Şimdi Ara

Dünya'nın ilk elektrikli dikey hareketli kişisel jeti Lilium 2018'de satışa çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Dünya'nın ilk elektrikli dikey hareketli kişisel jeti Lilium 2018'de satışa çıkıyor
    Şu ana kadar sadece askeri alanda kullanıldığına şahit olduğumu dikey iniş kalkış yeteneğine sahip uçaklar yakın zamanda günlük hayata girebilir. Almanya'daki Münih Teknik Üniversitesi öğrencileri ve mühendislerinin girişimiyle kurulan ve Avrupa Uzay Ajansı tarafından desteklenen Lilium Aviation kişisel kullanıma yönelik tamamen elektrikli dikey iniş kalkış yeteneğine sahip bir uçak modelini geliştirme aşamasında.

International Business Times kaynaklarına göre ise kişisel jet 2018 yılında satışa sunulabilir. Maksimum olarak saatte 250 mil (401km/h) hıza sahip olan iki kişilik hava aracı seyir hızında gidildiği taktirde 310 mil (500km) menzile sahip. Fan motorlarını besleyecek gücünü 320kW'lık bataryasından alan uçak uçuşun en zor kısımları olan iniş ve kalkış işlerini de otomatik pilot sayesinde kendi kendine yapabiliyor. GPS destekli navigasyona da sahip olan uçak bu sayede yolculuk esnasında rotada kalmaya da yardımcı oluyor.

Dünya'nın ilk elektrikli dikey hareketli kişisel jeti Lilium 2018'de satışa çıkıyor

Avrupa Uzay Ajansı'nın planlarına göre sadece havanın güzel olduğu günlerde uçmasına izin verilmesi düşünülen Lilium'un uçuş irtifası ise hava trafiğinin pek olmadığı maksimum 3km yükseklik olarak belirlenmiş. Aynı zamanda hava aracını uçurmak için pilot lisansı da istenirken son olarak ise minimum 20 saatlik bir eğitimin alınması isteniyor.

• Bak sana arkadaş. Pil işi olsa resmen bir anda 50 yıl ilerleyeceğiz. Her şeye lazım bu pil.

• Gelecege donus diye ben buna derim

• quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

Bak sana arkadaş. Pil işi olsa resmen bir anda 50 yıl ilerleyeceğiz. Her şeye lazım bu pil.

şu füsyon işi bi kompakt boyutta yapılabilinse.

dipnot: Mr. fussion geleceğe dönüş 2 de kullanılmıştı.

• bunun motorlari nerde yav.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında birde üstüne şarj için güneş panelleri eklense daha güzel olurmuş.Tasarım kanatlı hava araçlarına göre daha modern,beğendim :)

• şu pil teknolojisi bir devrimsel gelişemedi,gelişse herşey çağ atlayacak....

• durun daha önce büyük bir din savaşı olacak !

ondan sonra geriye kim kalırsa ; işte onlar dünyanın zevki sefasını yaşayacaklar !

• quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

durun daha önce büyük bir din savaşı olacak ! ondan sonra geriye kim kalırsa ; işte onlar dünyanın zevki sefasını yaşayacaklar !

Öyle mi dersin !

Neye dayanarak bunu söylüyorsun !

Her cümlenin sonuna ünlem koyunca bir hoş oluyormuş yahu !

Şimdi anladım ben seni !

• hacı bırak uçağı, bunu kaldıracak yer yok daha bende, ayrıca daha araba alamadım bunlar benim düzeydekiler için sadece hayal, tarifeli thy'ye devamm :=)

• Evet şuan ulaşım ve hava kirliliğine karşı elektrikli otomobil için pil, fabrikalar için güneş panelleri ve füzyon santrali dünyaya çağ atlatacak gibi. Umarım yakın zamanda büyük atılımlar olur.

• şu pil messelesini halletselerde menzili artsa
    bitane bu jetten alırım çöle gider çadır kurarım gece bir çay demler yıldızları seyrederim iki kişilikmiş herhalde hatunzuz olmaz

• almanya bile bunu yapıyorsa ne diyim bizim uzay gemisi yapmamız lazım değil mi?

• 320kW'lık batarya düşündürücü? Tır büyüklüğünde falan sanırsam bu hava aracı? Sitesinde ayrıca Senior Elektrik Mühendisi arıyorlar bence ortada sadece prototip in blueprint dizaynları mevcut.
  • Geleceğe dönül aynen

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.