen hemen her takım 1 çakılı 1 süpürücü ile oynuyor defansta. bi biz 2 çakılı ile oynuyoruz. alexis de o role uyacak kadar kaliteli değil. rodallega'yi orta sahaya kadar kovalayan alexis değil de n'koulou olsa çok rahat almıştık o maçı. hatta kovalamasına gerek kalmaz söker alırdı topu. rhodolfo'nun durumuna bağlı olarak rhodolfo ve marcelo ile iyi ikili olur. marcelo'nun da defansif meziyetlerini görebiliriz inşallah. hatta ayakları iyi kaleci alırsak o bile süpürücü olsun ya.

• arkadaşlar trolleri alıntı yapmak zorundamısınız ,bloklamakta çözüm olmuyor alıntı yapınca
  • Adam ciddi ciddi daha superlige cikmasi kesin bile olmaya bir futbolcunun sampiyonlar liginde oynayacak ve ligde son sampiyon olmus takima sicak bakmadigini yazmis,valla utanir insan sunu yazmaya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: remiles01

pepe-ramos
    pique-mascherano
    smalling-blind
    mertesacker-koscielny
    kompany-otamendi

hemen hemen her takım 1 çakılı 1 süpürücü ile oynuyor defansta. bi biz 2 çakılı ile oynuyoruz. alexis de o role uyacak kadar kaliteli değil. rodallega'yi orta sahaya kadar kovalayan alexis değil de n'koulou olsa çok rahat almıştık o maçı. hatta kovalamasına gerek kalmaz söker alırdı topu. rhodolfo'nun durumuna bağlı olarak rhodolfo ve marcelo ile iyi ikili olur. marcelo'nun da defansif meziyetlerini görebiliriz inşallah. hatta ayakları iyi kaleci alırsak o bile süpürücü olsun ya.

top bizdeyken düz bi oyuncu olur nkolou fakat top rakipteyken ve rakip bizim ceza sahasinin etrafinda ise (veya hizli atak ile geliyor ise) canavarlasan bi oyuncu olur. mudahaleyi ve sertligi cok seven, ilk mudahaleden sonra hemen toparlanip ikinci mudahaleyi bile yapabilicek, sertlik anlaminda kolay kolay pes edicek bi oyuncu degil.

bizim gibi atak yediginde eli ayagina dolasan bi takim icin geride boyle soguk kanli ve sert bi oyuncu gayet iyi olur.

fakat işin buraya kalmamasi lazim. yani ilerideki 6 oyuncumuz + beklerimizin top kaybinda ani presle topu kazanmalari gerekir bizim oyunumuzda. is stoperlere ne kadar kalirsa bizim takim olarak performansimiz o kadar duser. geride cok bos alan birakiyoruz, geride kim olursa olsun panik olma ihtimali var. burdan varmak istedigim durum su; ileriye robbenler, ben arfa'lar isterken, bu durumu dusunmek lazim. akhisar gibi bi takim cikip da duvara carpmis etkisi yaratip bizden yine puan alirsa, ileride o ben arfa'nin yerine yine olcay'i gorebilirsin oteki hafta. o yuzden bi kanadinda yaratici, topu ayagina isteyn bir oyuncu var ise, diger kanadinda takim defansindan kopmayan bir oyuncu gerekir. q7-robben hatta gokhan-q7, ben arfa-q7 falan goruyorum. ic saha disinda zor.

• Sampiyonlar liginde atiba-oguzhan olmaz sıkıntı yasariz.

Bence atibanin yanina iki yonlu ve kaliteli bir oyuncu alinip sosa satilacak oguzhan 10 numaraya cekilecek(duyum degil tahmin)

• Oynamayan ve oynayamayacak oyuncu gitmek ister bu gayet normal.Tolgayinda kalacagini dusunmuyorum

• Su tarafsizyorumucunuz adlı bilmem ne israfını alıntılamayın blokluyoruz sizin yüzünüzden okuyoruz da sizi de mi bloklayalim ?

• örnek veriyorum vodafone arenada bir maçta mesela karşımızda rize kayseri vs bir takım olsa tolgay-ozi-sosa ortasahasıyla çıkamazmıyız?
  • Lawagolem kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

Ali ece den bişeyler geldi mi kulağına

• quote:

quote:

quote:

Tolgay--->GS

sermet reis yine iş başında. demek beşiktaş sezeri istiyor ama sezer sıcak bakmıyor.

• Bi sürü kişiyi blokladım, çok zevkli siz de yapın. Alıntılamamış olursunuz.
  • Ben fransız kalmışım hocam demek ki.
  • 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.