Şimdi Ara

vayne oynamayi nasil ogrenebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oyunda oynamaktan en zevk aldigim ve acik ara en kotu oynadigim sampiyon vayne. lane'de cok eziyorlar. Laneden kurtulsam da pek iyi isler cikartamiyorum.
    http://euw.op.gg/summoner/userName=heisseschokolade
    (mainim topgercek seviyem silver 5 degil. Buyuk cogunlukla arkadaslarimla normal mac atiyorum. 100lerce mac gold-plat bazen diamondlara karsi oynadim)

• sağ tıklayarak
  • Nickin hoşuma gitti, kite yapmayı becerebilen herkes vayne oynayabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerçek seviyem silver 5 değil

neden herkes bunu söylüyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lütfen öğrenmeyi bırak ve yol yakınken geri dön.
  • Adama Sağ tık Geriye Sağ tık Adama Sağ tık Geriye sağ tık böyle oynucan pnp.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yesil Ok

gerçek seviyem silver 5 değil

neden herkes bunu söylüyor

vayne almadigim 40-50 macta win rateim 80%di
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEANKingston

Gosu izle.

Surekli izliyorum zaten Cok seri oynuyorlar. anladigim kadariyla phantom dancerin pasifini kullanmakta bitiyor. bi oto atak yapip yag gibi kayiyorlar ben heyecandan minyona kuleye warda daga tasa tikliyourm. Cok fazla pratik lazim heralde ama pek de ilerleme kaydedebildigimi dusunmuyorum. Snowballlanmazsam damage falan cikmiyor benden. Yani fightlarin basinda ustume kosan tankla ugrasmaktan fighta giremiyorum

• Oyuna sezon 4 sonlarinda basladim o gunden beri vayne oynuyorum. Vaynei one trick pony sampiyonum yapmak istiyorum, sup disinda her yerde oynayabiliyorum. Hatta en cok ust koridorda oynamayi seviyorum, cunku acik ara level farki acabiliyosunuz ve karsilasmalar hard camplanmadiginiz surece iyi geciyor. Ust koridorda vayne oynuyosam %99 kazanirim.

Tabiki botta da oynuyorum, hatta botta ogrendim vayne oynamayi ama karsiya bir draven, lucian yada cait nami gibi agresif bir koridor geliyor, oyuna tutunayim, minimape bakayim, farm yapayim derken zorlaniyosunuz haliyle ve kaybetmeniz kacinilmaz oluyor.

Ogrenme kismini oynayarak ogrenebilirsin. Yayincilari izleyip ozenme hos olmuyor. Playz yapmak icin daha cok yol kat etmek gerekiyor. Youtubada nasil oynanir videolarini (tabiki ingilizce zeondan vayne ogrenmek istiyosan ayri) izle.

Pratige dokerken kasma. Elbette kaybediceksin bu is 10 oyunla olmaz. Oncelikle botta oynamayi ogrenmen gerekiyor. Karsilasmalar, suplar esyalar carttir curttur bir suru sey var. Maini adc olan birisi olarak ve bu rolu basladigindan beri oynayan biri olarak ben bile yeni seyler ogreniyorum. Orman ve midin aksine daha az aksiyonlu ama daha dikkatli oynanmasi gereken bir koridor. 2 level farkinin, kullanilan kucucuk bir skillin ne kadar fark actigini gorsen gozlerine inanamazsin. Pro oyuncular mesela rakibin flashi heali bitkinligi olmadigini, attigi skillerinin suresinden tut aldigi esyalardan oynayacagi stratejiye kadar okuyabiliyorlar mesela. Totemden once cizme alan thresh %100 roam aticaktir gibi mesela.

Bu dediklerim disinda forumda destek ve adc rollerini anlatan cok guzel rehberler var. Desteginden beklentilerin, yapabilecekleri, nasil bir oyun tarzi izlemeniz gerektigini once sen bilmelisin. Koridor asamasini destek vezir de eder rezilde, ama fightlara gelince adc farki onemli. (Bunu all chatten sup farki yaz diye demiyorum)

Sorularin varsa alabilirim. Istersen zaman ayarlayip botta destegim olursun nasil bir oyun izlemen gerektigini anlarsin vayne ile. Fakat oyuna pek giremiyorum aylardir, yani bekletebilirim biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: fat koala

Oyuna sezon 4 sonlarinda basladim o gunden beri vayne oynuyorum. Vaynei one trick pony sampiyonum yapmak istiyorum, sup disinda her yerde oynayabiliyorum. Hatta en cok ust koridorda oynamayi seviyorum, cunku acik ara level farki acabiliyosunuz ve karsilasmalar hard camplanmadiginiz surece iyi geciyor. Ust koridorda vayne oynuyosam %99 kazanirim.

Tabiki botta da oynuyorum, hatta botta ogrendim vayne oynamayi ama karsiya bir draven, lucian yada cait nami gibi agresif bir koridor geliyor, oyuna tutunayim, minimape bakayim, farm yapayim derken zorlaniyosunuz haliyle ve kaybetmeniz kacinilmaz oluyor.

Ogrenme kismini oynayarak ogrenebilirsin. Yayincilari izleyip ozenme hos olmuyor. Playz yapmak icin daha cok yol kat etmek gerekiyor. Youtubada nasil oynanir videolarini (tabiki ingilizce zeondan vayne ogrenmek istiyosan ayri) izle.

Pratige dokerken kasma. Elbette kaybediceksin bu is 10 oyunla olmaz. Oncelikle botta oynamayi ogrenmen gerekiyor. Karsilasmalar, suplar esyalar carttir curttur bir suru sey var. Maini adc olan birisi olarak ve bu rolu basladigindan beri oynayan biri olarak ben bile yeni seyler ogreniyorum. Orman ve midin aksine daha az aksiyonlu ama daha dikkatli oynanmasi gereken bir koridor. 2 level farkinin, kullanilan kucucuk bir skillin ne kadar fark actigini gorsen gozlerine inanamazsin. Pro oyuncular mesela rakibin flashi heali bitkinligi olmadigini, attigi skillerinin suresinden tut aldigi esyalardan oynayacagi stratejiye kadar okuyabiliyorlar mesela. Totemden once cizme alan thresh %100 roam aticaktir gibi mesela.

Bu dediklerim disinda forumda destek ve adc rollerini anlatan cok guzel rehberler var. Desteginden beklentilerin, yapabilecekleri, nasil bir oyun tarzi izlemeniz gerektigini once sen bilmelisin. Koridor asamasini destek vezir de eder rezilde, ama fightlara gelince adc farki onemli. (Bunu all chatten sup farki yaz diye demiyorum)

Sorularin varsa alabilirim. Istersen zaman ayarlayip botta destegim olursun nasil bir oyun izlemen gerektigini anlarsin vayne ile. Fakat oyuna pek giremiyorum aylardir, yani bekletebilirim biraz.

Lig?

• Gecen sezon sadece vayne oynayarak silver 5ten gold 3e kadar ciktim. Bu sezon haftada 1 2 saat anca oynayabiliyorum, yazin platin hatta elmasa kadar kasmayi dusunuyorum. Vayne ile ranked gunlukleri yapicagim hatta :)

• quote:

Orijinalden alıntı: fat koala

Gecen sezon sadece vayne oynayarak silver 5ten gold 3e kadar ciktim. Bu sezon haftada 1 2 saat anca oynayabiliyorum, yazin platin hatta elmasa kadar kasmayi dusunuyorum. Vayne ile ranked gunlukleri yapicagim hatta :)

P2 olduğunda bir oyun oynamak isterim yanında

• istersen 0-10 oyna late game de sağ tık yaparak taşıyosun
  • blackwar19 kullanıcısına yanıt
    Özel bişi yapmana gerek yok. Gir normal oyuna vayne spamla.

• script aç
  • Vayne' in bir adc olduğunu unutmadan oyna lütfen. Yani phantom dancer, blade of the ruined king rushlama direk. İlk base attığında bf sword en kötü pickaxe al. Sonra duruma göre zeal alıp infinity bitirirsin ya da önce phantom dancer sonra infinity.sonra zaten botrk blood thirster falan. Ana stat saldırı hızı eyvallah ama, adc dediğin ad carry. hani carryleyecek ad olmuyo bf sword almayınca. Bu arada karşında draven da olsa vayne oynayabilirsin asıl sıkıntı diğer laneler. Assasin tarzı ormancılar midlaneler, teemo falan vayne i bitiriyor. Karşıda ne kadar tank fighter varsa o kadar iyi.karakteri kullanmaya da oynaya oynaya alışırsın onunla ilgili ne desem boş. E ni gerekli durumlar için saklarsan kill alabilirsin veya ölmekten kurtulabilirsin mesela. Ayrıyeten kasarsan tutamazlar pasifin zaten nerdeyse kimsenin kaçmasına imkan vermiyo. Genel olarak her karakterde skill dodgelamak önemlidir, vayne de öyle düşün bu kısmı çok farklı değil. Sadece şöyle vayne daha kolay skill dodgelar ama dodgelayamazsa kolayca ölür. Son olarak kırılgan bir karakter oynadığını sakın unutma çok kasmış bile olsan cüneyt arkın gibi önden girme. 1v4-1v5 yapılmaz kolay kolay. Ha şöyle olur geçen bi oyunumda eşya olarak bayağı öndeydim mesela, karşıda 4 kişi midi ittiriyo ama renekton var %30 can adc leri ezreal %30 can. Diğer ikisi full can ama baktım stun gibi can alıcı cc leri yok. Arkadan ultiyle girip kesiyosun. Karakteri oynayıp limitlerini öğrenirsen çok iş yaparsın. Vayne gizli bozuk karakterlerden bence. Çok zor da değil alışınca late de zaten allah cosplay.

• Anladigim kadariyla fareyle yani rightclick ile kite yapiyodun. Ben de eskiden oyleydim, ama suan bosluk tusunu duz vurusa ayarlayarak oynuyorum. Ben boyle oynuyorum cunku el dizilimim cogu oyuncuya gore farkli. Serce parmak q dan basliyor bas parmak ile de bosluga basiyorum. Bir tus atayip duz vurmak kesinlikle cok iyi sonuclaniyor. Arada missclick herkesin basina gelir dert etme. Gosu dlift imaqtpie bile missclick yapabiliyor bazen. Bu yontemle bile bazen missclick yapabiliyosun. Ayrica sampiyonlara vururken surekli vurmaya gerek yok fareye tiklayip. Bir kere vurdugunda rakibe vurmaya devam ediyor zaten. Yani rakibe vurdun diyelim, q attiginda sampiyon menzilindeyse tekrar ona vurucaktir. Tekrar q yapayim rakibime duz vurmaya calisayima gerek yok.Bu olay Q ile cok uyumlu oluyor. Bu arada tusa duz vurus atadiginda menzil beliricek. Eger yakinindaki ilk hedefe vurmak istiyosan her hangi bir yere tikla. Hatta tavsiyem kendi sampiyonunun yakinina bir yere tikla. Kite yapmayi kolaylastir ve boylelikle ilk yakin hedefe vurursun. Koridor asamasinda ise vurmak istedigin seyin ustune getir mutlaka. Rakibe vurmak istiyosan rakibine tikla yani bu yakina tikla dedigim yontemi genellikle teamfightlarda kullaniyorum ve elim kisa bir sure icinde alisti. Umarim yardimci olmusumdur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fat koala -- 6 Mayıs 2016; 11:33:44 >

• blackwar19 kullanıcısına yanıt
    Vayne en son aşama diyebilirim , tr de dia master challengerda toplasan 20-30 tane iyi vayne oynayan vardır. Onların aşağısındaki vayne'leri zaten saymıyorum. Haketmediğin ligde olduğunu düşünüyorsan da ilk önce hakettiğini düşündüğün liglere gel. Saldırı gücü taşıyıcısının ne olduğunu kavra . Bir şampiyonda ne kadar iyi olursan ol , 2 lig üstündeki bi adam karşına geldiğinde eğer boost vs. başka dış etkenler yoksa seni çok rahat alabilir. Normal oyunda da Dia Plat vs. ezmekte birşey değil. O liglere çıkıp dia plat ezersen o senin için bir başarıdır.
    Adc hakkında genel olarak tavsiye vericek olursam , Dakika başına en az 8 minyon almaya çalış. Yani 30. dk'da 240'dan az minyonun varsa orda bir sorun vardır.
    Pozisyon almayı da menzili uzun ve kaçma mekanizması olan şampiyonlarla iyice çalış.
    Bunları yaparsan zaten , vayne aldığında çok zorlanacağını tahmin etmiyorum

• Bosluk tusunun diger gorevini bilmiyorum ama evet, x tusunu bosluga aldim. Cunku cogu insanin aksine q tusuna serce parmakla basiyorum. Eger kamerayi nasil ayarliyosun dersen minimapten gezdiriyorum.
    Tek atma buildi soruyosan klasik hayalet ie buildi. Hayalet kanasusamis da yapabilirsin karsi tank degilse ve koridorda zorlaniyosan.
    1300 altinim oldugunda bf sword almayi seviyorum. Cunku cok vuruyor erken alinan bf sword. Eger yetmiyosa aran hayaletin alt esyalarini al. Takiminin minyon dalgasi ittirmesi kotuyse statik de alabilirsin. Ilk ie mi tamamlarsin hayalet mi tamamlarsin sana kalmis. Koridorda zorlaniyosan vampiri asa al sonra hayalet yap yada botrkye cevir. Eskiden ie buildi yapip yildirim efendisinin hukmu ile tek atiyodum ama suan stack yapan kabiliyet aliniyor ve bunun icin as buildi daha iyi gibi.
    Bu arada ne alirsam alayim ie nin verdigi guveni vermiyor. Sanki ie ile sampiyon 100 level oluyor. Ben w ile hasar vermeyi karsi cok tanksa seviyorum degilse ad buildi cok ama cok daha basarili.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.