Şimdi Ara

2005 Model Araba aldım sigortası 3700 TL çıktı...!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2005 model Volvo S40 aldım.Aracıma 3700 TL sigorta çıktı.Hasarlı araç alırız ihaleden onarıp sigorta kestirip , trafiğe çıkarıp satarız.Araçlar 50 yaşındaki babamın adına alınır satılır.Bu araca bu kadar yüksek sigorta çıkma nedeni babamın adına Pert Kamyonet görünmesiymiş.Kazalar bize geçmeden önce oldukları halde saçmalığa bakın...Kara kara düşünüyorum ne yapsam diye...Temiz araçları annemin adına mı alsam yaşı 48 sigorta babama nazaran biraz daha az çıkar galiba...Fikri olan arkadaşlarım var mı bu konuda ?

aracın yüzde 10 u sigorta cıktı bakın araç burda ...

Konuyu reklam amaçlı açmadım sadece sigorta konusunu ne yapayım diye açtım arkadaşlar,aracı binmek için almıştım ama sigorta falan kestiremedim bu fiyatlardan dolayı...Devir mi etsem annemin üzerine bilemedim ilk arabası olacak ama 3700 de çıkmaz herhalde.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Valla ben de aracımı pert ettim.O zaman ben de annemin üzerine yapayım yeni arabamı. :)
  • korfezgunesi K kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim kamyonet olan aracı pert eden biz değiliz.bizden önceki sahibi...bizim suçumuz bu araca şuan sahip olmak...
  • Zamaninda su araci 25000 e verdiler almadim. Ah kafam ahhh.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.F.S.A.N.E

Bahsettiğim kamyonet olan aracı pert eden biz değiliz.bizden önceki sahibi...bizim suçumuz bu araca şuan sahip olmak...

Arabanın geçmişi de mi önemli yani trafik sigortasında...
  • Başka kime devrederseniz edin 3.700 tl'den az çıkacağı garanti. En müsait kişiye devredip sigortayı iptal ettirin kalan parayı alın. Yeni kişinin üzerine mutlaka daha uygun fiyatlı sigorta çıkacaktır, halledersiniz.

• ticaret yapıyorsun heralde masrafı olcak,biraz az kâr edersin olur biter.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 55 yaşındaki, tertemiz kaza geçmişi olan, 7 kademede olan yüzde 20 hasarsızlık indirimi alan ve büyükşehirde yaşamayan babam için bile 800-900 tl trafik sigortası çıkıyorsa bir zahmet araç pert eden babanıza 3700 tl sigorta çıksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 7 Mayıs 2016; 0:18:07 >
  • 3700 tl nedir yahu... Ağustos ayında sigortamın günü doluyor. Bu konuları okudukça şimdiden stres oluyorum vallahi...

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

55 yaşındaki, tertemiz kaza geçmişi olan, 7 kademede olan yüzde 20 hasarsızlık indirimi alan ve büyükşehirde yaşamayan babam için bile 800-900 tl trafik sigortası çıkıyorsa bir zahmet araç pert eden babanıza 3700 tl sigorta çıksın.

adam pert etmemiş ki hocam sadece satın aldıkları araç pertmiş :)
  • quote:

55 yaşındaki, tertemiz kaza geçmişi olan, 7 kademede olan yüzde 20 hasarsızlık indirimi alan ve büyükşehirde yaşamayan babam için bile 800-900 tl trafik sigortası çıkıyorsa bir zahmet araç pert eden babanıza 3700 tl sigorta çıksın.

Benim takildigim nokta babasının yüzünden mi bu kadar çıkmış yoksa araçta önceden hasar kaydı oluştur olduğu için mi ? Konuyu açan arkadaş araçta öncesinde hasar kaydı olduğu için bu kadar yüksek çıkmış demeye getirmiş. Bizden önce oluşan kazalar bizim sigortayi etkiler mi ?

• Trafik sigortasından bahsediyoruz diye tahmin ediyorum.

Trafik sigortasında aracın geçmişinin önemi yok diye biliyorum. Prim tutarı sigortanın kimin üzerine yapılacağıyla ilgili. Mesela 20 yaşındaki biriyle 50 yaşındaki birinin primi bile fark ediyor, haliyle bunlara bakanlar, kişinin geçmişte yaptığı kazalarıda hesaplıyor. Araç üzerindeki kazalar tramere girdiğinde o an araç kimin üzerineyse eşleştiriliyor bu dataların hepsi trafik sigortası primi hesabında kullanılıyor. İllaki araca görede prim değişiyor ancak bunların etkisi daha minimum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 7 Mayıs 2016; 0:52:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtbrk58

quote:

adam pert etmemiş ki hocam sadece satın aldıkları araç pertmiş :)

Konuyu açan arkadaşın babasının üstüne olan araçlardan birinde pert kaydı varmış.

Üzerinde olan araçların o periyotta pert kaydının girilmesi, babasının prim kademesini direk aşağı çeker. Kazayı başkası yapmış olabilir, sigorta bununla ilgilenmez, gidip kazayı kim yapmış diye araştırmaz, araç kaza yaptı pert mi oldu, araç o an kimin üstüneyse kazayı onun yaptığını kabul eder ve sigorta kademesini aşağı çeker. Sonraki araçlarına yaptıracağı sigortalarda da bu şekilde yüksek fiyatlar çıkar, çünkü bu sürücü sigorta şirketleri için riskli sınıftadır. E zaten adaletli olanıda budur, adam hayatında hiç kaza yapmamış, diğeride zırt pırt araç pert etmiş, her ay bir kaza yapmış haliyle kaza yapmayan adam her tür kolaylığa sahip olmalı, zırt pırt kaza yapan adamda en yüksek fiyattan sigorta primi ödemeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 7 Mayıs 2016; 0:54:39 >

• quote:

Trafik sigortasından bahsediyoruz diye tahmin ediyorum.

Trafik sigortasında aracın geçmişinin önemi yok diye biliyorum. Prim tutarı sigortanın kimin üzerine yapılacağıyla ilgili. Mesela 20 yaşındaki biriyle 50 yaşındaki birinin primi bile fark ediyor, haliyle bunlara bakanlar, kişinin geçmişte yaptığı kazalarıda hesaplıyor. Araç üzerindeki kazalar tramere girdiğinde o an araç kimin üzerineyse eşleştiriliyor bu dataların hepsi trafik sigortası primi hesabında kullanılıyor. İllaki araca görede prim değişiyor ancak bunların etkisi daha minimum.

benim asıl öğrenmek istediğim şu. şimdi benim 2 senedir aracım var ve hiç kazam belam olmadı çok şükür. yani sigortama tramerime işleyen kazam yok. ama ben bin lira hasar kayıtlı bi araç aldım. sigorta fiyatım yüksek çıkınca bana araçta hasar kaydı var bu da fiyatı yükseltmiş dendi. hasar benden önceki sahibinde oluyor ama benim niye sigortam yüksek çıkıyor ona anlam veremedim ?

• Bu sene sigortayı 1500 civarına yaptırdım, diğer firmalara da bakayım demiştim koru sigortaydı sanırım 7000tl yazıyordu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.