Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 6 modeli, iPhone 7’den önce geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy Note 6 modeli, iPhone 7’den önce geliyor

Akıllı telefon pazarında sonbahar dönemi genelde Apple’ın yeni iPhone modellerinin piyasaya çıktığı ve önemli satış rakamlarına ulaştığı dönem olarak bilinir. Bu yüzden, rakip üreticiler yeni iPhone modellerinden daha önce hamle yaparak pay kapma mücadelesine girer.

Geçen yıl Samsung, Note serisinin tanıtımında değişiklik yapmış ve Galaxy Note 5 modeli ile Galaxy S6 Edge Plus modelini Ağustos ayına lanse etmişti. Böylece, iPhone 6S serisi piyasaya çıkmadan önce vakit kazanmıştı. Bu yıl da aynısı olabilir.

Ayrıca Bkz.WhatsApp Web artık masaüstünde

Gelen bilgilere göre, ABD pazarında Galaxy Note 6 modelinin satışı için 15 Ağustos tarihi işaret ediliyor. Bu bakımdan lansman tarihi de Temmuz ayının sonları diyebiliriz. Daha önce sızan bilgilerde de, Galaxy Note 6 modelinin Temmuz-Ağustos ayları içerisinde tanıtılabileceği konuşuluyordu.

Bugüne kadar gündeme gelen sızıntılar itibariyle, Galaxy Note 6 modelinde 5.8 inçlik 2K Super AMOLED ekran, Snapdragon 823 yonga seti, 6GB LPDDR4 RAM, 4000mAh kapasiteli batarya, yeni Samsung Focus bildirim merkezi, 256GB kapasite seçeneği gibi özellikler olması bekleniyor. 

• Zaten her sene iphone dan önce çıkmıyor muydu ?

• Sırf haber yapmak için yapılmış zaten senelerdir note serisi yaz aylarında, iphone sonbaharda çıkıyor
  • iPhone 7'de Note 6'dan sonra çıkıyor öyleyse Bence bununda haberini yapın.
  • şu yeni telefon çıkarma işi ne zaman "ayda bir" olacak merak ediyorum.

• İşin ilginç tarafı note 6 dan sonra iPhone un çıkmasının haber olmaması İPhone iPhone iPhone

• Iphone'dan önce çıkarsa ne olacak benim anlamadığım olay burası. İki telefonun arasında kalan bir kişi zaten Iphone' u görmek için bekleyecektir. Gidipte iki telefon arasında kalıpta Note 6 çıkar çıkmaz alacak dünyada kaç tane adam vardır ki?

Galaxy S7 Edge çok hoşuma gitti, elimde telefonda yok şuan ama Note 6'yı görmeden almamak için bekliyorum. Note 6 beklediğim gibi çıkmaz ise S7 Edge'in de fiyatı düşmüş olur o zamana kadar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4k ekranlo telefonlar gelsin ki VR da pixel sorunu ortadan kalksın. ardından da 3D performans artışı için grafik işlemciler gelecek tabi ama 3D de düzgün 4k performansı için mobil GPU ların daha 4-5 yıl var. (iyimser ifade ile)

• O değil de 3,599 TL yi hazırlayın gençler.

En yeni en güncel derken bildiğimiz kullandığımız teknolojiden inanılmaz fiyatlar isteniyor.

Maaşın ne kadar olursa olsun çok arkadaş.

Kaç senedir aynı terane.

Bunun alınabilir olması için 1 sene beklemek gerekiyo.

Bu da teknoloji mantığına ters.

Takip edemiyoruz artık ne yazık ki.

Üzülüyorum.
  • Beklemedeyiz

• Geçen sene her zaman ki (Her yıl Eylül ayındaki teknoloji fuarından hemen önce tanıtılıyordu) tarihe göre bir buçuk ay önceye çekmişlerdi. Bu sene de böyle olması doğal. Her saniye teknoloji gündemi takip eden arkadaşlarımız bunu zaten çoktan biliyor. Ama arada bir bakanlar için haber faydalı. Niye kızıyorsunuz arkadaşlar? :)

• exynos ile gelsin. Snapdragon nedir arkadaşlar.

• Kavisli ekranı da çıkar inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

exynos ile gelsin. Snapdragon nedir arkadaşlar.

Çoklu çekirdek performansında Exynos daha önde olabilir ancak Tek çekirdek performansı snapdragon'un daha iyi.
    Ve hatta Snapdragon 820'nin adreno 530'ü Exynos 8890'ın mali t880mp12'sinden yüzde 20 daha güçlü. Mali'yi 12 çekirdek bile kurtaramamış anlayacağın. Samsung mali t880'i 20 çekirdekli yapsaymış yeriymiş.
    Sırf grafik performansı nedeniyle bile Snapdragon 820 bence daha iyi. Zaten note 6'da snapdragon 823 kullanılacak. Çoklu çekirdek performansı olarak da exynos'ları geçecek demek ki bu snapdragon 823. İnşallah Snapdragon 823 ile Türkiye'ye gelir. Söylenen özellikler doğru ise Note 6 tam istediğim gibi bir telefon olacak. Fiyatı da biraz insaflı olsaydı keşke

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stalker(1979) -- 14 Mayıs 2016; 15:30:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

quote:

exynos ile gelsin. Snapdragon nedir arkadaşlar.

Çoklu çekirdek performansında Exynos daha önde olabilir ancak Tek çekirdek performansı snapdragon'un daha iyi.
    Ve hatta Snapdragon 820'nin adreno 530'ü Exynos 8890'ın mali t880mp12'sinden yüzde 20 daha güçlü. Mali'yi 12 çekirdek bile kurtaramamış anlayacağın. Samsung mali t880'i 20 çekirdekli yapsaymış yeriymiş.
    Sırf grafik performansı nedeniyle bile Snapdragon 820 bence daha iyi. Zaten note 6'da snapdragon 823 kullanılacak. Çoklu çekirdek performansı olarak da exynos'ları geçecek demek ki bu snapdragon 823. İnşallah Snapdragon 823 ile Türkiye'ye gelir. Söylenen özellikler doğru ise Note 6 tam istediğim gibi bir telefon olacak. Fiyatı da biraz insaflı olsaydı keşke

Kardes sen paylastigim videoyu izlemedin galiba. S820 kullanan bütün cihazlar butun testlerde exynos cipsetinden yavas. Sentetik testler kimin umrunda? Senin umrundaysa test verileri ile idare edebilirsin. Yukarida androidin performans telefonu htc10 var. S820 ile gosterdigi performans ortada. Shiftdelete bile performans incelemesinde uygulamari ayni anda acti 30-40 saniye icinde htc 6 saniye geri kaldi. Bu mudur performans? Konu htc veya baska bir firma degil. s820 kocaman bir balondur. Bunu hala bizim forumdakiler cozemedi anlayamadi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iphone 7 yi görmedden almaz kimse ama

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birgün donanımhaber biterse bunun iki sebebi vardır, forumda çalışmayan, her şeye hoşgörü ile yaklaşan adminler ve bu gereksiz haberlerdir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)
    quote:

Orijinalden alıntı: vamp exynos ile gelsin. Snapdragon nedir arkadaşlar.
    Çoklu çekirdek performansında Exynos daha önde olabilir ancak Tek çekirdek performansı snapdragonun daha iyi. Ve hatta Snapdragon 820nin adreno 530ü Exynos 8890ın mali t880mp12sinden yüzde 20 daha güçlü. Maliyi 12 çekirdek bile kurtaramamış anlayacağın. Samsung mali t880i 20 çekirdekli yapsaymış yeriymiş. Sırf grafik performansı nedeniyle bile Snapdragon 820 bence daha iyi. Zaten note 6da snapdragon 823 kullanılacak. Çoklu çekirdek performansı olarak da exynosları geçecek demek ki bu snapdragon 823. İnşallah Snapdragon 823 ile Türkiyeye gelir. Söylenen özellikler doğru ise Note 6 tam istediğim gibi bir telefon olacak. Fiyatı da biraz insaflı olsaydı keşke Samsung Galaxy Note 6 modeli, iPhone 7’den önce geliyor
    Kardes sen paylastigim videoyu izlemedin galiba. S820 kullanan bütün cihazlar butun testlerde exynos cipsetinden yavas. Sentetik testler kimin umrunda? Senin umrundaysa test verileri ile idare edebilirsin. Yukarida androidin performans telefonu htc10 var. S820 ile gosterdigi performans ortada. Shiftdelete bile performans incelemesinde uygulamari ayni anda acti 30-40 saniye icinde htc 6 saniye geri kaldi. Bu mudur performans? Konu htc veya baska bir firma degil. s820 kocaman bir balondur. Bunu hala bizim forumdakiler cozemedi anlayamadi.

Bir kere samsung galaxy s7 edge'nin exynos versiyonu ile yine samsung galaxy s7 edge'nin snapdragon 820 versiyonu karşılaştırılmalı. Onun videosunu da izledim bu videyu da izledim. HTC bana göre androidin performans telefonu değildir. O eskidendi. Samsung kendini bayağı geliştirdi. Yarım saniye önce uygulama açması daha performanslıdır anlamına mı geliyor. Dikkat edersen Gta'yı HTC ve samsung hemen hemen aynı anda açıyor ancak HTC oyuna daha önce giriş yapıyor ve eminim oyunu oynamaya başlasalar ve köşede fps sayacı olsa Adreno 530 , samsung'un mali t880mp12'sinden daha yüksek fps elde ederdi. Benim için önemli olan oyun açıldıktan sonra oyunda donma takılma vs olmaması. Yoksa 1 saniye geç oyunu açmış o kadar da umurumda değil. Benim için oyun performansı önemli. Bu testleri nedense hep Samsung'a yakın kişiler yapıyor. Bu lb s isimli youtube kanalının sahibinin samsung galaxy note 5 ile Xiaomi Mi5 Prime karşılaştırmasını seyretmiştim. Note 5'te bir oyuna 1 saniye önce basıyordu haliyle xiaomi mi5 1 saniye sonra oyuna giriyordu. Ve bizim lb s denen eleman Note 5'e puan veriyordu. Yani bu elemanın incelemeleri hep yanlı anlayacağın. Bu elemanın incelemelerine güvenmiyorum ben.
    Snapdragon 820'ye karşı bir garezi var bu LB S denen elemanın. Xiomi mi5'in snapdragon 820'si Note 5'in exynos 7420'si ile hemen hemen aynı güçte bu elemana göre. Böyle bir şey mümkün mü?
    -------------------Xiaomi Mi5 Prime vs Samsung Note 5 - Speed Test Comparison Review (Curiosity Test)----------- bu da xiaomi mi5 ile note 5'in karşılaştırması.

Not: İddia ettiğin gibi exynos 8890 bu kadar güçlü olsaydı iphone'un güçlü olduğu Amerika pazarında daha güçsüz olan snapdragon 820'yi değil de daha güçlü olan exynos 8890'ı kullanırdı. Veya şöyle diyeyim. Sadece tek versiyon yapardı o da exynos 8890 versiyonu olurdu. Samsung neden snapdragon 820'li S7 yaptı o zaman? Ne gerek vardı ki?
    Samsung pazar stratejisi olarak hep güçsüz versiyonları Türkiye'ye göndermiştir. Exynos 8890 ısı konusunda snaqdragon 820'den daha iyi bunu kabul ediyorum. Ancak Gpu performansı olarak android tarafında (En güçlü gpu'lar ios için powervr'dır)
    en güçlü gpu adreno serisidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stalker(1979) -- 14 Mayıs 2016; 16:52:53 >
  • Haber dogruysa note 7 de ipon 7 den sonra cikacak muhtemelen

• Samsung bu telefonlarda bile iphone u geçiyorsa appleda ciddi sıkıntılar var demek ki.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.