Şimdi Ara

Bizede fiber çekerlermi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • haritada anlattığım gibi bizim apartman yeni ve hat yok bağlanılacak haritada yeni yapılan ve hat çekilen apartmanlara baktığımda hepsinde fiber var (gerçekten çok şaşırdım alalhın dergahından sildiği yer fiber olucağı aklımdan geçmezdi) ama haritada bizim apartmana baktığımda hat olmasa bile 16 mbit destekli diyor şimdi bütün yeni yapılan evler fiber bizim ev adsl mi olucak yoksa 16 mbit destekli denilen bilgi yıkılmadan önceki bulunan eve ait olan bilgimi
     Bizede fiber çekerlermi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camel paketindeki camel -- 12 Mayıs 2016; 11:42:31 >

• flood olucak kusuruma bakmayın ama şimdi tekrar denedim şimdide yüksek hızlı internet altyapısı bulunmaktadır diyor ne saçma iş 16 mbit diyordun daha demin hayır fiber yazsa bile hat yokki nasıl bu bilgiyi veriyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hipernet vdsl vardır.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Kimde vdsl var bizim apartmani diyorsan hat yok diğer apartmanlardamı vdsl var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hat geldimi sendede olur vdsl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Hat geldimi sendede olur vdsl.

Ben farklı birsey sormak istemistim ama yine ilgilendiginiz icin tesekkurler

• Yakınında fiber var ise bakır kablo ile hipernet yani VDSL geliyor evine. Bununla da 100 mbit e kadar paketleri alabiliyorsun.
  • camel paketindeki camel kullanıcısına yanıt
    Çevredeki binalar için "Yüksek Hızlı İnternet Altyapısı Vardır" mı diyor yoksa "Yüsek Hızlı Fiber Altyapısı Vardır" mı diyor. Eğer ikinci yazdığımsa yan binalarda T11B kabnini olma ihtimali var belki oraya bağlarlarsa fibernet abonesi olabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Çevredeki binalar için "Yüksek Hızlı İnternet Altyapısı Vardır" mı diyor yoksa "Yüsek Hızlı Fiber Altyapısı Vardır" mı diyor. Eğer ikinci yazdığımsa yan binalarda T11B kabnini olma ihtimali var belki oraya bağlarlarsa fibernet abonesi olabilirsiniz

Bilgileriniz için sağolun internette fiber var diyordu yan aparrmanlara zaten bugün ben yokken çekmisler galiba bildiğimiz bakır kablo

• quote:

Orijinalden alıntı: camel paketindeki camel

quote:

Bilgileriniz için sağolun internette fiber var diyordu yan aparrmanlara zaten bugün ben yokken çekmisler galiba bildiğimiz bakır kablo

Anlayamadım ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: camel paketindeki camel

quote:

Anlayamadım ?

hocam zaten mesajda anlamanız gereken birşey yokki kablonun çekikildiğini bugün muhtemelen fiber çekmediklerini söyledim

• geçen cuma geldiler hattı çektiler epey eski dostumuz olan bakır kablo çektiler olsun hiç olmamasından kat kat iyi bu pazartesi nakil ettirdik bugün tt teknisyen geldi kutudaki kablo bağlama işini yaptı gitti şimdi modemin başında internet ışığının sabit durmasını bekliyorum şuan yanıp yanıp sönüyor bu ışığı beklemek en sevdiğim şey modemin başında sabahladığımı bilirim

• BAzende beklemek cok zaman alıyor 3 ay oncesı bir iss o ısıgı bana 15 gun beklettı....3 ay kullandım sonra baktım mennunıyet yok bıraktım...
    telekom amcama gıttım dedım net lazım hay hay cok beklermıyım yok alın yarın acarız dedıler.ertesı gn acıldı sınyal kullanmaya basladım..
    sızd inşllah kısa surede acılır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: frantic2

BAzende beklemek cok zaman alıyor 3 ay oncesı bir iss o ısıgı bana 15 gun beklettı....3 ay kullandım sonra baktım mennunıyet yok bıraktım...
    telekom amcama gıttım dedım net lazım hay hay cok beklermıyım yok alın yarın acarız dedıler.ertesı gn acıldı sınyal kullanmaya basladım..
    sızd inşllah kısa surede acılır..

inşallah hocam 24 saat dediler bekliyorum hala ışık yanı yanıp sönüyor dediğim gibi modemin başında sabahladığım gün dışında 2 saat içinde internet gelirdi bu sefer birşey oldu gelmiyor

• port sorunu olmadıgı surece kısa surede acarlar..telekom en hızlısı bu ıslerde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: frantic2

port sorunu olmadıgı surece kısa surede acarlar..telekom en hızlısı bu ıslerde...

böyle diyor bekliyorum valla vaktimiz bol
    Bu mesaja eklenen görseller:

Bizede fiber çekerlermi

• Artık her yere çekiyorlar zamanla

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknisyenin gelip bizim kabloyu ankastreye bağlaması:15.10
    ışıkları yanmaya başlaması:16.47
    şuan saat:8.10
    24 saat dediler oldu 17 saat kaldı 7 saat

• Açıldı mı hocam?

• boşa seviniyorumuşum dünden beri 24 saat dediler 2 saat kalsada en azından gelmesi lazımdı aradım bla bla bla altyapıda hata var bla bla bla arıza kaydı açıldı bla bla bla allah belanızı versin emi tt yi yöneten şahıslar bende modemi tavana sarkıttım yaanıp sönen yeşil ışıklar sayesinde evi diskoya çevirdim
    ( bu kadar saat içinde tek değişen şey sınırlı yazıyordu bağlanınca şimdi düz internet bağlantısı yazıyor benim için küçük türk telekom için büyük bir adım galiba)
    (yine sınırlı yazıyor ben açıldı kullanabilirsiniz diye mesaj beklerken arıza kaydınız açıldı en kısa sürede halledicez diye mesaj yolladılar onlara saygılarımı iletiyorum aşağımızdaki dükkanda pazartesi bağlanmıştı onlarada gelmemiş internet 1 hafta olucak 1 hafta )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camel paketindeki camel -- 21 Mayıs 2016; 13:23:58 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.