Şimdi Ara

Tesla'dan esinlenen Nikola Motor Company iki elektrikli araç duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesla'dan esinlenen Nikola Motor Company iki elektrikli araç duyurdu

Charles Caleb Colton'un deyişiyle; birini taklit etmek, onu methetmenin en samimi şekli ise Elon Musk, Trevor Milton önderliğindeki girişimden oldukça mutluluk duymalı. Salt Lake City merkezli Nikola Motor Company isimli şirket elektrikli araçlar, enerji depolama sistemleri ve elektrikli araç güç aktarma organı bileşenleri olmak üzere Tesla Motors ile aynı alanda faaliyet göstermek istiyor.

Oysa Tesla küçük bir sportif Roadster ile başlangıç yaparken Nikola, aynı anda Nikola One ve Nikola Zero olmak üzere iki araç duyurdu. Nikola One olarak adlandırılan dorsesiz çekici, 2.000 beygir gücü ve 1930 km menzile sahip. Bu 6x6 elektrikli araç 320kWh pil taşıyor. Ayrıca rejeneratif frenleme ve pilleri şarj eden bir türbin içeriyor.

Ayrıca Bkz.Tesla Model S korkunç bir kaza yaptı, araçtaki 5 yolcu da sağ kurtuldu
    Şirketin UTV modeli olan Nikola Zero ise 160 ila 240 km menzil ve 520 beygire sahip. Dört çeker UTV modelinin üzerinde 50kWh kapasitesinde bir pil yer alıyor ve üç saniyede 96 km hıza ulaşabiliyor. Nikola Motor Company henüz prototip aşamasında olan araçlar için rezervasyon almaya başlamış durumda. Nikola One kamyon için 1500 dolar, UTV için ise 750 dolar depozito ödeyerek rezervasyon yapılabiliyor.

Nikola Motor Company henüz araçlar için bir teslimat tarihi vermiş değil. Prototiplerin bu yıl sonlarına doğru sergilenmesi gerekiyor. Elektrikli araçların toplam maliyetlerine gelecek olursak. Şirket Nikola One modeli için 375 bin dolarlık bir fiyat etiketi belirlemiş durumda. Nicola Zero ise 42 bin dolar karşılığında satın alınabilecek.

Tesla'dan esinlenen Nikola Motor Company iki elektrikli araç duyurdu 

• 1930 km menzil bu mükemmel
    yakın gelecekte çok taş yerinden oynayacak gibi duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut467 -- 11 Mayıs 2016; 16:03:48 >
  • Dorsesiz 1930 km ama yüklüyken kaç olacak o menzil önemli olan o. Sallamasyon yapmak istemiyorum ama tonlarca yükle baya bir duser o menzil.

• aynen 1930 km çekicinin yüksüz durumu.. ama şekli çok güzel ortala 1000km gider ki zaten bir şoförün 8 saat sonra dinlenmesi gerekiyor.. bu süre içerisinde araç şarj olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

Dorsesiz 1930 km ama yüklüyken kaç olacak o menzil önemli olan o. Sallamasyon yapmak istemiyorum ama tonlarca yükle baya bir duser o menzil.

ben çok farkedeceğini düşünmüyorum. 2000 beygir çok deli rakam çünkü. aldığı gibi götürür.

esas konu piller tamamen tükendiğindeki şarj süresi?

• Çekicinin ön farların altı audi r8'den sanırım .Neyse yine de güzel görünüyor.

Şu batarya teknolojisi de gelişirse her şey daha güzel olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmzDorsesiz 1930 km ama yüklüyken kaç olacak o menzil önemli olan o. Sallamasyon yapmak istemiyorum ama tonlarca yükle baya bir duser o menzil.
    ben çok farkedeceğini düşünmüyorum. 2000 beygir çok deli rakam çünkü. aldığı gibi götürür.esas konu piller tamamen tükendiğindeki şarj süresi?

Yani o da önemli ama sonuçta şu hali 2 ton olsa, yükle beraber 10 ton diyelim. Elektrik motorları daha fazla güç isteyecek o yükü çekmek için. Ve bu da pili daha fazla bitirecek.

• yine mi tesla? hayır yepyeni tesla

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • vay amd kamyona bak, kamyoncu mu olsak acaba

• Kamyonun tasarıma bak, bizimkilerde yerli otoda bunlardan esinlense keşke :)

• İsimden bile esinlenmişler helal olsun

• Arkasına kasa karavan yapçan bunun süper bişi olur sana ama bunun fiyatına villa alırsın orası ayrı konu. :D

• kamyon 3d yazıcıdan çıkmış gibi...kusursuz,renk,tasarım, yenilikçi çalışma prensibi...

ders niteliğinde herşey.

• Yarış başlasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut467

1930 km menzil bu mükemmel yakın gelecekte çok taş yerinden oynayacak gibi duruyor

aracın kafası kadar pil koyarsan mümkün tabi kafa normalde iki katı gibi duruyor :D

• Haberde bu detay neden atlanılmış merak ettim

CNG sisteme sahip araç yani içeride gaz yakarak elektrik üreten bir sistemi var, frenden yaptığı geri dönüşüm harici ...

Yapıyorsunuz bi haber bari düzgün yazın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 11 Mayıs 2016; 20:01:19 >
  • Demedi demeyin bu iki firma ilerde birleşebilirler.
  • Ortada prototip dahi yok, 2 kıytırık çizim. Sitelerine giriyorum ne tesis var ne üretilmiş bi araçları... Haydi 1500$ kapora rica edelim... Ya bizimki de tutarsa.

• vaşşşşş tıra bak
  • Çizgi film den çıkmış gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.