Şimdi Ara

Monitör Önerisi 24'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

23" - 24" arası bir monitör almak istiyorum. 1000TL ye kadar limitim var ve göz yormayan bir monitör almak istiyorum. çok fazla oyun oynayan birisi değilim ama Asıl işim Yazılım olduğu için uzun süre monitör karşısında kalıyorum. Web Yazılımı tarafında da iş yaptığım için Monitörde Renkler önemli bundan ötürü hem renkleri açısından hemde göz yormaması açısından bir monitör arıyorum. bana bu konuda tavsiyede bulunacağınız bir ürün varmıdır ?

Bir Arkadaşım 120hz Almamı önerdi gözleri yormaması için ne kadar etkili olur bilmiyorum. yorumlarınızı bekliyorum.

Özetle;
    23" - 24" Arası
    Göz Yormayacak
    Renk Kalitesi Düşük Olmayacak ( Bazı monitörlerde misal kırmızı seçiyorsunuz %80 kırmızı veriyor pembe gibi oluyor bu olmaz)
    En çok 1000TL Limit

• IPS monitör almanız lazım, hem IPS hem de 100 hz üzeri monitörler 2000 TL üzerinde. Onun dışında yeni monitörlerin hepsinde göz koruyucu özellikler mevcut.
  • peki önerebileceğiniz monitörler varmı model verebilirmisiniz.
  • burak_55 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

MX259H Modelini inceleyebilirisiniz,

*Şık Tasarım,
    *Renk gamutu yüksek,
    *Düşük mavi ışık teknolojisi ve Titreme önleme sayesinde göz sağlığınızı korur,
    *25",
    *IPS Panel.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-25-mx259h-full-hd-hdmi-ips-monitor.html
  • biraz araştırdımda 27"den küçük ips 144hz yok gibi. 27" çok büyük kalıyor. benim istediğim 23 24" civarı bir monitör.

bu iki monitörü inceliyorum da XL2411Z vs VG248QE bu ki monitör arasındayım sizce hangisi ?

@cho35 o monitörün 24" olanını kullanıyorum aynı kasa yani çokda memlun değilim gözlerim sulanıyor belli bir süre sonra.
    Aman kardeş ne yaptın TN Panel hayatta alınmaz senin işin için hele masaüstü renk sorunu olan VG248QE'yi alırsan yarın satışa koyarsın.

MX239H IPS öneririm sana biraz tuzludur ama ya 2.el bak ya kampanya kovala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 15 Mayıs 2016; 13:31:13 >
  • Peki hz orani onemli degilmi bilmedigim icin soruyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yok kardeşim sen oyuncu değilsin ki, hadi diyelim normal oyun oynarsın ama saniyenin önemli olduğu online oyunlar oynadığını sanmıyorum profesyonel değilsin yani bu konuda ee o zaman diğer monitörlerde kesin oynayamazsın diye bir şey yokki.
  • benim oynadığım bi call of duty var oda haftada toplasak 3 4 saati geçmez. o bile çok da iş güçden fırsat kalmıyor. diyorsunuz ki bu idealdir.

MX239H önermiş olduğunuz monitörün aynını ofisde bir arkadaş kullanıyor memlun kendisi 75hz görünüyor değerleri ve renk konusunda da memlun açıkcası.
  • aklında fikir varmı
  • benim elimde ASUS MX239H 23" LED MONİTÖR monitörden mevcut sıfır kapalı kutu piyasa fiyatlarına bakın piyasa fiyatının altına satışını yaparım.
  • MX239H bu monitörü aldım ofisde de kullanıyorum zaten. şuanda memlunum bir sorun yok. bilgilendiren arkadaşlara ve özellikle @MühendisMurat'a çok teşekkür ederim.
  • merhaba asus MX259H Modelini önere bilirim tasarım olarak çok hoş görünüyor *Düşük mavi ışık teknolojisi ve Titreme önleme sayesinde göz sağlığınızı korur.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-25-mx259h-full-hd-hdmi-ips-monitor.html#yorumlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.