Şimdi Ara

Motosikleti eve sokmak?!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yav beyler hırsızlardan bıktım artık her gün bir tanıdığın motorunun çalındığı haberi geliyor özel güvenlikli bir sitede oturuyorum ama geceleri içim rahat değil motor çalınacak diye uyku tutmuyor.

Az çok kontrol ettim asansöre sığar gibime geldi, bina girişinde de motoru çıkarabileceğim engelli yokuşu var. Eve sokmak nasıl bir fikir olur çok mu abes kaçar bilemiyorum aylarca taksidini ödeyeceğim daha başına bir şey gelirse çok sıkıntı olur

Not: Motosiklet Honda CBR 600RR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superstreet -- 7 Mayıs 2016; 1:51:23 >

• Aklıma bu geldi.

Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam simkartlı gps takip cihazları var. Yurt dışında 10 dolar, burda en kötüsü 70 80 tl. Onlara bakın bence.

• Asansör sorun olur fakat kamera sistemi varsa binanın girişine sokarsanız hırsızlar düşünmez bile engelli rampasından çıkarır merdivenin altına koyarsınız ( eğer asansöre kadar düz ise) giriş kattaki komşunuzdanda rica edersiniz ses duyarsa bir bakar

• Güvenlikli sitede gece nöbetçi görevli varsa ve site duvarları üzerinde dikenli çit varsa sorun olmaz gibi.
    Makina da iyiymiş

• Bende ilk motorumu yeni aldım. Çiçeği burnunda sayılırım. Önüne arabayı çekiyorum şimdilik :)

• Hocam bunları arabaya da takabilir miyiz ?
    Taktıktan sonra nereden takip ederiz, bir yardımcı olabilir misiniz bu konu çok önemli benim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Çılgın Karadenizli

Hocam bunları arabaya da takabilir miyiz ?
    Taktıktan sonra nereden takip ederiz, bir yardımcı olabilir misiniz bu konu çok önemli benim için.

Tabi istersen bisikletine tak. Bunların android veya ios üzerinde uygulaması var. Anlık olarak nokta atışı konum tespiti yapıyorsun.

• Hocam biraz yorucam sizi ama link varsa verebilir misiniz ?

• Hocam güvenlik falan varsa o kadar paranoyak olma bence. Binanın içinde koyacak bi yer bulursan daha uygun olur. Hem soğuktan sıcaktan korursun hem de ortalık yerde durmamış olur. Ayrıca motorun çok güzel, Allah kaza bela vermesin inşallah

• Eve degil de, en altta binanin kiler kati varsa oraya indirebilirsiniz.(Tabi bahsettiginiz gibi kolay olacaksa)

Bu arada 100 beygirlik motosikletlere nasil biniyorsunuz, 100 beygir olmayan bir suru araba var:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çılgın Karadenizli

Hocam biraz yorucam sizi ama link varsa verebilir misiniz ?

https://m.aliexpress.com/item/32652931417.html?aff_click_id=838f49eae98a4630812c25ab809f63e1-1462610185257-00164-qbyZzJAI6&aff_platform=y

• 600 rr suruyorsunuz bi kasko yapmak bukadar zor olmasa gerek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

600 rr suruyorsunuz bi kasko yapmak bukadar zor olmasa gerek

Kasko fiyatlarından haberiniz yok sanırım

• Kullanımı en kolay 600'lük. Gaz dozajı iyi ayarlanmış biraz özensiz gaz ayarı olsaydı ilk elektrik direğine kravat eder adamı

• 1-2 kere komşular asansörde denk gelince şikayet edeceklerdir
  • korkutmak gibi olmasın ama cbr serisi peynir ekmek gibi satıldı hırsızlar çalacağı varsa affetmez. piyasa mallarını severler.
    ek olarak yukarda bahsi geçen gps cihazlarına bulaşmayın derim ben zamanında bu işler daha yeniyken bi çok cihaz denedim imei kopyalama yapmanız gerekiyo oda baya uğraştırıcı bi iş ekstradan nokta atışı göstermiyor çok sapma yapıyor bazen 90 km sapma yaptığı oluyor. kaldıki artık bu işler iyice ayyuka çıktı artık hırsızlar jammerla geziyor. hırsıza kilit olmaz.
    bikaç temiz çözüm var benim yaptığım gibi müstakil kapalı otoparklı bi evde yaşayacaksınız yada paralı kapalı otoparka aylık kira ödeyip kapalı otoparkta tutacaksınız. ucuz çözüm arıyosanız türkiyede fazla olmayan motosiklet yada eski model birşey alacaksınız kimse çalmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superstreet

Yav beyler hırsızlardan bıktım artık her gün bir tanıdığın motorunun çalındığı haberi geliyor özel güvenlikli bir sitede oturuyorum ama geceleri içim rahat değil motor çalınacak diye uyku tutmuyor.

Az çok kontrol ettim asansöre sığar gibime geldi, bina girişinde de motoru çıkarabileceğim engelli yokuşu var. Eve sokmak nasıl bir fikir olur çok mu abes kaçar bilemiyorum aylarca taksidini ödeyeceğim daha başına bir şey gelirse çok sıkıntı olur

Not: Motosiklet Honda CBR 600RR

hocam bu var kesin çözüm hırsızlar açamıyor ve kıramıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=YGPUFVheqXA

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Abus-Granit-4900-14-KS-Maximum-Level-Granit-Zincir-Kilit-1-2-mt-_35819.html

bunu altın elbiseli adamda kullanıyordu ama onunda motorunu çaldılar :D ama kilidi açıp kıramamışlar jantı kesip götürmüşler :D sizde ona göre ksemeyecekleri bi yerden kilitlersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsimsiz_kar45 -- 7 Mayıs 2016; 15:03:11 >

• Şimdi bende 2006 Cbr almayı düşünüyorum düşük model ama para veriyor insan neticede.. Varmı öyle apartman önüne beton ile yapılabilecek güzel proje

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.