Şimdi Ara

(Dava sonuçlandı)TheHighLife tarafından dolandırıldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
7
Favori
14.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dava sonucunu yazıyorum(avukat arkadaşlar daha iyi bilir, ben bana gelen açıklamadan anladığımı yazıyorum) :

Sanık kısaca kendini şöyle savunmuş "95 lira için risk alabilecek bir durumum yok bi yanlış anlaşılma söz konusu"
    Ama mahkeme suçlu bulmuş ve "1 yıl hapis ve 5 gün adli para cezası ile cezalandırılmasına" karar vermiş
    Ancak indirim yapılarak bu ceza "10 ay hapis ve 4 gün adli para ile cezalandırmasına" karar vermiş
    Bu 4 gün adli para cezası "günlük 20 TL olarak toplamda 80 tl" oluyormuş
    Ancak "daha önce suç işlememiş olması, kişilik özellikleri, duruşmadaki tutumu ve davranışları ve yeniden suç işlemeyeceği hususuda olumlu kanaate varılmış ve hükmün açıkanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş"

Ancak "5 yıl denetım altına alınmış ve tekrardan suç işlerse benim dosyam tekrardan değerlendirmeye alınacakmış + işlediği suçla birlikte"

+ olarak dosya masrafları için 18,30 tl ödemiş.

Özet geçecek olursam : "Ceza almadı, 5 yıl denetim altına alındı, suç işlemeye devam ederse ki bu suç bu davadan önce işlenmiş olsa bile benim davamdan 10 ay hapis + 80 tl cezası olacak ve de işlediği suçun sonucu da eklenecek"

28.03.2018 ilk duruşma yapıldı. gelmediği için beyanımı verdim ve davayı temmuza verdiler

28.03.2018 09.20'den itibaren bekliyorum. Mübaşir tekrar tekrar sesleniyor ama sanık Berk Konyalı ortalıkta yok. Şu an öteki davalar sürüyor hala bekliyorum

23.10.2017 Beyler işin peşini bırakmadım. Sonunda bugün savcılıktan aradılar. Kişiyle konuşuldu edildi falan filan. Uzlaşkmak istser misin diye sordular. Ben de direkt istemiyorum deyip imzamı atıp verdim. Duruşma gününü adresime bildireceklermiş. E devletten de öğrenebiliyomuşuz. Bilgilendircem

08.10.2017 Adliyeden kapıma kağıt geldi. Mahkeme günü belirlenmiş. 28 Mart saat 09.20'de

Konu Linki :https://forum.donanimhaber.com/m_116779581//tm.htm#116789588

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amyfm -- 24 Mayıs 2020; 3:58:57 >

• Arkadaşlar selam,

(Çekilin ben avukatım),

Şimdi buradaki suç direkt olarak dolandırıcılık suçudur. Ancak miktarın küçük olmasından dolayı şahıs, adli para cezası alacak ve daha önce herhangi bir hüküm giymemişse cezası ertelenecektir. (Bu arada bu işle ilgilenip diğer şahsın kimliğini tespit eden savcıyı anlından öperim.)

Bu ne demektir? Şahıs önümüzdeki 5 yıl boyunca herhangi bir suç işlerse o suçun cezası ile birlikte bu davada aldığı adli para cezasını da ödeyecektir. Ayrıca adli kaydında 5 yıl boyunca bu aldığı adli para cezası da duracaktır.

Burada çok önemli bir kıstas var. Siz şikayetiniz sonucunda karşı tarafa öyle ya da böyle ceza aldırırsanız, ceza davasından sonra direk tazminat davası açmanız çok güzel olur. Tazminat davasında ne isteyeceksiniz? Tazminat davasında 95 TL maddi, 10.000 TL manevi tazminat talebinde bulunabileceksiniz.

Bu arada forumda bu şahsiyet tarafından dolandırılan başka arkadaşlar da varsa mutlaka amyfm'nin şikayetine müdahil olsunlar.
    İyi olmuş ne ya? Sorunun ne arkadaşım? Ağlayım mı bi de. İlk defa böyle bir şey yaptım diyorum oyuna hayatta para yatırmam ki kendim için değildi bile ve ilkinde dolandırıldım resmen. Parasında değilim olayın 95 lira için insanların kendini böyle düşürmeleri rahatsız ediyor beni. İyi olmuşmuş. Bi geri zekalı bitiyor öteki geliyor
    İnternete fazla giremediğim için güncelleyemiyorum.

Dava yapılmış arkadaşlar, ben memlekette olmadığım için katılamadım.

Başka bir duruşma günü verilmiş kasıma.

Ben daha önce de belirtmiş olmalıyım ki arkadaş ilk davaya katılmadığı benim davayla alakam kalmadı. Hakim artık senin gelmene gerek yok ama gelmek istersen gelebilirsin demişti. Ben de arkadaşı, onun ne yapacağını, ne diyeceğini merak ettiğim için gelmek istediğimi söyledim ve tarihi bana da söylediler. Ama dediğim gibi katılamadım. Kasımdakine mutlaka gideceğim.

Fazla okuyamadım yorumları ilk birkaç yorumu okudum, arkadaşa söyleyim.

Ben olayın parasında değilim. Belki bilmiyorsundur diye özet geçeyim. Beni adliyeden uzlaşmak için çağırdılar. Dediler ki karşı taraf paranı verirse uzlaşmak ister misin diye. Ben de hayır dedim. Parayı istemiyorum, bu arkadaşın siciline işlesin, hukeken alması ceza neyse onu alsın tek isteğim bu dedim ki hakime de dava günü bunu söyledim.

Yani parasında olsam versin paramı uzlaşalım derdim.

Kaldı ki parasında olmak da bana göre yanlış değil. Sonuçta kimse 95 lirayı sokakta bulmuyor. Zaten o zamanlar durumum yeterince iyi olsa legal yoldan alırdım rpyi ki kendime de almıyordum hediye amaçlı alacaktım. Ama salaklığım yüzümden 95 liradan da oldum, o ayrı konu. Bu adam 95 lira için bu kadar kendini düşürebiliyorsa, vicdanını rahat ettirebiliyorsa ben de zamanımı harcamaya razıyım dostum.

Oyunlarda hakaret edenlere de dava aç o zaman demişsin. Pekala hakaretin de cezası var ama engellemek en iyi çözüm. Çünkü hakaret eden küfür eden kitlenin yaşı 18den fazla bile değil. Ayrıca uğraşmayacaktım da değil. Lol oynadığım eski zamanlarda riota ticket atıp sormuştum, oyun içi konuşma kayıtları alabilir miyim adliyeye gideceğim diye yardımcı olamayacaklarını söylediler. O zamanlar zaten pek anlamazdım da.

Ayrıca ben de uğraşıyorum davayla diye söylüyorum herkese ama gerçekten ciddi bir "uğraş" istemiyor arkadaşlar. Sadece gidiyorsunuz adliyeye, ondan sonrası ip söküğü gibi geliyor. Sadece yapmanız gereken o ilk adım, adliyeye gitmek. Ondan sonrasında zaten savcı ve hakim uğraşıyor. (Böyle basit bir dava için söylüyorum)

O yüzden böyle bi durum yaşadıysanız elinizde kanıt varsa hiç düşünmeden adliyenin yolunu tutun arkadaşlar. Özelden ulaşabilirsiniz bana foruma girdiğim zaman geri dönüş yaparım
  • hocam diyerek hitap edenler genelde dolandırıcı oluyor xd
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaman Geldi

hocam diyerek hitap edenler genelde dolandırıcı oluyor xd

neden hocam xd
  • ilk defa aldığınız o kadar belli ki benim bildiğim kodlar şu şekilde yazılıyor. REP-TR-3650-840 QJHWDQWD... şeklinde başlayıp devam eder. gerçi hiç 13klık almadım ama o da böyledir zannedersem
  • Kardes bu bildigin oyun crack kodu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • * Gerekli kontrolleri sağlayıp atıyorum, nasıl bi cümledir yahu

* Almayın kardeşim bunlardan kod falan artık.

* Güvenilir tek bir satıcı dahi kalmadı şu bölümde.

* Güvenilir sandıklarımızda milleti elleyip gitti zaten.
  • * Ayrıca 13 k RP nin tek satıcısı Türk Telekom şu anda ve fiyatı da 210 TL.

* Hesabınız ona göre yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laminon

Kardes bu bildigin oyun crack kodu

sorma
  • tek güvenilir benim herhalde bende kod satmıyorum

• https://www.facebook.com/WolfteamFantaHadiOyna/posts/1033576716676079

wolfçu çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crystal Prox -- 11 Mayıs 2016; 20:00:48 >

• İyi olmuş. Durumuna salak salak güldüğüne göre zevk alıyorsun böyle şeylerden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Parasyte

İyi olmuş. Durumuna salak salak güldüğüne göre zevk alıyorsun böyle şeylerden.

İyi olmuş ne ya? Sorunun ne arkadaşım? Ağlayım mı bi de. İlk defa böyle bir şey yaptım diyorum oyuna hayatta para yatırmam ki kendim için değildi bile ve ilkinde dolandırıldım resmen. Parasında değilim olayın 95 lira için insanların kendini böyle düşürmeleri rahatsız ediyor beni. İyi olmuşmuş. Bi geri zekalı bitiyor öteki geliyor
  • Refaransı olanlara bile bu kadar kolay güvenmemek gerekirken sen 1 refli adama güvenmişsin üstelik onuda daha yeni almış ve üstelik iphone ilanı

Eskiler bilir bir ara sahte iphone ilanıyla ref alıp milleti dolandırmak moda olmuştu adamlar iphone sattım ben sorun çıkmaz diyorlardı

Herneyse geçmiş olsun ama adamın ilanda numarası var ve banka bilgilerinide biliyorsun bunlar ile suç duyurusunda bulunabilirsin peşini bırakma derim.

Birde belki gerçekten bir karışıklık olma durumu var Narizcorva nickli arkadaş iphonu antalyada elden almış yazıyor konusunda çağıralım konuya tabi iş birlikçisi değilse buluşmuş mu kimmiş konuşsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sebepsiz zenginleşme davası aç. Dava masraflarını da ondan çıkarırsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun

• Kendi paranı kazanıyorsan niye boost yapıyorsun ek işmi kardeş

(Dava sonuçlandı)TheHighLife tarafından dolandırıldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biolystick

Refaransı olanlara bile bu kadar kolay güvenmemek gerekirken sen 1 refli adama güvenmişsin üstelik onuda daha yeni almış ve üstelik iphone ilanı

Eskiler bilir bir ara sahte iphone ilanıyla ref alıp milleti dolandırmak moda olmuştu adamlar iphone sattım ben sorun çıkmaz diyorlardı

Herneyse geçmiş olsun ama adamın ilanda numarası var ve banka bilgilerinide biliyorsun bunlar ile suç duyurusunda bulunabilirsin peşini bırakma derim.

Birde belki gerçekten bir karışıklık olma durumu var Narizcorva nickli arkadaş iphonu antalyada elden almış yazıyor konusunda çağıralım konuya tabi iş birlikçisi değilse buluşmuş mu kimmiş konuşsun.

çok acemice davrandım araştırmadan etmeden aptallık ettim. whatsapp konuşmaları da mevcut isimi mevcut numarası mevcut ibanı mevcut bi şey çıkar mı acaba bi bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen aptal yerine konulmak ve birçok insanı böyle kandırdığını düşünmek cidden sinir bozucu

@Dukkha teşekkür ederim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Schizz

Kendi paranı kazanıyorsan niye boost yapıyorsun ek işmi kardeş

neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amyfm -- 11 Mayıs 2016; 20:57:17 >
  • isim iban ve telefonu mevcutsa polise git beni dolandırdı de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapid Step

isim iban ve telefonu mevcutsa polise git beni dolandırdı de

mevcut hocam. yeterli olur mu sizce?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.