Şimdi Ara

Renault Logan'ı Symbol diye satıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
1.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bildiğiniz gibi renault symbol'ün üretimi ab standartlarına uymadığı için yasaklandı ve renault bu aracı 2013 yılından beri türkiyede üretemiyor.

"Celal Çağlar, 1999 yılından 2012 yılı sonuna kadar Bursa’da üretilen Renault Symbol’le ilgili de çarpıcı açıklamalar yaptı. Symbol’ün Türkiye için en önemli kozlarından biri olduğunu kaydeden Çağlar, “Ancak Symbol’ün Avrupa regülasyonlarına uyumu için 20 milyon euroluk ek yatırım daha yapmamız gerekiyordu. Bu konuda gerek ben gerek Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar defalarca Ankara’ya gittik, erteleme istedik. Euro normlarına uygun olması için gereken bu yatırımı yapmamız halinde Symbol’ün fiyat avantajı kalmayacaktı. Araç başına maliyeti artacaktı. O yüzden biz de üretimini bitirmek zorunda kaldık” dedi."

http://www.haberturk.com/ekonomi/otomobil/haber/996989-symbol-uretimi-turkiyede-neden-durdu

Bunun üzerine renault türkiye dacia logan'ı satıştan çıkardı ve logan'ın üzerine symbol yazarak türkiyeye getirip loganı symbol adıyla satmaya başladı. Fakat logan fiyatına değil, çok fahiş bir fiyat farkıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi areels -- 26 Temmuz 2016; 11:21:20 >

• Hukuken Değildir. Serbest piyasada dileyen dilediği urunu dilediği fiyata satar. Tamamen arz/talep meselesi. Ha, bu durumu vicdanen kesinlikle kabul etmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reno öyle müşteri düşmanı bir marka ki şöyle ;

1.2 joy Symbol bayide lafta 46 bin. Emekli biri yeni maaşa geçmiş biri gidiyor bayiye pazarlık falan 43-44 bine alıyor.

Ancak Reno adiliği burada yapıyor ve symbolü galerilere toplu halde 32 binden satıyor fiyat farkına bakın hele. Sonra sahibindende 38 bine satılan sıfır Symboller var. Bayiden alan Adamın suçu ne şimdi ?

Bu sadece Symbolde değil tüm modellerde var. Bunu müşterisine yapan markadan herşeyi beklerim. Renault loganı millete güzel satıyorlar

Neyseki uygun aldık başka türlü markanın da servislerinin de çekilecek kahrı yok.

• değildir.....

neden mi almazsanız o da o fiyatlara satamaz ...

ama alıyorsunuz ... yapacak bir şey yok...

bende olsam 50k satabileceğim aracı neden 35k dan vereyim... nasıl alacak insan çok... benim cebimden çıkacağına alacak kişiden çıksın...
  • Renonun en büyük çakallığı sana sattığı arabayı oyak kampanyasında askerlere neredeyse 10.000 TL aşağya vermesidir
  • İlanları gezerken şöyle bir detay gördüm; acaba kalite problemi mi yoksa araca özel bir durum mu?
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Ne gibi bir problem ?
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

İlanları gezerken şöyle bir detay gördüm; acaba kalite problemi mi yoksa araca özel bir durum mu?

hocam yansıma mı yapmış o ney ki öyle.
    Yani ibre kırılmış desem kırılmamış çünkü tam olması gerektiği yerde duruyor.
    İlginç

• Hocam normalde orada yansıma var kabul ancak benim attığım resimde sanki gösterge panelinin arka planı (Yazıların olduğu plaka) ile çerçeve arasında boşluk varmış da oradan sarı bir kablo geçiyormuş gibi görünüyor.

Yansıma bu şekilde oluyor normalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodorevil -- 6 Mayıs 2016; 11:19:33 >
  • yansıma var orada
  • Konu sahibi nin demek istediği ismi değil, Avrupa normlarini karşılamayan aracın burada isim değiştirilerek satılması.

• reno daçya almak isteyenler bayilere kazıklanmayın,galericilerde sıfırı daha ucuz böyle sahtekar marka görmedim.

reno sitesinde 48 bin yazan araç galeride 37
    bin

okadar bile etmez çakal bu reno

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eşek olana semer vuran çok olur. Biz böyle vergilerle, bu kadar kalitesiz araçlara hücum edip, ederlerinin kat kat fazlasını ödemeye devam edersek daha çok öperler.

• Renault ile doğrudan ilgili bir durum değil, aynı şeyi Fiat gibi firmalar da yapıyor. Baz donanım 1.3 Multijet Linea'nın liste fiyatı 56,000 TL ise galerilerde sıfırının aynısını 40,000 TL dolaylarında bulabiliyorsunuz.

Esas mesele, AB normlarına uygun olmayan otomobili Türkiye'de neden satarlar? O hâlde Türkiye 3. dünya ülkesinden hallice bir yapıya ve bahsi geçen modeller de 3. dünya ülkesi otomobili olmuş oluyor. Linea, Accent Era, Symbol ve daha nice model de aynı kategoride. Yazınca millet kızıyor ama gerçek bu.
  • Yıl sonunda 35 e verdiler 1.2yi.

• quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Reno öyle müşteri düşmanı bir marka ki şöyle ;

1.2 joy Symbol bayide lafta 46 bin. Emekli biri yeni maaşa geçmiş biri gidiyor bayiye pazarlık falan 43-44 bine alıyor.

Ancak Reno adiliği burada yapıyor ve symbolü galerilere toplu halde 32 binden satıyor fiyat farkına bakın hele. Sonra sahibindende 38 bine satılan sıfır Symboller var. Bayiden alan Adamın suçu ne şimdi ?

Bu sadece Symbolde değil tüm modellerde var. Bunu müşterisine yapan markadan herşeyi beklerim. Renault loganı millete güzel satıyorlar

Neyseki uygun aldık başka türlü markanın da servislerinin de çekilecek kahrı yok.

90 model şahin e 13 bin , yumurta kasa hyundai ye 15-18 bin , 200 bin km olmuş geberik arabaya 25+ bin, sırf komşuya hava yapcam diye yemeyip içmeyip ,sırf kurbanda et yiyerek 80+bin e araba alan dangalakların ülkesinde adam az bile satıyor. iki katını koysa o da satılır. biz böyle aptal bir milletiz işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: fortune1905

değildir.....

neden mi almazsanız o da o fiyatlara satamaz ...

ama alıyorsunuz ... yapacak bir şey yok...

bende olsam 50k satabileceğim aracı neden 35k dan vereyim... nasıl alacak insan çok... benim cebimden çıkacağına alacak kişiden çıksın...

en güzel yorumu siz yapmışsınız, bu symbol alınır ancak o fiyata alınmaz dediğiniz gibi, satılmazsa zaten ya fiyat kıracaklar yada piyasadan def olup gidecekler. Çok daha iyi araçlar piyasada tutunamayıp çekip giderken Renault bu dandik araçları bir şekilde satıyor, ikinci elde de tutuluyor bu araçlar . gerçekten ilginç. Hani firmalar 4 teker 1 direksiyon niyetine alıyor da , ikinci elde nasıl tutuluyor anlamak güç.

• reno '' evet bu mal benim üretimim '' dedikten sonra ortada dolandırıcılık yok demektir ,, firma bu mal benim,arkasında ben varım dedikten sonra söyleyecek bişey yok ,, buna dacia itiraz edebilir '' ben ürettim ama logomu kaldırıp renault logosu koymuşlar '' diye ama dacia böyle bişey söylemez
  • Alanlar düşünsün
  • 2 markada sonuçta renault'un bu yüzden dolandır söz konusu değil diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.