Şimdi Ara

Samsung şarj kabloları hatalı üretim mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 hafta önce arkadaşımın s6sının orijinal şarj kablosunu kullanarak xiaomi power bank ile telefonumu şarj ederken "yavaş şarj" uyarısı aldım ve kablonun içine bakınca pinlerden birisinin olmadığını farkettim. Bundan 2 gün sonra kendi s7 telefonumun orijinal şarj aletinin kablosunun da pinlerinden bir tanesinin kırıldığını gördüm ve bundan 2 gün sonra da yeni alınmış bir s7nin 1 günlük kablosunun da aynı sorunu yaşadığını gördüm. Daha sonra arkadaşlara anlata anlata yayıldı bu konu şu an 8 tane samsung orijinal şarj kablosunun 8inin de aynı sorunu yaşadığını kesinleştirdim. Bu kabloya sahip olanlar kontrol ettiklerinde ne görecekler merak ediyorum. Bu üretim hatası mı yoksa samsung böyle mi üretmiş diye de düşünmüyor değilim. Fikri olan var mı?

Foto yüklemeyi deniyorum umarım yüklenir.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1391218/dfc1aead-3157-44ae-939d-2af978f9da0e.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memilyo -- 6 Mayıs 2016; 15:05:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mesajınızı okuyunca kendi şarj cihazıma baktım.Aynı şekilde benim de bir diş eksik.Telefonum Note 5. Bu üretim hatası olabilir mi yoksa cihazların yapısı mı böyle acaba? Benim de telefon aç kapa yapmayınca hızlı şarja geçmiyor.Sebebi bu olabilir mi acaba? Samsung şarj kabloları hatalı üretim mi?

• osoztok O kullanıcısına yanıt
    Samsung türkiyeyi arayacam ama bakkal gibi hizmet verdikleri için vaktimi boşa harcamak istemedim

• böyle hata olurmu herşey normal bence böyle üretilmiş..

• Hatalı üretim gibi duruyor hocam aslında mail felan atmak lazım.
  • pulpa kullanıcısına yanıt
    Samsung yaptıysa doğrudur mu?

• Dogan Umut kullanıcısına yanıt
    Türkiye yetkilileri pek anlamıyor samsungun kendisine mail atsam denize şişe bırakmış gibi hissederim. Konuyu xdaya taşısam mı diye düşünüyorum orda belki birileri görür

• Arkadaşlar bir pin eksik daha dogrusu o sekilde gorulecek sekilde uretiliyor. Yavas sarj etme olayi soyle, zamanla kablo kiriliyor ve iletkenligi dusuyor. Benim s4 un kendi kablosu bahsettigim gibi oldu ve normalde ekran acikken 1200 mah kapali iken 1900 mah ile sarj etmesi gerekirken degerler yarilara gelmisti. Bende ebay uzerinden orjinal kablo aldim ve sorun duzeldi. Sonra bahsettiginiz gibi powerbank icinde kablo almak istedim ama piyasada ne yazikki duzgun orjinal degerleri veren kablo bulamadim. En son vatan bilgisayarda s linkin o donemde 17 lira gibi bir fiyati olan kablosunu aldim. Orjinali ile ayni degerleri 1200 e 1900 olarak aldim. Ebaydan aldigimda 20 liraya geldigi icin gerek gormedim. Zaten onemli olan hizli sarj etmesiydi.

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Şarj etme değerlerini nasıl görüyorsun?

• memilyo kullanıcısına yanıt
    google playde ampere, charging current gibi uygulamalar var. Onlarla bakabilirsin.
  • _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Mah diyince farklı bir şey sandım. Milamper olan mA değeriyle gösteriyorlar. Ama kabloda sıkıntı olup olmadığını bu programla görebilir miyiz bilmiyorum çünkü eksik pin olan kablo hızlı şarj yapabiliyor. Birazdan tüm şekillerde test edecem

• memilyo kullanıcısına yanıt
    Mah denmesinin sebebi saatteki deger olmasidir. Kablonun saglam oldugunda degerini biliyorsaniz deger dusukse sorunludur dersiniz. Ben s4 un degerlerini verdim mesela ona referansla bakabilir s4 sahipleri

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.