Şimdi Ara

spdif işin içinden çıkamadım...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
1
Favori
22.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yaw bi kısım arkadaş hemen kızacak yeni konu açmadan araştırsaydın diye
    walla bulamadım cevabı

durum şu

1-notebookta (fujitsu siemens amilo 1424) spdif çıkışı var.
    2-bu çıkış kulaklık çıkışı ile aynı...mini jack girecek şekilde
    3-amfi (sony ddw780) var bunda SPDIF giriş yok ama optical giriş var.

bana öyle bir bağlantı lazım ki bir ucu optik amfiye girecek diğer ucu
    bildigimiz stereo minijack olacak ve notebooka bağlanacak...

ve 5.1 ses alabileceğim??? var mı böyle bişey

hocalar hadi bi el atın
    walla bulamadım forumda....

• sana lazım olan kablo budur ama nerde bulursun bilemiyorum...benim creative dekoder in içinden adaptör çıkmıştı.o zaman ses kartını dekoder a bağlayabilmiştim.

http://www.ramelectronics.net/html/RCA-mini-spdif.html
  • aynı kablo dan teknosa da gördüğümü hatırlıyorum ... bir bak istersen
  • @kharon
    tarifi doğru yaptıysan hayatta olmaz.(abartmıyayım da mesela tos/link demotulator mesela) şu görüntüyle yapılmaz bilesin.
  • teknosa da yok hocalar baktım...

bu durumda notebook SPDIF çıkışı hiç bir halta yaramıyor.

bir çok arkadaşın notebookunda da bu çıkış vardır
    hayret kullanan yok mu acaba??

@Zapatero
    bir uç tamam da diğer uç nereye girecek ? amfi uzerindeki coaxiala mı?
    o diğer uç da optic olsa daha iyi olmaz mıydı

bi de amfinin arkasında SPDIF ile ilgili hiç bir şey yokkk..

olmucak sanırım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kharon

teknosa da yok hocalar baktım...

@Zapatero

olmucak sanırım...

amfinde coaxial giriş varsa bir ucuda coaziale giricek eğer yoksa sen unut o bağlantıyı
  • YO BU BAĞLANTI MÜMKÜN. BENİM LAP TOP TADA AYNI CİKİŞ VAR VE BEN ÇOK ZOR DA OLSA O CONVERTORLÜ KABLOYU BULDUM. BUNUN İÇİN BİR UCU KULAKLIK ÇIKIŞINA OTURAN (MİNİ BİR UC ŞEKLİNDE VE ŞEKLİ KULAKLIK KABLO UCU ŞEKLİNE BENZİYOR. )VE DİĞER UCU BİLİNEN OPTİK KABLO UCU ŞEKLİNDEKİ KABLO İLE BUNU ÇÖZEBİLİRSİN. DİCEKSİNKİ NERDE ??
    İNAN BENDE GÖRDÜĞÜM HER SES SİSTEMİ VEYA ELEKTRONİK DÜKKANINA GİRİP ARAŞTIRIP BULDUM. İSTANBULDAYSAN HAYLİ HAYLİ BULURSUN. BEN İZMİRDEN ALDIM. KISACASI BÖLE BİR BAĞLANTI KABLOSU VAR .SADECE ARAŞTIR
  • AYRICA ANFİNDE COAXİEL GİRİŞ VARSA SAKIN KULAKLIK ÇIKIŞINI ORAYA BAĞLAMA ..ÇÜNKÜ COAXİEL DIGITAL SİNYAL İLE ÇALIŞIR. KULAKLIK ÇIKIŞINDA +/- ELEKTRİKSEL DEĞERLER VAR. AMAN HAA. İŞLEMCİSİ ELİNDE KALMASIN.
  • quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

@kharon
    tarifi doğru yaptıysan hayatta olmaz.(abartmıyayım da mesela tos/link demotulator mesela) şu görüntüyle yapılmaz bilesin.

akıllı olun çalışmaz.!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 20 Ocak 2007; 15:50:15 >
  • Bu kablonun bir ucu 3.5 mm olup notebook a bağlanacak,diğer ucu coax digital amfi girişine bağlanacak arkadaşım..kablo işe yarar...bende daha önce yazdığım gibi mevcut olup,bilgisayarımdaki spdif çıkışından ,creative DDTS-100 dekoder cihazına bağlıyım ve bilgisayarımın dvd playerından digital sesi bununla alıyorum.
    "Diğer ucu optik dijital olsa" dediğin bir kabloyu ise hiç görmedim..Büyük konuşmıyayım ama bu tarz bir kablonun olabileceğini de pek sanmıyorum.
    Demin bahsettiğim tarz kabloya da bakarım eğer gözüme bir yerde çarparsa sana haber veririm.Çok kullanılan bir ürün olmadığı için ,rastlamaman gayet normal.

quote:

Orjinalden alıntı: kharon

teknosa da yok hocalar baktım...

@Zapatero

olmucak sanırım...

• evet aynen bende bu kabloyu arıyorum.bilen bulan arkdaşlar haber versin.
  • hocalar amma muhtelif rivayetler var yaw...

notebook furyasının patladığı bir dönem oldu
    esasında herkesin aşağı yukarı bilmesi gerekir spdif işini....

neyse yazıcıoğluna bakacağım yakında bilgi veririm...

diğer ucu kesin optical in kısmına bağlansın istiyorum amfide...

http://www.ramelectronics.net/html/audio_toslink_cables.html#plas

bu linkteki uçlardan biri mini olacak
    öbür uç standart toslink olup amfi optical in e girecek...
    yazıcıoğlundan alıcaz da ulan ya çalışmazsa
    verdiğimiz para yalan olacak...
  • hocam bu iş mümkün. bende lap yop tan receiver e aynı kabloyu kullanıyorum. biliyorsunuzki spdif çıkış bir optical çıkıştır. lap toptaki spdif çıkışından 35 mm capında olan fiber optik kablo receiverde herhangi bir optical girişe girecek. bende cd optical girişine bağlı. gerçi fark etmez. ve bu şekilde 44,1 khz değerinde ses alabiliyorrum ki bu hz bass değerleri için en uygun değer. (en derin bas 35 - 80 khz arasında olur .) senin veridigin linkten buldum sana gerekecek o uçları. bu tip bir kablo işi bitirecek. ha bu arada gene sölüyorum ... sakın laptop un mini kulaklık çıkışı ve jack ı ile receiverin coaxial girişi arasında bağlantı yapma . biri analog değer verir biride digital sinyal ister .

• aklınız başınıza nasıl gelecek merak ediyorum.
    aloo 3.5mm kulaklık tipi dijital s/pdif(Philips-Sony interface) çıkışı adam Tos-Link(Toshiba-link) girişe bağlamayı hesaplıyor.olmaz.
    bu arada toslink optical dijital çıkış ile spdif dijital koaksiyal çıkışlar dijital sinyal taşır ama kulvarları farklı haberiniz olsun.
  • Merhaba,
    Sonuçta bu kablo var ve bildiğimiz fiber optik kablo ve laser ışını ile kodu çözülmemiş çok kanallı ses taşır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Thai-Fun

Merhaba,
    Sonuçta bu kablo var ve bildiğimiz fiber optik kablo ve laser ışını ile kodu çözülmemiş çok kanallı ses taşır.

tamam ifaden doğru da topik ve topik içeriğiyle ne kadar doğru?

dostum anlayın şunu

basit bir dönüşümle s/pdif 3.5mm coaxial bağlantı çıkışını alıp(isterse RCA tip cak bağlantı olsun!) tos/link çevirecek kablo yok!
  • arkadaşlar bu topici ilk açan arkadan lap toptaki spdif çıkıştan receiverdeki optik çıkışa bağlanti istiyor. ve bu mümkünnn. bir önceki mesajımda gerekli uçları RESİMLERİNİ KOYDUM. bir tarafı ucu 3,5mm çapında olan ve kulaklık ucu gibi olan diğer ucu bilinen optik kablo ucuna sahip normal bir optical kablo gerekiyor...... ..dediğim gibi bir önceki mesajımda ki resimlere bakın arkadaşlar.
  • düzeltme !!! receiverdeki optical girişe . (yukarıdaki mesaja ait)
  • Sayın Cantan böyle bir kablo var ve kullanıyorum diye defalarca yazdım..Niye inatla yok diye yazıyorsunuz...Ya ben yalan söylüyorum ya da hayal görüyorum.İsterseniz birgün adresimi vereyim buyrun gelin size kabloyu göstereyim..Bir ucu tos ,diğeri ise 3.5 mm jack olup, digital olarak spdif out tan sesi dekoder in coax in kısmına gönderiyorum.Dekoder da sesi algılayıp çözüyor...Diğer arkadaşın bahsettiği bir ucu 3.5 mm jack diğer kısmı ise optik dijital olan bir tarz bağlantı kablosunu ise görmedim , o yüzden birşey diyemeyeceğim.
    Shagg arkadaşım kHz. değerleri ile verdiğiniz bilgileri biraz daha araştırmanızı öneririm.Alçak frekans değerleri 20-150 Hz. aralığı için geçerlidir.80 khz. rakamı buna uymaz.Sizin cd için bahsettiğiniz 44.1 khz. ise örnekleme frekansıdır..bass sesle ilgisi yoktur.
  • http://www.ramelectronics.net/html/RCA-mini-spdif.html

Tekrar veriyorum.kablo ile ilgili link budur.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.