Şimdi Ara

Superonline düşük hız sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim evimde turkcell superonline var. speedtest.net sitesinden test ettim ping: 10ms download: 25mbps upload: 5mbps çıktı. Dün bir siteden call of duty black ops 3 indiriyordum yalnız indirme hızına baktığımda 2,5 mbps çıktı. Bunun sebebi nedir internette bir problem mi var yoksa sitenin sorunu mu ? Birşey sorucam bizim internetin akk'si bitince download hızı 3 mbps'ye düşüyor. Benim sorum şu ben çoğunlukla bu siteden indiriyorum eğer bu sitenin sorunuysa akk bitince hız 2,5 olmaya devam edecek mi ?

• Hız testindeki değer 25 Mbps, b küçük : megabit per second (saniyede 25 megabit)

Indirmedeki değer 2,6 MBps, b büyük : megabyte per second

1 Byte = 8 bit olduğundan, kayıpları da dikkate alırsak değerler normal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wrisked

Hız testindeki değer 25 Mbps, b küçük : megabit per second (saniyede 25 megabit)

Indirmedeki değer 2,6 MBps, b büyük : megabyte per second

1 Byte = 8 bit olduğundan, kayıpları da dikkate alırsak değerler normal.

Saolun hocam hem sevindim hem üzüldüm. Eğer dediğiniz gibi olmasaydı akk bitince de yükleyebilirdim.
  • GamerYigit17 kullanıcısına yanıt
    Akk sonrası 380 kilobyte yani 0.3 megabyte oluyor maksimum hız. Akk olmasa her şey çok güzel olacak..

• 25.85 Mbps download hızı ile saniyede 3 MB gibi bir veri indirme imkanınız var teoride. İndirme yaptığınız sitenin server hizmet kalitesi de bu değeri etkiliyor. Yani internetinizi hızlı olması, tüm sitelerde maksimum hızda hizmet alacağınız anlamına gelmiyor.

AKK sonrası saniyede 350-400 KB arası değerler görürsünüz maksimum olarak.

• bende 50 mbitlik tarife var torrentte 6,2 MB alabiliyorum biraz kayıpla beraber sendeki normal bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: unununium

bende 50 mbitlik tarife var torrentte 6,2 MB alabiliyorum biraz kayıpla beraber sendeki normal bence

İnternetiniz nedir hocam çok hızlıymış :)
  • aynen superonline fiberi baya stabil ne azalma var hızda ne kopma ailemin evinde 50 mbps lik gece kuşu var torrentte stabil 6 - 6.1 çekiyor :) gel gör ki trabzonda kullanıyorum ama superonline adsl de kota yok birşey yok saniyede 1.7 mb tertemiz :) buna da şukur az da upload olaydı iyidi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.