Şimdi Ara

Samsung ile parlak ışık altında ekranlar daha iyi görüntü kalitesi sunacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung ile parlak ışık altında ekranlar daha iyi görüntü kalitesi sunacak

Parlak ışık dünden bugüne ekranların adeta kabusu haline gelmiş durumda. Hem yapay hem de doğal ışıklar, ekran üzerinde parlama yapıyor, renklerin bozulmasına neden oluyor ve görüş imkanını zorlaştırıyor. Bununla birlikte, insanoğlu da ışıksız yapamıyor.

Son dönemde, parlak ışık altında daha iyi görüntü tecrübesi sunacak teknolojiler geliştirildi. Buna son örnek Samsung’dan geliyor. Firmanın Ultra Black adını verdiği yeni teknoloji, iç mekandaki ışık parlaklığı ne olursa olsun, en iyi görüntü tecrübesini sunmayı amaçlıyor.

Ayrıca Bkz.Samsung, dünyanın dördüncü büyük yongaseti üreticisi oldu

SUHD akıllı televizyon serisinde kullanılacak olan Ultra Black teknolojisi, güvelerin gözlerinden ilham alıyor. Güvelerin gözlerindeki girinti ve çıkıntılar ışığı absorbe ederek yansımasını engelliyor. Böylece, avcı hayvanların dikkatli bakışlarından da saklanmış oluyor.

Ultra Black teknolojisinde, ekranın üzerindeki özel kaplamada girintiler yer alıyor. Işık bu girintilere çarptığı zaman absorbe ediliyor veya çok az bir kısmı yansıtılıyor. Böylece renk bozulmalarının ve aşırı renklenmelerin önüne geçiliyor.

Samsung ayrıca, yeni nesil SUHD televizyonlarda Quantum Dot teknolojisini de kullanmaya başladı. Quantum Dot teknolojisi, parlaklığı 1000 nit seviyelerine çıkarırken, enerji tüketimini de minimum seviyede tutuyor. Her iki teknoloji sayesinde, 2016 SUHD televizyonları her koşulda en canlı ve parlak görüntüleri sunabilecek. 

• Şu Quantum dot teknolojisi sizede Yapay geliyor mu? Renkler bana yapaymış gibi geliyor.

• Quantum dot oled ile yarışabilecek tek panel teknolojisi şu anda,zaten en iyi panel teknolojisi olarak görülüyor uzmanlar tarafından.
    Anladığım kadarıyla ips gibi backligt bleed,kızarma gibi sorunlarıda yok,ömür olarak oledlerden daha üstün ve daha ucuz,hdrli modelleri bekliyoruz bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus3441

Şu Quantum dot teknolojisi sizede Yapay geliyor mu? Renkler bana yapaymış gibi geliyor.

bana sadece pahalı geliyor bu da yetiyor

• Alinmaz cop bes para etmez
    para tuzagindan baska birsey degil .
    yok ultrablack teknolojisiymis
    yok quantum dot teknolojisiymis

Gecin bunlari yemezler.

Turkcelldeki miravision teknolojisini gordukten sonra bunlar coooook siradan kaliyor.
    cok surmez patent icin kapimizi calar
    bu asyalilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 13 Mayıs 2016; 19:01:58 >
  • bu teknoloji qdot ekranlara çok iyi olur benim mağazada gördüğüm kadarı ile aşırı parlaklar ve çok yansıma yapıyorlar ya da cem yılmazın dediği benimki daha renkli al ulan gibi benimki daha parlak al ulan diye ışığı %100 açmışlar
    henüz daha yeni teknoloji biraz oturunca oled ile kapışabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkn_s

Alinmaz cop bes para etmez

Gecin bunlari yemezler.

Turkcelldeki miravision teknolojisini gordukten sonra bunlar coooook siradan kaliyor.
    bu asyalilar

Miravison zaten bir Asya firması olan Mediatek'in kendi teknolojisi. Turkcell'de o tür teknolojiler geliştirecek arge var mı ki yapsın?

• quote:

Orijinalden alıntı: erken gelen adam

bu teknoloji qdot ekranlara çok iyi olur benim mağazada gördüğüm kadarı ile aşırı parlaklar ve çok yansıma yapıyorlar ya da cem yılmazın dediği benimki daha renkli al ulan gibi benimki daha parlak al ulan diye ışığı %100 açmışlar
    henüz daha yeni teknoloji biraz oturunca oled ile kapışabilir

Miravision MediaTekin teknolojisi yanlız...

• Bu karşılaştırmalar dediğiniz gibi hep aldatmaca, bir sene önce öve öve bitiremedikleri ürünün ışığını ve kontrastını kısıp eski teknoloji diye yeriyorlar, yanına da yeni ürettikleri ürünün herşeyini sonuna kadar açıp koyuyorlar.
    İlk resimdeki oled dediği teknoloji gibi soluk ve mat görüntü veren bir oled yok piyasada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

quote:

Orijinalden alıntı: ozkn_s

Alinmaz cop bes para etmez

Gecin bunlari yemezler.

bu asyalilar

Miravison zaten bir Asya firması olan Mediatek'in kendi teknolojisi. Turkcell'de o tür teknolojiler geliştirecek arge var mı ki yapsın?

Tamam mediatek'ten araklamisiz ne yapak yani
    Niye yuzumuze vuruyosun.
    bizde ucundan birseyler eklemisizdir.
    o kadar muhendisimiz var.sonucta tablet turk mali diyecem ama sen simdi ona da karsi cikarsin
    Yahu birader nedir bu turk dusmanligi
    Ne yaparsak o sizin degil bu sizin degil
    Yettiniz artik diyelim de orgazmin doruklarina cikalim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaş max 15 sanırım, olur öyle şeyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reklamların dinlediniz.. Şimdi hava durumu..

• Bu özellik yıllar önce philips 9 serisinde kullanılmıştı. Ama ekran bu şekilde olunca çok hassas oluyor parmak izi kalıyor ve çıkmıyor. Temizlemekte çok sıkıntı oluyor. Ama yansıma sıfır oluyor. philips zamanında bu işi denedi ama götürüsü getirisinden az olunca sonraki serilerde kullanmaktan vazgeçmişti.

Bu teknolojinin adı philipste ''moth eye'' idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosh34 -- 13 Mayıs 2016; 23:56:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Görüntü kalitesi olarak OLED ekranların yanına yaklaşamaz. Kaldı ki firmanın kendisi de OLED panellere yatırım yapıyor. Kendi telefon modellerinin çoğu da amoled zaten.
    Yarı mat paneller varken ışık yansıma problemi olmuyordu. Evi güvelemeye gerek yok! :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.