Şimdi Ara

Google, Now on Tap özelliği için ilk tanıtımını yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google, Now on Tap özelliği için ilk tanıtımını yayınladı

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ile gelen ancak çok da bilinmeyen bir özellik var ki o da Now on Tap. Home butonu ile ilişkili olan Now on Tap özelliği ile ilgili Google ilk tanıtım videosunu yayınladı.

Now on Tap özelliği, açılan uygulama ne olursa olsun, ekranda yazılı olan bir metni tarayarak anahtar kelime halinde arama yapabilme şeklinde ifade ediliyor. Örneğin, WhatsApp üzerinden arkadaşınız bir mekanda buluşma teklifi yaptığında, hizmet otomatik olarak mekan ismini arıyor ve mekan ile ilgili bilgileri ekrana getiriyor. Burada adres tarifi veya rezervasyon gibi işlemler için ilgili uygulama kısayolları da belirtiliyor. Ayrıca bununla ilgili bir randevu da ayarlanabiliyor. Tüm bu işlemleri başlatmak için sadece Home tuşuna basmak yeterli oluyor.

Ayrıca Bkz.Uncharted ilk olarak mobilde

Android 6.0 sürümünün kullanıma sunulmasının üzerinden yaklaşık 8 ay geçti ve Google’ın bu özelliği şimdi tanıtması biraz garip karşılanıyor. Sürüm halen yüzde 7.5 kullanım oranına sahip ve büyüme sıkıntı çekiyor. Ay içerisinde Android N sürümünün kullanıma sunulması beklendiği için, Android 6.0 sürümü artık geride kalmaya başlayacak.

• bu tarz uygulamalar yüzünden insanların işsiz kalacağı günleri merakla bekliyoruz :) gelecek geçmişin güzel günlerini birer anı gibi yaşatacaktır :D

• Evet alalım mesajları okuma izinlerini.

• Türkçe dil de destek yok bakalım bu ne zaman gelecek :)
  • sony z5 c ta denedim. bi halt olmadı.
    Ulan bu telefonu ve arayüzünü ne şişirmişler yahu.
    Ne zaman bi özellik lazım olsa elimde patlıo. Nalet olsun.

• Şu gelişmeleri görünce IOS in ne kadar iğrenç bi sistem olduğunun daha da farkında oluyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jubeii

sony z5 c ta denedim. bi halt olmadı.
    Ulan bu telefonu ve arayüzünü ne şişirmişler yahu.
    Ne zaman bi özellik lazım olsa elimde patlıo. Nalet olsun.

Türkçe dil desteği yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkce dil destegi son guncellemeyle geldi

• dil desteği yok bunun...

• Biyturs_OnSr kullanıcısına yanıt
    zaten vardı bu izin sanki...
  • Türkçe dil desteği yok Türkçe olarak kullananlar nasıl yaptığını paylaşırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanercskn -- 12 Mayıs 2016; 10:10:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowtr

zaten vardı bu izin sanki...

Tarayıcıyı okuyabiliyordu eskiden. Şimdi SMS'lere de getirmişler
  • Xiaomi telefonlara bu özellik geleli yıllar oluyor Google daha yeni verecek pehh.

• Telefonu ingilizce yapıp bir kac gün kullandım. Gercekten çok basarili. Hemen hemen her uygulamaya entegre etmis kendini. Mesela Duman - Senden Daha Güzel yazısını gördüğü zaman tek tıkla spotify'de şarkıyı açıyor. Bir filmin adını gördüğünde tek tıkla fragmanını açıyor vb. cok özelliği var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.