Şimdi Ara

Şok iddia: AMD Polaris ertelendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nvidia’nın Pascal tabanlı GeForce GTX 1000 serisini duyurmasının ardından gözler AMD cephesine çevrildi. Polaris tabanlı grafik mimarisi konusunda beklentileri artıran AMD’nin, tüketicilere kötü bir sürpriz yapabileceği konuşuluyor.

Donanım sitelerinde gün yüzüne çıkmaya başlayan iddialara göre, Polaris tabanlı ekran kartlarının 850MHz saat frekansı üzerine çıkmasında sorunlar yaşanıyor ve halen test aşamasının devam ettiği belirtiliyor. Kartları 14nm FinFET süreci ile üretecek GlobalFoundries tarafında bazı teknik aksaklıkların yaşandığı bildirilirken, en erken yaz sonlarında yeni kartları görebilme ihtimalimiz var.

Bu iddialara en büyük destek olarak pek çok üreticinin Computex 2016 fuarında yeni bir ürün tanıtmayacak olması gösteriliyor. Bugüne kadar AMD’nin üretici ortaklarına gösterdiği tek bir referans Polaris ekran kartı var ve o da, orta seviye fiyatlandırma ile Radeon R9 390/390X ekran kartlarına denk bir performans sunabiliyor. Ayrıca AMD’nin ay sonunda Çin’de yapacağı özel etkinlikle ilgili konuşma yasağı olduğu ve en erken Haziran ayı sonlarında bu yasağın kalkacağı iddia ediliyor.

Ayrıca Bkz.Gigabyte GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming geliyor

Diğer taraftan Nvidia GeForce GTX 1080 ekran kartının, bir iki ay öncesinden görsellerinin sızmaya başladığını hatırlıyoruz. Hatta isimlendirme ve kartların genel özellikleri de net bir şekilde internete sızdırılmıştı. AMD Polaris tarafında ise ne bir görsel ne de isim sızıntısı mevcut değil.

Elbette bunlar sadece iddiadan ibaret ve henüz AMD tarafından yapılmış resmi bir açıklama yok ancak Polaris tabanlı ekran kartlarının zamanına ilişkin de yapılmış bir açıklama yok. Bu da, iddiaların gerçek olabileceği tedirginliğini yaşatıyor. Şu an için beklemekten başka yapacak bir şey yok. 

• Epic Fail yolda beyler

• Nvidia'nın kartlarını görünce duvara çarpmış gibi oldu amd muhtemelen

• 27 sine kadar bir şey açıklamazlar ise anlayın ki çuvallamışlar ve kartları daha güçlü çıkartmak istiyorlar. 27 sine kadar açıklamazlar ise çok büyük bir kitle 1070 ve 1080 alacak zaten ...

• Reklam kokan hareketler bunlar..
  • gg wp :D

• buyrun cenaze namazına

• Alacak olduktan sonra ekran kartı çok.

• Belki alakası yoktur ama Nvidia'nın Pascal kartları görünce bizimkiler daha olmamış daha çalışmamız lazım demişler gibi bir hava olur ortalıkta.
  • ekrem 71 ve nvidia apple intel forever haberleri :)

• mete şok mete iptal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amd konsol grafik birimlerine yönelsin, sonyi kaçırtmasın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayırlara vesile olsun inşâallah

• Normaldir. Çıkaracağın 6 ay sonra 300$ dan az yakan R9 390 ise zaten boşuna çıkarmamak lazım...

• Şok iddia: AMD Polaris ertelendi
  • ya iddia ortaya atılırda biraz mantıklı ortaya atılır 28nm bile 1100mhz saat hızı yakalanırke polaris 14nm de 850mhz e çıkmakta sorun yaşıyormuş bak bak bak habere bak gülermisin ağlarmısın az mantıklı haber yapın yahu.

• Sevinin sevinin rekabet olmamasına sevinin, amd bu kartların karşısına bir şey çıkaramasın, geri kalsın hatta batsın sizde sonra 4k 60 fps hayalleri kurun, ucuz fiyat performans kart isteyin bunları bir tekel olan firmadan dilenin, işlemci tarafında görüyoruz intel %5 performans artırınca halay çekiyorsunuz gpu tarafınında mı böyle olmasını istiyorsunuz, sadece şunu düşünün nvidia'nın karşısına kendisi kadar güçlü bir rakip olsaydı bugün gelinen gpu teknolojisini oynayacağınız oyunları bir hayal edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doom II -- 13 Mayıs 2016; 1:08:14 >
  • Bunca yıldır AMD fanıyım ben bile şaşırdım yeni gtx serisine. Adamlar gtx 1080'de 1.7ghz, tek 8pin konnektör ile 180w güç harcayan kartı tanıttıklarında inanmayıp 5 farklı siteye baktım. Hadi eskiden Amd aradaki fiyat farkıyla kapatıyordu ama şimdi Nvidia da ucuza satıyor kartı. Ne esprisi kaldı artık Amd'nin? İnşallah yeni cpu serisi iyi olurda fanboyluğa oradan devam ederim :D

• Nvidia 980ti ile zaten sağlam bir kart sunmuştu.. polarisi bekliyorum ve tabi 1080ti yi.. kararımı ozaman vereceğim hayırlısıyla. nvidianın başarısı su götürmez bir gerçek.. freesync monitör aldık pişman etme AMD....

• quote:

Orijinalden alıntı: DubSteq

Bunca yıldır AMD fanıyım ben bile şaşırdım yeni gtx serisine. Adamlar gtx 1080'de 1.7ghz, tek 8pin konnektör ile 180w güç harcayan kartı tanıttıklarında inanmayıp 5 farklı siteye baktım. Hadi eskiden Amd aradaki fiyat farkıyla kapatıyordu ama şimdi Nvidia da ucuza satıyor kartı. Ne esprisi kaldı artık Amd'nin? İnşallah yeni cpu serisi iyi olurda fanboyluğa oradan devam ederim :D

sevgili kardeşim adamlar algı yönetimi yapıyor resmen sende buna inanıyormusun :) ? senden önceki yorumumdada belirttim 28nm de bile 1100 mhz gpu frekansı yakalanırken 14nm de 850mhz de takılmasına nasıl inanırsın mübarek kardeşim :) ? hiç şüphen olmasın amd dede en az 1500mhz gpu saat hızı olacaktır :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.