Şimdi Ara

Tesla Model S'in Model 3'e dönüşümünü izleyin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesla Model S'in Model 3'e dönüşümünü izleyin

Qeng-Ho adlı bir Reddit kullanıcısı tarafından yayınlanan animasyon, mavi renkli bir Tesla Model S'in önümüzdeki yılın sonuna doğru üretime girmesi beklenen Model 3'e dönüştüğünü gösteriyor. Tesla'nın ön siparişlerini aldığı Model 3, herkesin erişebileceği uygun fiyatlı bir elektrikli otomobil olarak tasarlanırken Model S, üst kesime hitap eden premium bir sedan araç sıfatını taşıyor.

Ayrıca Bkz.Tesla'nın devasa Gigafactory tesisinden yeni fotoğraflar var
    Kitlesel pazara yönelik Model 3'ün başlangıç fiyatı vergi muafiyetleri ile birlikte 35 bin dolar olarak belirlenmiş durumda. Yayınlanan GIF dosyası, tekerlek tasarımından farkların şekline kadar iki otomobil arasındaki farklar hakkında birçok ayrıntıyı gözler önüne seriyor. Model 3, Model S'e göre biraz daha kısa ancak iki otomobilin kabin boyutları hemen hemen aynı görünüyor.

Şirket CEO'su Elon Musk zaten daha önce Model 3'ün Model S'e göre yaklaşık yüzde 20 oranında daha küçük olacağını söylemişti. Yeni elektrikli otomobil Tesla'nın daha fazla otomobil satma hedefinin en önemli parçalarından biri konumunda. 2017 sonlarına doğru alıcılarına teslim edilmesi planlanan otomobil, resmi lansmanının hemen ardından kısa bir süre içerisinde 400 bin ön sipariş almayı başarmıştı.

• Ben pek de muazzam bir ayrıntı fark edemedim gif'te, sanki biraz fazla abartmışsın.

• güzel araç abd ye gidince alırım artık
  • Tesla Türkiye'ye mağaza açacak deniliyordu yıl içinde ama bir gelişme yok sanırım hala.

Resmi olarak gelse model s'de fena satmaz bende. i8 kadar satar diye tahmin ediyorum en az.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla onu bunu bilmem ama adamlar otomotiv sektöründe yeni bir sayfa açtılar.

• Konuya gelirken baya ayrintili falan bi altyazili video teknik veriler vs bekliyordum ama kucucuk bi gifmis...

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan21t

Valla onu bunu bilmem ama adamlar otomotiv sektöründe yeni bir sayfa açtılar.

Yav nasıl teni bir sayfa açtılar??? Çok büyük yatırımları var elektrikli otomobilin gelişmesi vs. çok önemli şeylerde abartmayın bu kadar da

Elde edilmiş bir başarıları yok daha yeni yeni piyasaya sürdüler araçları. Ayrıca Tesla sektörde yeni oyuncu tecrübesi de az. Diğer otomotiv şirketlerinin de elektrikli otomobil yatırımları var yıllardır. Aşırı abartılan bir şirket oldu çıktı Tesla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karpuz suyu

quote:

Orijinalden alıntı: hasan21t Valla onu bunu bilmem ama adamlar otomotiv sektöründe yeni bir sayfa açtılar.
    Yav nasıl teni bir sayfa açtılar??? Çok büyük yatırımları var elektrikli otomobilin gelişmesi vs. çok önemli şeylerde abartmayın bu kadar da Elde edilmiş bir başarıları yok daha yeni yeni piyasaya sürdüler araçları. Ayrıca Tesla sektörde yeni oyuncu tecrübesi de az. Diğer otomotiv şirketlerinin de elektrikli otomobil yatırımları var yıllardır. Aşırı abartılan bir şirket oldu çıktı Tesla.

abartılan birşey yok bence firma gayet başarınıve övgüyüde hak ediyor diğer otomobil firmaları ne yapmış kıytırık hibrit otomobillerden mi bahsediyorsun yıllardır üretiliyorlar ama hala yaygın değiller heralde babanın petrol istasyonu var onda bu çekememezlik. komiksiniz :D

• tasarım astonmartinden hallice

• quote:

Orijinalden alıntı: sheff2x

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hasan21t Valla onu bunu bilmem ama adamlar otomotiv sektöründe yeni bir sayfa açtılar.
    Yav nasıl teni bir sayfa açtılar??? Çok büyük yatırımları var elektrikli otomobilin gelişmesi vs. çok önemli şeylerde abartmayın bu kadar da Elde edilmiş bir başarıları yok daha yeni yeni piyasaya sürdüler araçları. Ayrıca Tesla sektörde yeni oyuncu tecrübesi de az. Diğer otomotiv şirketlerinin de elektrikli otomobil yatırımları var yıllardır. Aşırı abartılan bir şirket oldu çıktı Tesla.

abartılan birşey yok bence firma gayet başarınıve övgüyüde hak ediyor diğer otomobil firmaları ne yapmış kıytırık hibrit otomobillerden mi bahsediyorsun yıllardır üretiliyorlar ama hala yaygın değiller heralde babanın petrol istasyonu var onda bu çekememezlik. komiksiniz :D

aynen petrol istasyonlarımız var(!)
    Mercedes WV Bmw Chevrolet gibi markaların neredeyse 100 yıllık geçmişleri var
    Yıllarca bunlar ekol olmuş inanılmaz satış yapmışlar otomotivin gelişmesinde en büyük pay üstte saydığım ve bunlara benzer 3-4 şirkettir. Tesla daha dünkü oyuncu bu sektörde yaptığı birşey de yok.
    Mercedes yıllardır E serisi çıkarıyor belki 40-50 sene oldu halada çok iyi satıyor bu işte başarıdır. Keza Golf de aynı şekilde hala segmentlerin de liderler. Bmw'ci olarak bilinen insanlar var.

Tesla daha yeni yeni duyulur oldu. Ha iyiler mi evet iyiler elektrikli otomobilde ileride söz sahibi olabilirler ama şu an için yapılmış bir şey yok ortada. Sanki buharlı motor tarzında bir şey bulmuşlar da dünyanın gidişatını değiştiriyorlar gibi algı oluştu insanlarda ben buna itiraz ediyorum. Tesla'nın daha çoooook yolu var. İç tasarım olarak sade ve güzeller performans olarak da çok iyiler fakat tasarımda bana göre zayıflar. Yani daha Tesla pişecek bundan 15-20 yıl sonra şöyle böyle diyebiliriz...
  • quote:

quote:

Yatırım var demek doğru değil.Son ürünü piyasaya süreli çok oldu Tesla.2008 yılında Roadster ile başladılar bu gün Model 3 ile dünyada kimsenin başaramdığını başarıp 15 günde 400 bin ön sipariş aldılar. Bu bildiğiniz yeni bir sayfadır.

Hepsi bir yana diğer firmaları zorluyorlar.Bildiğiniz tam elektrikli araç yapmaya mecbur bırakıyor işte asıl başarısı bu.10 yıllık üretim geçmişi olan bir firma diğer firmaların işleyen düzenini alt üst edip Elektrikli araç konusunda üretim ve geliştirme yoluna soktu.Buna GM de dahil BMW'de.

Tecrübesi az dediğiniz husus ise tamammen farklı sektörde olmaktan dolayı geöerli bir arhgüman değil.Eğer Tesla Hibrit yada içten yanmalı bir araç üretseydi dediğinizin altına imzamı atardım ama adamların alanı tamamen farklı.Öyleki ne diğer araçlar gibi şasi tasarımı tecrübelerine ne yakıt emisyon güç dengesinde tecrübesine ihtiyacı var.Sadece karisör tasarımı için (Rüzgar direnci için) ve sürüş dinamikleri ve etki eden faktçrler için söz konusu sektörle ortaklar.ondada yetişmiş elemen kıtlığı yok USA'da.

Biz kabul etmsekte adamlar dünyayı bu konuda değiştiriyor değişime zorluyor.Etkisinin büyüklüğü tartışılır ona bir şey diyemem ama sektörü bazı endişelere sürüklediği ve yeniden pozisyon almaya zorladığıda bir gerçek.

• Daha güzel olmuş, uzunluğunu beğenmemiştim model s in. Hayatta otomobil sevdalısı olmamışımdır, ama bu firma beni cezbetti araçlarıyla.

• Yazı değil gifmis :)))

• Bu arabayı bugün canlı gördüm malzemesinden mi ne dış tarafı çok dandik geldi bana.
  • quote:

quote:

Tesla'nın açtığı yeni sayfalar;
    - Tüketici araştırma raporlarına göre müştersinin en çok memnun olduğu araç Tesla Model S ve daha önce görülmemiş bir şekilde en yakın rakibine büyük fark atıyor.
    - Otomobil testlerininde kendi sınıfının en yüksek puan aracı, hatta bir değerlendirmede 100'ün üzerinde puan aldı
    - Otomobil çarpışma ve güvenlik testlerinden rekor kırdı. Mevcut çarpışma testleri Model S'i sınırlarını zorlayamıyor.
    - Kendi sınıfı olan lüks otomobil sınıcın İsviçre'de Audi, Mercedes ve BMW'nin toplamından daha fazla sattı. Satışa çıktığı günden beri satın almak için sıra bekliyorsunuz.
    - Diğer otomobil üreticileri elektrikli araç geliştirse de hiçbirinin pil geliştirme yatırımı yok. Yani eğer başarılı bir araç geliştirseler bile ki geliştirebilen yok, yüksek adetli üretebilmeleri mümkün değil. Tesla Gigafactory'siyle pil sorununu çözüyor ve gelecekte Dünya'nın en büyük lityum pil üreticisi oalrak sadece otomobil değil, pil ve enerji sektörününde de yeni sayfa açıyor.
    - Tesla hiç kimsenin tarihte yapmadığı bir şekilde kendi yakıt (şarj) istasyonlarını kuruyor. Tesla'nın şarj istasyonları ABD ve Avrupda şimdiden çok yaygın ve inanılmaz bir hızla yaygınlaşıyor. Yarın başka önemli bir elektrikli araç üreticisi çıksa bile Tesla'nın şarj istasyonlarını kullanacaktır. Ayrıca bu şarj istasyonları benzin istasyonlarının yerini alarak enerji ve akaryakıt sektöründe yeni bir sayfa açıyor.
    - Ayrıca Tesla'nın şarj istasyonlarında aracı şarj etmek ücretsiz. Ücretsiz yakıt Dünya tarihinde yeni bir sayfadır.
    - Tesla'nın araç içi teknolojileri otomotiv sekötöründe yeni bir sayfadır. Mesela genelde araç içi ekranlar 8" boyutundayken Model S'in ki 17" tir. Ayrıca hiç bir aracın sunmadığı internet üzerinden kullanılabilecek teknolojileri sunuyor. Açık ara bilişim ve otomotiv sektörünün birleştiren en iyi örnektir ve bir teknolojik sıçramaya sebep olmuştur. Bu da yeni bir sayfadır.
    - Otopilot da devrimsel bir teknolojidir. Rakipleri otopilot özellikli araçları daha labratuar test aşamasındayken Tesla piyasaya sürdü. Daha başka bir üreticinin ne zaman otopilot özellikli aracını piyasaya süreceği net bile değil. Tesla belki rakiplerinin 10 yıl önünden. Otopilot sadece otomobil değil ulaşım sektöründe devrimsel bir gelişmedir. Yaratacağı yenilik potansiyeli çok yüksektir.
    - Tesla'nın zarar etmesinin sebebi teknoloji geliştirme ve altyapıya yaptığı büyük yatırımlardır. Sektörünün açık ara gelirinin en yüksek kısmını yatırımlara harcayan firmadır. Elon Musk zaten defalarca amaçlarının para kazanmak değil Dünya'yı değiştirmek ve fosil yakıtlara bağımlılığımızı ortadan kaldırmak olduğunu söyledi. Tesla diğer firmalara hiç benzemeyen bir şekilde kar amaçlı değil toplumsal ve ideolojik amaçlı kurulmuş ve bu şekilde çalışan, yatırımcılarına açıkça bunu ifade eden ve büyün patentlerini ücretsiz paylaşan bir şirkettir. Bu kar amacı gütmeme ilkesine rağmen büyük yatırımcı ilgisi alarak en değerli otomobil şirketilerinden bir tanesi haline gelerek dünya iş dünyasında yeni bir sayfa açmıştır.

• quote:

quote:

Yav nasıl teni bir sayfa açtılar??? Çok büyük yatırımları var elektrikli otomobilin gelişmesi vs. çok önemli şeylerde abartmayın bu kadar da

Elde edilmiş bir başarıları yok daha yeni yeni piyasaya sürdüler araçları. Ayrıca Tesla sektörde yeni oyuncu tecrübesi de az. Diğer otomotiv şirketlerinin de elektrikli otomobil yatırımları var yıllardır. Aşırı abartılan bir şirket oldu çıktı Tesla.

Tesla'nın çok büyük bir hayran kitlesi var DH'de. İsminden dolayı olsa gerek :) elon musk 2. Einstein olarak gören bile var.

• Kimse de demiyor ki aga bu nedir?

Adamın biri 1 saniyelik bir gif yapmış, bunu haber diye önümüze koyuyorsunuz. Yazık!

• quote:

quote:

Aynen öyle artık gınaha geldi üzerine basa basa her zaman söylüyorum general motorsun 20 25 yıl önceki teknolijisini ısıtıp önümüze güzel bir showla koymaya çalışıyorlar bizimde amerika sevdalıları aynı iphone mantığıyla tapmaya başladılar bu işe. birde iddialarını destekleyen vw emisyon işinide eklediler bu iş tamam dediler. Yoksa otomotiv sektöründe usa sadece kendi kıtasında sıkışıp kalmıştı.

Millet elektrikli spor araba görmemişki pahalı olunca birşey sanıyorlar dma ve z.e yıllardır var ve ulaşılabilir fiyattan ama sıkıntı batarya ömrü yoksa elektrikli araba yapamayacak firmamı yok sanki. en sıradan firma bile teslayı birkaç kez katlar

• Araştırma raporlarına felan hiç inanmıyorum kim o dönem parlıyorsa onu ön plana çıkarıyorlar. Pazarlama amacından ibaret.

İsviçre çok çok küçük bir pazar ki gelir seviyesi de yüksek bir ülke siprariş alması normal açıklama yapmak istemiyorum gereksiz bir argüman.

Şu an dünya da küçük bir kitleye hitap ediyorlar az kişinin ulaşabileceği bir araç. Fabrikaları bile daha yapım aşamasında ortada bir şey yooook. Toyota da yıllar önce elektrikli araç sürdü piyasaya Reno da Opel de ama fazla revaçta olmadı hiçbiri. Tesla'nın bu kadar öne çıkmasının sebebi çok büyük bir propaganda yapılması ve başında Elon Musk olmasıdır.

Musk'ın geçmişte başardıklarından dolayı şirket öne çıkıyor. Aslında şirket değil Musk ismini pazarlıyor diyebiliriz.

Dünyayı değiştirme fikrine asla ama asla katılmıyorum. ABD de bir otomotiv şirketi kurulacak ve dünyayı güzelliklerle dolduracak :D.D:D Yarın öbür gün borsaya açıp deli gibi para kazanacaklar kar amacı gütmeyen bir şirket olamaz kapitalizm de. Ki bahsettğimiz yer ABD.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

quote:

quote:

Aynen öyle artık gınaha geldi üzerine basa basa her zaman söylüyorum general motorsun 20 25 yıl önceki teknolijisini ısıtıp önümüze güzel bir showla koymaya çalışıyorlar bizimde amerika sevdalıları aynı iphone mantığıyla tapmaya başladılar bu işe. birde iddialarını destekleyen vw emisyon işinide eklediler bu iş tamam dediler. Yoksa otomotiv sektöründe usa sadece kendi kıtasında sıkışıp kalmıştı.

Millet elektrikli spor araba görmemişki pahalı olunca birşey sanıyorlar dma ve z.e yıllardır var ve ulaşılabilir fiyattan ama sıkıntı batarya ömrü yoksa elektrikli araba yapamayacak firmamı yok sanki. en sıradan firma bile teslayı birkaç kez katlar

Hocam ben Motor Teknikeriyim. Şimdi bana GM'nin 25 yıl önce ortaya koyduğu ama şimdi Tesla'nın kullandığı teknolojileri bir anlatır mısın? Teknik detay olursa daha iyi olur.İlk elektirkli araba falan deme ama sakın.Cidden merak ettim neymiş bu 25 yıl öncesinin teknolojileri hemde bir elektrikli arabada kullanılacak?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.