Şimdi Ara

Apple yeninden dünyanın en değerli markası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple yeninden dünyanın en değerli markası

Apple bu yıl iPhone satışlarında ilk kez bir düşüş yaşadı ve bu beklenmedik gerileme eleştirmenler tarafından şirketin eski havasını kaybettiği ve bir sonraki nesil iPhone'larda bir devrim olmadıkça Apple'ın toparlanmasının çok zor olacağı şeklinde yorumlandı.

Yine de Forbes'in son araştırması dünyanın en değerli markaları grafiğinin tepesinde Apple'ın yer aldığını gösteriyor. Hem de bugünlerde daha fazla yenilik sundukları söylenen Google ve Microsoft'u geride bırakarak. Herşeyden önce Forbes'in bu sıralamasının tamamen finansal verilere dayalı olduğunu belirtmete fayda var. Yani satışlardaki düşüşe rağmen iPhone çok karlı bir iş olmaya devam ediyor ve bu nedenle Apple tablonun üstüne yerleşmiş durumda.

Ayrıca Bkz.iPhone 7 ve iPhone 7 Plus arasındaki iki büyük fark olacak
    Rapora göre Apple, yüzde 6 oranında bir artışla 154.1 milyar dolarlık marka değerine ulaşarak listenin ilk sırasına yerleşti. Google 82.5 milyar dolarla (yüzde 26 artışla) ikinci sırada yer alırken yazılım devi Microsoft 75.2 milyar dolarla üçüncülüğü almış durumda.

Coca-Cola 58.5 milyar dolar değerle listenin dördüncü sırasında yer alırken, en fazla büyümeyi gösteren Facebook ise yüzde 44'lük bir değer artışıyla büyük bir başarıya ulaşmış durumda. Sosyal dev 52.6 milyar dolarla dünyanın en değerli markaları arasında kendine beşinci sırada yer buldu. Bu durum da Facebook'un bir üst sırayı Coca-Cola'dan devralarak zaten Apple'ı devirmeye çalışan diğer teknoloji devlerine yaklaşma yolunda olduğunu gösteriyor.

• batmasını istediğim iki şirketten birisi. ötekisi oracle.

• Çok Lazımdı...

• google ve microsoft un toplam marka değeri apple kadar.

• neden oracle
  • İnsanların doyumsuzluğunun göstergesi işte. Her yıl bir telefona 3-4 milyar vermek nedir. Hadi zengin olsa anlarım , parası vardır alıyor istediğini derimde , orta gelirli kişiler bile bunu yapıyor.

• Daha geçen google 1.ydi nasıl bu kadar fark oldu

• Hepsi Amerikan Şirketi

• Apple'ı geçen google değil Alphabet idi. Ben de şunu anlamıyorum. Kardeş Alphabet ortadan kalktı mı? Bu alphabet nerede ?

Niye Listede yok, sonuçta Alphabet Google inc.'i de kapsıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 12 Mayıs 2016; 15:31:40 >
  • Herifin teki orta gelirliler de bunu yapıyor demiş

La bebe bizim apartman görevlisinin oğlunda iPhone 6 Plus ile s7 edge var. Benim düz 5 i görünce oturma organıyla gülüyor Bize herif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evad3rs -- 12 Mayıs 2016; 15:42:20 >
  • dusmeye basliyacagin yer, en tepede oldugun yerdir.

• Fazla sürmez. Bu kadar kısıtlamayla imkansız

• bu rakamlar piyasa değeri değil marka değeri, apple an itibariyle borsada alphabet'in altında kaldı 498 miyar dolarlara kadar indi, ayrıca başlık yanlış apple koltuğu daha önce bırakmadı, bu sene de en değerli marka oldu denmesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doom II -- 12 Mayıs 2016; 20:52:28 >
  • ben de sevmiyorum oracle'yi
  • bende sevmiyorum oracleyi
  • Apple yeni bir şeyler çıkarmadığı sürece liderliği kaptırır.
  • Yurt dışında yaşayanlar için Apple ürünleri çok pahalı değil, adamların geliri rahatlıkla karşılar. Esas mesele TR'de ayda 1300 TL brüt maaş alanların 3000 TL'ye iPhone alması. Akıl fukarası bir milletiz ve halkın yarısı böyle.
  • Haberi okuyunca hele de haberin aktarılma biçimine bakınca bir zil takıp oynamadığı kalmış editörün

• Haberin başlığında yeniden yazdığını görünce şirket değeri olarak Google (Alphabet) ı geçti zannettim. Apple zaten marka değeri olarak birinci değil miydi ki yeniden birinci oldu.

• arkasında abd varken ve fahiş satışlar yapmaya devam ettiği zaman aksi zor zaten...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.