Şimdi Ara

Bim'de satılan metal,ahşap,cam,plastik parlatıcı hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
46.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son zamanlarda bunun resmini paylasip duruyolardı bende merak edip gidip aldim uyguladim bi muddet bekledim sonuc iyi gozukuyor tabi tam net durumu sabah anlarız :)

Aramizda bu urunu kullanan var mi ? Herseyi temizleyip parlattigini yaziyor.Ben sadece lastik ve plastik aksam icin kullanacagim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Jantlar güzel olmuş, bende alsam kaç para ? Birde iç aksamda kullansak nasıl olur ki ?

• Hocam 2.95 e aldim fakat suan parlakligi gitmis mat duruyor ama jantlardaki kiri tozu tutmuyor o konuda iyi ayrica ic torpidoda filanda basarili guzel kokulu bi urun

• Ben kaporta ve camdada kullandim 3 gunde kirlenen araba 1 haftadir kirlenmedi

• Teşekkürler. İnternettende biraz araştırdım. Kir, toz tutmuyor, suyu kaydırıyormuş. Fiyatına nazaran iyi bir ürüne benziyor. Kafamı kurcalayan iç kısım temizliğinde uzun vadede sorun çıkarıp çıkarmayacağı. Ön döş malzeme yapısını bozabilir mi bilemedim. Yine de alıp diğer kısımlara sıkarım en azından

• Bunun içeriğinde alkol var arkadaşlar. Lastikte ne derece sağlıklı olur bilmiyorum. Gerçi kimyacı biri varsa aramızda içeriğindeki alkolün çeşidini açıklarsa daha iyi olur.

Aynısının benzeri metro da var. İçerisinde hiç alkol yok o da silikonlu. Fakat bimdekinde acayip bir kaydırıcı özellik var. Metrodaki de su itici oluyor fakat silince sildikten sonra yüzey duru kalıyor.

Lastiklerde bence sulandırıp biraz da kaliteli sıvı arap sabunu katarak kullanın derim. Ben öyle bir karışım yaptım. 2 kapak a101'e gelen arap sabunu, 2 kapak bundan, daha doğrusu çay bardağı diyelim biz ona :D Dibinde bir torpito sütü vardı onu da döktüm sonra su ile karıştırıdım. Sprey kutuda ve sıkıyorum lastiklere güzel duruyor. Ama yağmurdan sonra çıkıyor haliyle.

Ayrıca ben kaporta da da denedim onu test ediyorum uzun süredir. Dikkatimi çeken kuruyken araç mükemmel ama yağmur yağıp damla damla kalınca leke kalıyor gibi. Kaportada da uygularken, yarım şişe vardı silikonludan, içine yarım çay bardağı Formula 1 sıvı wax ve oto aksesuarcıdan aldığım aşındırıcısız sadece carnabua içeriği olan bir cila koydum. (Bildiğiniz koca karı ilacı gibi oldu boyaya zarar vermez inşallah ) Ama arkadaşlar yok böyle bir parlaklık yahu. Araba yeni yıkanmış da hiç durulanmamış gibi ıslak duruyor. Bunca zamandır aradığım parlaklığı yakaladım diyebilirim. Sİlikonlu oluşu ile toz geç tutuyor ama yine de yapıyşıyor tabi.

İkinci yıkamadan sonra gidiyor eğer süngerlerseniz fakat sadece köpük ve basınçlı su tutarsanız kir akıp gidiyor yağlı yapışkan bir kir değilse.

Aklımı tek kurcalayan ise içinde yazan alkolün zararı var mı yok mu ? Gerçi megiuars in sıvı cila içeriğine baktım sanki benzer alkol türevleri vardı. Sanırım inceltici olarak kullanıyorlar onlar da.

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Ben kaportaya onermiyorum hocam silikon bazlı illaki zararı olur.Lastiklerde denedim ama ilk parlaklik kalmiyor mat duruyor normalde benzincilerde satilan torpido sütünü lastiklere suruyodum oda baya uzun sure mat gorunum veriyor

• Bu tarz herşeyi parlattığını iddia eden ürünlerde işin içine ahşap ve cam giriyorsa mekanik yolla aşındırma yapamayacakları için kaplama yoluyla parlatma yaparlar. O da teflon, silikon veya sentetik mum oluyor genelde. Bu üründede yazmış zaten bas bas silikon diye. İlk sürersiniz tatlı bir parlaklık verir, kısa süre sonra da kaybolur, özellikle de dış etkenlere maruz kalıyorsa. Uzun süreli parlaklık için mekanik parlatma ve kaplama kombinesi şartki bu üründe onuı yapamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Sparhawk -- 7 Mayıs 2016; 9:42:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VioLee

Ben kaportaya onermiyorum hocam silikon bazlı illaki zararı olur.Lastiklerde denedim ama ilk parlaklik kalmiyor mat duruyor normalde benzincilerde satilan torpido sütünü lastiklere suruyodum oda baya uzun sure mat gorunum veriyor

Şişesi değişmiş ama içeirği değişmemiştir herhalde :D

Hocam lastikte mat bir koyu siyahlık varsa daha tatlı oluyor bence. Pırıl pırıl parlayan lastikler de araba kirlenince çok sırıtıyor. Ben yıllar yıllar önce bir sprey deo kutusu gibi lastik parlatıcı almıştım. Lastikleri sabun ve fırça ile iyice yıkayıp duruladıktan sonra uygulayın uzun süre gider yazıyordu üstünde. Su kir tutmaz diyordu ayrıca. Onca yağmurda dolaşmıştım su lastikten akıp gidiyordu yanakları hiç kirlenmemişti ve 1,5 hafta yağmurlu günde gezmeme rağmen parlaklığını korumuştu taki yıkanana kadar. Bir daha ne öyle sprey gördüm ne de duydum. Hatta aynanın siyah kısmını parlatır mı acaba diye oraya sıkarken ön sağ cama gelmişti biraz. Yıllarca camın o bölgesi su tutmadı hiç

İşin garibi ise bu ürünü japon pazarı gibi bir yerden almıştım 2005 falandı sanırım :D

Kaportada kullanmada şöyle bir mantık yürüttüm gerçi ne kadar doğrudur bilmiyorum ama ÇBS 'nin silikonlu cilası vardı parlatıcı. İçeriğinde carnabua yerine silikon varmış. Dedim ulen o silikonluysa bu da silikonlu sür gitsin Eğer silikon esaslı cilalar carnabua dan daha parlak ve ıslak görünüm sunuyorsa silikon esaslı wax alacağım bir dahakine.

Valla hocam ben cila icin meguiars urununu kullaniyorum biraz tuzlu ama cidden hakkini veriyor.Lastikler icin benzincilerde torpido sutleri var kucuk sprey seklinde onlar istediginiz gibi mat bi gorunum veriyo bayada uzun gidiyor

Bende de o sari kutu formula 1 olanlar var hani ondan var. Sikip silecegiz mi? Yikama suyuna karıştırsak nasil olur?

Bir de sonax Brilliant Shinei cok tavsiye ediyorlar

Maşallahın var :) ben arabayı yıkamacıya zor götürüyom, sen bildiğin yeni formül yapmışsın :)

• Sayenizde bugün 2 adet aldım fakat denemedim bakalım nasıl iş çıkartacak. İnternette wd-40 gibi popüler olmaya başlamış gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: VioLee

Valla hocam ben cila icin meguiars urununu kullaniyorum biraz tuzlu ama cidden hakkini veriyor.Lastikler icin benzincilerde torpido sutleri var kucuk sprey seklinde onlar istediginiz gibi mat bi gorunum veriyo bayada uzun gidiyor

Torpito sütünü bende duydum hatta alacaktım bir ara 5 litreliklerinden ama pahalı geldi vazgeçmiştim. Silikonluyla arap sabununu karıştırdım şimdilik geçici olarak iş görüyor. Alt komşu torpito için süt değilde jel gibi sıvı bir şey sürüyordu bugün. Dalgınlığıma geldi markasına bakamadım ama markalı bir şey değildi tabi. Sanırım şu ayakabı cilaları ve hazır torpito süngerlerine fabrikada sıkılan sıvı şeffaf yağ türevi icattandı. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Bende de o sari kutu formula 1 olanlar var hani ondan var. Sikip silecegiz mi? Yikama suyuna karıştırsak nasil olur?

Bir de sonax Brilliant Shinei cok tavsiye ediyorlar

sonax ürünleri pahalı geliyor yav, ben kendi çapımda çözmeye çalışıyorum işi. Yoksa onu da alayım bunu da alayım dersen para dayanmıyor. Ama merak ettiğim bir cila var özdilekte görmüştüm. Formula 1 in siyah kutu premium wax 'ı. Sadece parlatıcı özelliği var sanırım, krem gibi.

Ben o sarı kutu formula 1 ile silikonluyu karıştırdım kendi sprey kutusunda. Öyle sıkıyorum ve mikro fiber çizmeyen bir bezle siliyorum. Ardından da büyük mikrofiber havlu var camları falan da sildikten sonra onunla baştan sona siliyorum pırıl pırıl oluyor.

Asıl derdim şu anda geçen sene yaptığım pasta ciladan kalıntılar tamponda çok çirkin duruyor :/ Tampona ne yapabilirim acaba diye düşünüyorum :D

En son hizli cila almistim sonaxin. Epey oldu ama. Ucuza denk gelirse aliyorum. Yoksa yok.. Bir denemek lazim su formulu

Siyah yerler icin önceden bantla kapatmak gerekiyor. Yoksa kolay kolay cikmiyor o lekeler. Eski arabamda olmustu. Kendi kendine gitti. Ama epey bi zaman sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: jasonmorhyne

Maşallahın var :) ben arabayı yıkamacıya zor götürüyom, sen bildiğin yeni formül yapmışsın :)

haha :D Esk de self servis yıkama istasyonu var baya meşhur olmaya başladı. Köpük ve Basınçlı makine 1 lira. Gidiyorum oraya önden duru su sonra köpük araç çok kirliyse süngerle geçiyorum üstünden, ardından tekrar durulama, 2DK yetmiyor bazen bir durulama daha yapıyorum toplamda 4 liraya yıkanıyor. Gerisi kurulama ve cilalamaya kalıyor :D Çekiyorum önünde ağaç altına. Termosta da çay götürüyorum yanımda. Ayda bir böyle yıkıyorum fırsat bulursam :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Pi

En son hizli cila almistim sonaxin. Epey oldu ama. Ucuza denk gelirse aliyorum. Yoksa yok.. Bir denemek lazim su formulu

Siyah yerler icin önceden bantla kapatmak gerekiyor. Yoksa kolay kolay cikmiyor o lekeler. Eski arabamda olmustu. Kendi kendine gitti. Ama epey bi zaman sonra

üşendim bir süre sonra kapatmadım beyaz beyaz kaldı hep pasta lekeleri bazı yerlerde. Ayakabı boyası sürdüm gene eski haline döndü, deri boyası sürdüm gene eski haline döndü Benim tamponun kendisinde de beyazlama var hafiften. Isıtıp falan bir şey yapıyorlardı acaba onu denesem mi diyorum. Dokulu yüzeyde zararı olur mu ki ? düz plastik değil çünkü.

Bu arada Bimdeki silikon spreyi kapalı alanda kullanmayın ve sürekli elinizin altında olan yerlere sürmeyin. Örneğin klavye temizliği falan gibi. Bende aşırı derecede alerji yapıyor. Gözlerim 2 gündür kup kuru ve yanıyor.

Diğer bir tavsiye, torpitoya sürmeyin işe yaramıyor ben denedim benek benek kalıyor eğer mat yüzeyliyse. En güzeli hafif yağlı olan özel sütler torpito için.

Bot ve ayakabı temizliği çok güzel oluyor. Deri nubuk falan, orjinal mal havasına döndürüyor ayakabıyı tavsiye ederim. Ama önce görünmeyecek bir köşede deneyin zarar verir mi vermez mi.

• her bimde yok sanırım ya Denizli de bulamadım, başka satan mağazalar var mıdır?

Haha Epey denemissin ustam sen yav. Merak ettim su zimbirtiyi. Bime ugrarsam bi bakayim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.