Şimdi Ara

Yu-Ma-Tu YT-Spark

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yu-Ma-Tu YT-Spark  Yu-Ma-Tu YT-Spark

Spark ve Enigma destekli uydu alıcısı.

+ Yeni Tunner hassasiyeti
    + Hareketli Scart Fta Dijital Uydu Alıcısı
    + Yüksek hızda otomatik kanal arama fonksiyonu.
    + Ekranı 9'a Bölme
    + Tam DVB-S & MPEG-2 uyumu
    + 2500 kanal hafızası
    + 1000 favori kanal
    + 256 renk (OSD)
    + PAL-NTSC otomatik dönüştürme sistemi
    + DiSEqC 1.0/1.1
    + Çoklu OSD Dil Seçeneği
    + 4 farklı OSD rengi
    + TV ve Radyo programlarını ayrı listeleme
    + Programlanabilir uydu ve TP bilgileri
    + Ebeveyn Kilit Fonksiyonu
    + Yüksek hızda kanal arama
    + Sinyal seviye ve kalite göstergesi
    + Birleşik Hareketli Scart Video Çıkışı
    + Hazırda bekleme (standby) modu ve düşük tüketim
    + Ayrı kanal düzenleme ve silme

Resmi sayfası :http://www.yumatu.com.tr/2016/03/04/yt-spark/

Resmi satın alma bağlantısı :http://www.yumatushop.com/YT-Spark,PR-10.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LiFi -- 19 Mayıs 2016; 1:08:57 >

• Hayırlı olsun sende kurtuldun Senden artık bir inceleme bekliyoruz az arastirmadin. Cihazı kaça aldınız kapalı kutumuydu? Kumanda olayını nasıl hallettiniz Yeni kumanda alabildiniz mi? Cihazın görüntü kalitesi nasıl star tv de takılma varmı?

Turkey forum ve uydukurdu siteleri güncel ve çok bilgi bulunuyor altta link verdim. Enigma tarafında tüm spark lar aynıdır farketmez. Ben direk kablo ethernet kullanıyorum. Kingston marka bellek kullanmalisin diğerlerini gormeyebiliyor.

http://www.uydukurdu.com/forum/forumdisplay.php/spark_st_7111-1355.html

http://www.turke****.com/satforum/forumdisplay.php?f=486

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 15 Mayıs 2016; 10:25:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yumatu spark ile ilgili en kapsamlı bilgiler uydukurdu forumunda bulunabilir...

wifi olarak ralink 5370 ile çalışıyor...gm1200 ün içinde birçok driver yüklü,bunda da vardır mutlaka...ilk aldığımda ben de çalıştıramamıştım...modemi kapatıp açmışsındır herhalde...e2 tarafında zaten demişsin driver yüklenebiliyor...

yumatu sparkda online güncelleme olması lazım,spark tarafı için...

enigma tarafı için ise istemediğin kadar image mevcut...ister ham yazılım ister backup yükleyebillirsin..

flaş bellek gm1200 de sorun olmadı hiç...sandisk kullanıyorum,iki adet....

kumanda sorununu da halletmişler herhalde görebildiğim kadar....ilgili forumu incelersin...

bir de birşey rica edeyim...goldmaster cihazların benim kullandıklarımın hepsinde varolan kötü bir özellik 1200 de de var malesef...enigma tarafında kanal değiştirirken hoparlörden "pıt pıt" sesleri geliyor...özelikle anfi,kulaklık bağlantılarında çok rahatsız ediyor insanı...bu cihazda da var mı acaba...işin garibi spark tarafında böyle bir sorun yok...

gm1200spark içindeki wifi modüller...

Yu-Ma-Tu YT-Spark

gif upload

• Üstad bendeki kumanda da Sat1 yok yazmıyor. Sendeki kumandanin resmini koysana bakalım bizdekine benziyormu diye?

• quote:

Orijinalden alıntı: emurat

Üstad bendeki kumanda da Sat1 yok yazmıyor. Sendeki kumandanin resmini koysana bakalım bizdekine benziyormu diye?

Sizde cvs dn 9002 mi var?

Ekledim sat1 resmini. Ayrıca bendeki akıllı kumandanın Yumatu kod listesininde fotoğrafını çektim onuda paylaşıyorum.

Yu-Ma-Tu YT-Spark

Yu-Ma-Tu YT-Spark

• Hım anladım üstad ben onu model no sanmıştım meğerse Cvs markaymis ben kumanda versiyon kodu zannettim onu gözümden kaçmış kusura bakma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 17 Mayıs 2016; 0:30:11 >
  • quote:

Hım anladım üstad ben onu model no sanmıştım meğerse Cvs markaymis ben kumanda versiyon kodu zannettim onu gözümden kaçmış kusura bakma.

Estağfurullah. Sizde Yumatu Spark kullanıyorsanız E2 için kullanabileceğiniz kumandayı nasıl temin edebileceğinizi özelden yazdım. Fiyatı gayet uygun.
  • verdiğin siparişin gelmesine 1-2ay olduğuna göre eldekileri araştırmak lazım...wifi lerin çipsetlerini wikidevi istesinden kontrol edebilirsiniz...kablolu bağlanmayı hiç denedin mi...

image olarak...şu an openatv kullanıyorum ama multiboot kullandığım için diğer yazılımlar arasında sık sık geçiş yapabiliyorum...tavsiyem 1ay kadar çeşitli yazılımları,backup ları deneyip sonra multıiboota geçmeniz olacaktır...bir de openpli 1.9.0 yükleyin bakalım,hızlı diyorlar...bende loadda kalıyor deneyememiştim..

pkteam en hızlı yazılım gibi görünüyor...ama şu an kullandığım openatv de onun kadar hızlı diyebilirim...ki openatv pkteam den daha iyidir...destek açısından...

amiko 8900,kathrein910-990,goldenmedia reloaded,gm1200hd...vs...uyumlu cihazlardan bazıları...

skin olarak en güzeli metrix diyebilirim...ama bazı yazılımlarda ve sanırım bazı çeşitleri de var hafiften menüde kasma yapabiliyor...şu an kullandığım openatv de bu arayüz var ve hiç kasma yok...

program olarak dcc ve dreambox edit en büyük yardımcılar...

enigma tarafında sparka göre kanal geçişleri daha hızlı...

usb bellek konusunda gm1200 ile hiç sorun yaşamadığım için araştırma da yapmadım doğrusu...ben sandisk kullanıyorum...aklıma gelmişken varsa hafıza kart okuyucu deneyebilirsiniz..

ek olarak yumatunun kendi kumandasını merak ettim doğrusu fotoğraf ekleyebilirsen..

• Hocam bilgiler için teşekkür ederim. Goldmaster konusunda ve uydu forumunda Kingston bellek alınması gerektiği yazılmış. Benim cihaz E2 yüklemek için açılışta bir türlü USB belleği görmüyor.

Vatan'dan bugün aşağıdaki belleği aldım yine görmedi. İlla 4 GB Kingston mu almak gerekiyor ve hangi modeli almak gerekiyor.

http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-8gb-datatraveler-mini-metal-usb-2-0-bellek.html

Yumatu kumandasının görselini ekledim. Almak isteyenler için akıllı kumandanın da kutusu ile belgesini de ekliyorum.

Yu-Ma-Tu YT-Spark  Yu-Ma-Tu YT-Spark

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• görmüyor derken hiç mi görmüyor yoksa yazılım atma sırasında mı görmüyor...resim,mp3 yükleyip baktın mı...

belleği taktığında sol üst köşede bir şeyin dönmesi lazım...
    belleği taktığında eğer görüyorsa,

menü/sistem/pvr hdd ayarı kısmından format atabilirsin...

8gb ile ilgili olduğunu zannetmiyorum....bende 8gb usb2.0...16gb usb3.0 var...sorunsuz...nihayetinde donanım olarak aynı cihazlar,yazılımsal sorun olabilir...servise vermeden önce senin yerinde olsam sparkı yeniden temiz yüklerdim...

goldmaster 1200hd spark kumanda,merak edenler varsa...

Yu-Ma-Tu YT-Spark

jpg upload

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digiteng -- 17 Mayıs 2016; 15:40:24 >

• Yumatu spark kumanda sı versiyon 1 olarak geçiyor Goldmaster ise daha yeni olan versiyon 2 kumandayla geliyor.

• Goldmaster ın kumanda kalitesi de çok iyi cihaz kaliteside. Çünkü Goldmasterın spark modeli orjinal ve toplanmış olarak geldi türkiyeye. Yumatu ise parçalı şekilde getirip kendi kasası içinde toplama yaptı. Orjinal spark kasası goldmaster olanıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LiFi

quote:

Hım anladım üstad ben onu model no sanmıştım meğerse Cvs markaymis ben kumanda versiyon kodu zannettim onu gözümden kaçmış kusura bakma.

Estağfurullah. Sizde Yumatu Spark kullanıyorsanız E2 için kullanabileceğiniz kumandayı nasıl temin edebileceğinizi özelden yazdım. Fiyatı gayet uygun.

Hocam kumandayı nasıl tedarik edebiliriz? Yardımcı olabilir misin?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.