Şimdi Ara

Vade yapan toyota bayisi var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
1.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Auris almayi dusunuyorum ama faizle almam.vade ile satis yapan toyota bayisi varsa bilgilendirirseniz memnun olurum.arac liste fiyati 53.900 nakit olarak 20000 verebilirim

• Bursa cavdarli bayi yapmiyor
  • Vade farkı kabul mü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpgg

Vade farkı kabul mü

Tabi hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtulsn

quote:

Vade farkı kabul mü

Tabi hocam

Eğer sıkıntınız dini şeyler ise,Vade farkı ile faiz aynı şey ,sadece isimler değişik farkındasınızdır umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArslanF

quote:

quote:

quote:

Vade farkı kabul mü

Tabi hocam

Eğer sıkıntınız dini şeyler ise,Vade farkı ile faiz aynı şey ,sadece isimler değişik farkındasınızdır umarım.

Boş boş konuşma. Vade farkı ile faiz farklı şeyler. Nerenizden uyduruyorsunuz .

Hıhı kar payıda faizle aynı şey değil zaten. AvukatMayın kendinizi

• quote:

quote:

quote:

Vade farkı kabul mü

Tabi hocam

Vade farkı faizden iyimidir kötümüdür bilemem ama finans şirketlerinin hepsinden kötü olduğu kesin. Dini sömürerek insanları dolandırmaktan başka birşey değil. Banka daha iyi.

• faiz günah diye milleti aşılayıp diyanete başkan olanlar,milyon dolarlık arabalarla geziyor üstelik eğlence paketli
  • Eger bir mal alirsaniz bunu mal sahibine faksitler halinda oderseniz tabi ki vade farki olur ve bu dinen gunah degildir.ama para karsiliginda fazla para oderseniz faiz olur.cok sukur dinime uygun yasamaya calisiyorum ve ne faiz aliyorum ne de veriyorum.Allah bulasmami da nasip etmesin insallah.faiz ve vade ayni sey diyen sahis sanirim Allah'tan daha iyi bildigini dusunuyor.rabbim kimseyi harama bulastirmaz insallah ve de cahilliklerini giderir
  • Lutfen trolluk yapmak, aykiri gorunmek icin yorumlar yapmayin.inancim beni baglar.faiz ve vade hakkinda kitabimizi okumamis ve anlamina uygun kavrayamamis insanlarin yorum yapmasi komik oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtulsnn

Eger bir mal alirsaniz bunu mal sahibine faksitler halinda oderseniz tabi ki vade farki olur ve bu dinen gunah degildir.ama para karsiliginda fazla para oderseniz faiz olur.cok sukur dinime uygun yasamaya calisiyorum ve ne faiz aliyorum ne de veriyorum.Allah bulasmami da nasip etmesin insallah.faiz ve vade ayni sey diyen sahis sanirim Allah'tan daha iyi bildigini dusunuyor.rabbim kimseyi harama bulastirmaz insallah ve de cahilliklerini giderir
    Arkadaş galerilerde dediğiniz tarzda vade farkı koyarak satış yapanlar var. Ama ne kadar givenilirdir , o taksitlerin sonu gelirmi bilemem.

Örneğin bu tarz galeriler mevcut...

www.senetlearaba.net

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Vade farkı kabul mü

Tabi hocam

Boş boş konuşma. Vade farkı ile faiz farklı şeyler. Nerenizden uyduruyorsunuz .

Hıhı kar payıda faizle aynı şey değil zaten. AvukatMayın kendinizi

Bir ara bank asyalarda da kar ortaklığı vardı :) Yani paranı faize yatırmıyordun, kar ortaklığına yatırıyordun :)

Müslüman kesimi kandırmak kadar kolay ne var. Faizin vs adını değiştir, nihat hatipoğlu da çıkıp dinen caiz desin, gerisi tamamdır.

• O zaman biriktir paranı, 53.900 olunca gider alırsın. Polemik çıkacağını bile bile konu açma burda.
  • Bunlar harbiden saf ya bunlari kandirmak ne kadar kolay
    Vade farki ile faizin farkli oldugunu iddia ediyor
    Camiyede ayakkabiyla girdiler icerde icki ictiler tovbe tovbe
    Ben bunlarla ayni dinden degilim arkadas
    Allahi kandiriyo bunlar allaha sirk kosuyor insallah carpilirsiniz
    Bunlarla ayni nefesi aldigim için utaniyorum
    KARPAYI FAIZ VADE FARKI HEPSI AYNIDIR
  • Yahu ne kadar boş insan varsa yazmış . Faiz para üzerinden elde edilen kar dır.
    Vade farkı mal üzerinden elde edilen kardır. Faiz haram. Vade farkı haram deil. Ben malı ister 50000 e nakit , ister 60000 e 12 ay vadeli satarım. Bu 10000 faiz deil. Vade farkıdır. Yani vadeli satış fiyatıdır . Yani mal üzerinden elde ettiğim kardır. Faiz ise 50000 para alıp 60000 para ödemek ve ya 50000 para verip 60000 para almaktır . Yani para üzerinden elde edilen kardır . Biri gelmiş müslümanları kandırmak kolay demiş biri gelmiş diyanete çatmış . Allahım yarabbim bu nasıl bi kafa? Adam alt tarafı vadeli satış yapan toyota bayisi var mı diye sormuş . Adam dinine uygun yaşar yaşamaz bu sizi zerre alakadar etmez . Adamın sorusuna cevabınız yoksa cevap yazmazsınız olur biter. Polemiği kendiniz çıkarıyorsunuz sonra adama polemik çıkarıyorsun diye laf atıyorsunuz. Allah aşkına neyin kafası bu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

Bunlar harbiden saf ya bunlari kandirmak ne kadar kolay

Bak troll abi sana seviyene göre anlatıcam. Vadeli satışı . Vadeli satışta 30 a aldığım malı ister 35 e direk satarım ister 40 a 1 ay sonra parayı almak şartıyla satarım . İster 50 ye 4 taksit olarak satarım . Bana buradaki faizi anlatabilecek zekânı göster .
  • O zaman bankalarda para satıyor sana 50bin satıp 12 ayda 60 bin lira geri alıyor 10 bin lira kârla, arabayı da sonuçta 50bin e alıp hemen satıp cebine 50 bin girebilir ama Galeriye ödeyeceğin para 60 Bin.
    O yüzden bence Bankaların aldığı denilen faiz bence faiz değil sana vade farkıyla para satıyor kısaca aldıkları farkı bankanın haklı olarak görüyorum.

Ve bankaya para yatırılıp kazanılan paraya aldığın para da faiz sayılmaz sen oraya paranı yatırıyorsun banka senin o paranı işletip kendi para kazanıyor ve o kazandığı paranında bir kısmını sana veriyor yani hakkını.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

Bunlar harbiden saf ya bunlari kandirmak ne kadar kolay

Bak troll abi sana seviyene göre anlatıcam. Vadeli satışı . Vadeli satışta 30 a aldığım malı ister 35 e direk satarım ister 40 a 1 ay sonra parayı almak şartıyla satarım . İster 50 ye 4 taksit olarak satarım . Bana buradaki faizi anlatabilecek zekânı göster .

Normal fiyati 50 bin olan arabayi 60 bine 36 taksitle vade farkiyla aldin. Taksitleri bitmeden arabayi sattin. Arabadan 45 bin lira para geldi. Ne olmus oldu? 45 bin paran var 60 bin oduyosun.

Bankaya gittin 36 ay taksitli kredi cektin. 45 cektin 60 oduyosun.

Farki nerde?

• quote:

Orijinalden alıntı: gyetiker

O zaman biriktir paranı, 53.900 olunca gider alırsın. Polemik çıkacağını bile bile konu açma burda.

Allah kalpleri bilir kardes, kimin ne icin ne yazdigini herkesin kendinden daha iyi bilir
  • Lutfen konuda polemik yaratmayin. Herkesin inanci kendine.varsa bildiginiz bir yer yazin yoksa da mesgul etmeyin basligi.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.