Şimdi Ara

Güncel: iphone 6s mi? iphone 6 plus mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
1.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ikisinin arasında kaldım, kullanımına ve ihtiyaca bağlı olduğunu biliyorum ama ikisininde fiyatı aynı, büyük ekran seviyorum

Almaya değer mi şuan için almaya kararsızım, ios10 güncellemesi ile teklonojisi eski kalır mı acaba

Fikirlerinizi söylerseniz sevinirim teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theoki -- 30 Mayıs 2016; 2:15:02 >

• Ölümcül farklar yok aralarında eğer büyük ekran seviyorsan 6 plus al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • theoki kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle 6 Plus alma. 1080p çözünürlüklü ve daha büyük ekrana 1 GB RAM koyduklarından her yerde FPS düşmeleri, efekt takılmaları kasmalar olmakta. Hele iOS 9'dan sonra iyice arttı. Zamanında bas bas bağırdık 6 Plus almayın ileride acısı çıkar diye. Zaman geçtikçe daha da kötü bir hal alacak Plus'lar. Yeni sürümler oyunlar çıktıkça daha da yetersiz bir hal alacak. Babamda Plus kendimde 6 var. Aradaki farkı açıkça görebiliyorsun. 6'lar sorunsuz çalışırken Plus'lar daha ilk senesinde kasmaya başladı maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 10 Mayıs 2016; 13:16:16 >
  • tezekos kullanıcısına yanıt
    Çok önemli farklar var iki cihaz arasında.

• quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Ne gibi ölümcül farklar var hocam ? Kasma donma yok sizin cihazda sıkıntı olabilir.

• 6s al, güncel olsun telefonun
  • 6s Plus en ideal cihaz şuan
  • quote:

Orijinalden alıntı: tezekos

quote:

Ne gibi ölümcül farklar var hocam ? Kasma donma yok sizin cihazda sıkıntı olabilir.

Cihazlarda sıkıntı yok babamda Plus bende normal 6 var. Başından beri 6 Plus'ın kasacağı belliydi zaten, sebeplerini yukarıdaki mesajımda yazdım, donma zaten olmaz da bariz FPS düşmeleri ve takılmalar var Plus'larda. O çözünürlüğe o ekran boyutuna o RAM yetmiyor, oyunlarda durum daha da kötü. Nette de bununla ilgili tonla video karşılaştırma vs. var zaten. Ve bu durum zaman geçtikçe daha da çok artacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theoki

quote:

Kesinlikle 6 Plus alma. 1080p çözünürlüklü ve daha büyük ekrana 1 GB RAM koyduklarından her yerde FPS düşmeleri, efekt takılmaları kasmalar olmakta. Hele iOS 9'dan sonra iyice arttı. Zamanında bas bas bağırdık 6 Plus almayın ileride acısı çıkar diye. Zaman geçtikçe daha da kötü bir hal alacak Plus'lar. Yeni sürümler oyunlar çıktıkça daha da yetersiz bir hal alacak. Babamda Plus kendimde 6 var. Aradaki farkı açıkça görebiliyorsun. 6'lar sorunsuz çalışırken Plus'lar daha ilk senesinde kasmaya başladı maalesef.

Dediğiniz çok mantıklı aslında, 6s' in içini iphone SE'ye koydular ekran küçük olduğu için uçuyor cihaz, aynı şekilde 6 plus'ta eski donanım barındırdığı için ve ekran ekstra büyük olduğu için kasabilir, ben en iyisi 6s alayım teşekkürler.

En doğrusunu yapmış olacaksınız.
  • 6 plustaki donanım o ekran boyutu-çözünürlükle kel alaka.

6s plus'un donanımı üstesinden gelebiliyor o ekran çözünürlüğünün. Haliyle sırf ekran büyük diye 6 plus tercih edilmesini önermem. 6s plus'a bütçe yetmiyorsa ekran boyutundan feragat edilerek daha güncel bir donanıma sahip olan 6s tercih edilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 13 Mayıs 2016; 10:25:46 >
  • quote:

quote:

quote:

Cihazlarda sıkıntı yok babamda Plus bende normal 6 var. Başından beri 6 Plus'ın kasacağı belliydi zaten, sebeplerini yukarıdaki mesajımda yazdım, donma zaten olmaz da bariz FPS düşmeleri ve takılmalar var Plus'larda. O çözünürlüğe o ekran boyutuna o RAM yetmiyor, oyunlarda durum daha da kötü. Nette de bununla ilgili tonla video karşılaştırma vs. var zaten. Ve bu durum zaman geçtikçe daha da çok artacak.

Sen bence iphone 7 plus cihazı bekle eylülde tanıtılacak zaten.. Her cihaza bahane de bir numaradasınız siz ve sizin gibiler. 4 ay sonra bu saatten sonra 6s veya 6s plus alınmaz gibilerinden mesajları görmeye başlayacağız. Boşverin bu muhabbetleri teknolojinin sonu yok hep yenisi çıkacak zaten keyfinize bakın..

• sadece ram için bile 6s alınır kamera ve diğer özellikleri saymıyorum bile
  • Al ithalat garantili 6s plus yaw o kadar para vermeyin zaten 2 yıla pestili çıkıyor telefonun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sen bence iphone 7 plus cihazı bekle eylülde tanıtılacak zaten.. Her cihaza bahane de bir numaradasınız siz ve sizin gibiler. 4 ay sonra bu saatten sonra 6s veya 6s plus alınmaz gibilerinden mesajları görmeye başlayacağız. Boşverin bu muhabbetleri teknolojinin sonu yok hep yenisi çıkacak zaten keyfinize bakın..

Öncelikle seni anlayamadım, ilk önce hocam diye söze girip ne gibi farklar olduğunu soruyorsun, ben de gayet normal bir şekilde cevap veriyorum, sonrasında "Sen git 7'yi bekle, senin gibiler.." vs. gibisinden garip bir üslupla karşılık veriyorsun. Anlamak güç. Derdin ne?

Her cihaza bahane bulduğum falan yok. Anlaşılan kendin 6 Plus kullanıyorsun, böyle bir savunuculuk görmedim. Kardeşim biz de evde kullanıyoruz Plus'u, kendimizde de 6 var diyoruz, apaçık fark belli işte. Çıkmadan önce bile herkes bunu söylüyordu zaten, çıktığında da doğru olduğu kesinleşti. İnternette bununla ilgili tonla karşılaştırma ve video bulabilirsin. Direkt git bir mağazaya bir eline 6 öbürüne Plus al aradaki farkı kendin gör, burada kimseyi kandıracak değiliz. 6 Plus alanların yarısının telefonlarını nasıl sattığını gördük forumda, FPS düşmeleri ve kasmalar apaçık gözle görülür bir şekilde ortada.

6S, 6S Plus alınır, şu an 6 da alınır, hatta 5S bile alınır, hele SE hayli hayli alınır, ama 6 Plus alınmaz. Kimse 4 ay sonra 6S alınmaz falan demeyecek merak etme, boş boş konuşma. Soru soruyorsun düzgünce cevap veriyoruz sonrasında abuk subuk bir üslup ve saçma bir cevapla geliyorsun. Cidden çok değişik insanlar var şu forumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 15 Mayıs 2016; 1:35:42 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Öncelikle seni anlayamadım, ilk önce hocam diye söze girip ne gibi farklar olduğunu soruyorsun, ben de gayet normal bir şekilde cevap veriyorum, sonrasında "Sen git 7'yi bekle, senin gibiler.." vs. gibisinden garip bir üslupla karşılık veriyorsun. Anlamak güç. Derdin ne?

Her cihaza bahane bulduğum falan yok. Anlaşılan kendin 6 Plus kullanıyorsun, böyle bir savunuculuk görmedim. Kardeşim biz de evde kullanıyoruz Plus'u, kendimizde de 6 var diyoruz, apaçık fark belli işte. Çıkmadan önce bile herkes bunu söylüyordu zaten, çıktığında da doğru olduğu kesinleşti. İnternette bununla ilgili tonla karşılaştırma ve video bulabilirsin. Direkt git bir mağazaya bir eline 6 öbürüne Plus al aradaki farkı kendin gör, burada kimseyi kandıracak değiliz. 6 Plus alanların yarısının telefonlarını nasıl sattığını gördük forumda, FPS düşmeleri ve kasmalar apaçık gözle görülür bir şekilde ortada.

6S, 6S Plus alınır, şu an 6 da alınır, hatta 5S bile alınır, hele SE hayli hayli alınır, ama 6 Plus alınmaz. Kimse 4 ay sonra 6S alınmaz falan demeyecek merak etme, boş boş konuşma. Soru soruyorsun düzgünce cevap veriyoruz sonrasında abuk subuk bir üslup ve saçma bir cevapla geliyorsun. Cidden çok değişik insanlar var şu forumda.

Sizin durum psikolojik onu anladım şu yazınızdan sonra

• Ram 2 gb olsa 6+ diyeceğim ama maalesef 6s diyorum.
  • Büyük ekran istiyorsan 6 Plus al. Sonuçta benim iPad Retina mın çözünürlüğü 1536p ve Rami 1 GB. Yani ekran çözünürlüğünün ramle değil işlemci ile alakası var, ki A8 işlemcisi hala güncel.

Fakat 3D Touch, kamera güncellik kasa nedeniyle 6S i düşün derim. Veya yurt dışı 6S Plus.

• quote:

Orijinalden alıntı: adını nick koydum

Büyük ekran istiyorsan 6 Plus al. Sonuçta benim iPad Retina mın çözünürlüğü 1536p ve Rami 1 GB. Yani ekran çözünürlüğünün ramle değil işlemci ile alakası var, ki A8 işlemcisi hala güncel.

Fakat 3D Touch, kamera güncellik kasa nedeniyle 6S i düşün derim. Veya yurt dışı 6S Plus.

Dediğiniz şey tamamen yanlış. Ekran çözünürlüğü ve boyutu direkt olarak RAM ile alakalıdır, işlemciyle neredeyse alakası bile yoktur. Mesela bir bilgisayarda ekran kartı RAM'i ne kadar büyükse o kadar yüksek çözünürlükte kasmadan oynatır. Aynı ekran kartının 1 GB olanı 4K oyun oynatamazken 4 GB olanı 4K'yı oynatır mesela. Bu durum telefonda da böyledir ve çok da bilinen bir şeydir. Ekran boyutu büyürse RAM o kadar zorlanır, çünkü daha büyük bir alana görüntü sığdırmak zorundadır, çözünürlük artarsa RAM yine zorlanır daha fazla piksel işlemek zorundadır. Bu kadar insan, bu kadar mühendis bu kadar teknoloji yazarı yanlış şey söyleyecek değil. O ekrana o çözünürlüğe 1 GB RAM yetersizdir.
  • 6 plus kullaniyorum cihaz birkere kasmadi donmadi ? Bu cihaza kasiyor diyenler soylesin hangi uygulamada kasiyor merak ettim dogrusu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de 6 Plus kullanıcısıyım. Benim için en önemli kriter batarya ve bu konuda çok memnunum. Hatta 6s Plus olan arkadaşımdan daha çok ekran süresi alıyorum. Tabi kullanıma bağlı olarak değişir. Evet Ram konusunda ileride sorun çıkarabilir ama şu ana kadar en ufak donma, kasma vs yaşamadım da duymadım da
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.