Şimdi Ara

Ani FPS Düşüşü ve Çözümü Neden oluyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Kuvvetli olduğunu düşündüğüm bir sistemim var. Fifa 16 da bile bazen ani fps düşüşü oluyor ve alt tab yapınca düzeliyor sonra tekrar oluyor.

Daha sonra şunu yaparak sorunu çözdüm ama her seferinde yapmak sinir bozucu.

Görev Yöneticisine Gelip Orada oyunu bulup ordan ayrıntılara gelıyorum oyunu buluyorum öncelik ayarladan gerçek zamanda secınce sorun bıtıyor.

Windows 10 kullanıyorum orjinal sistem i5 6600 r9390x ekran kartı 8 gb ve 16 gb ddr4 ram var

• Bunun bir çok sebebi olabilir..başta driver .ya da fazla ram kullanımına sebep olan arka planda çalışan bir program ..Windows bostayken ram kullanımına bir bak derim..Windows update den dolayı ( ki update yapmasan bile ) svcr sanırım ismi ..arka planda açılıyor ve çok ram tuketiyor buda kasılmalara sebep oluyor ..tüm driverlarini ilk önce guncelle bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furandor

Bunun bir çok sebebi olabilir..başta driver .ya da fazla ram kullanımına sebep olan arka planda çalışan bir program ..Windows bostayken ram kullanımına bir bak derim..Windows update den dolayı ( ki update yapmasan bile ) svcr sanırım ismi ..arka planda açılıyor ve çok ram tuketiyor buda kasılmalara sebep oluyor ..tüm driverlarini ilk önce guncelle bence.

16 gb ram var ve kullanım %50 bıle degıl oyun acıkken. Ekran kartı 8 gb ram var onda da durum aynı. gorev yonetıcısınden oyunun oncelık ayarını her actıgımda degısıtırıyorum ve sorun kalmıyor.
  • Çözüm bulabildin mi ? aynı sorunu bende yaşıyorum ve esc ye basınca düzeliyor ama yine oluyor. Dediğin şekilde görev yöneticisinden öncelik olarak ayarlasam yine tekrar ediyor mu oyun içinde ? Yani demek istediğim her oyuna girerken dediğini bir kere yapsak yeterli mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gsronaldinho

Çözüm bulabildin mi ? aynı sorunu bende yaşıyorum ve esc ye basınca düzeliyor ama yine oluyor. Dediğin şekilde görev yöneticisinden öncelik olarak ayarlasam yine tekrar ediyor mu oyun içinde ? Yani demek istediğim her oyuna girerken dediğini bir kere yapsak yeterli mi ?

Çare bulamadım. Yönetici ayarlarından o ayarı yapınca duzelıyor ama her oyunda değil mesela GTA 5 de yapınca GTA kendini kapatıyor ve sistem dosyalarında bozulma oluyor. Baştan indirmek zorunda kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogussonmez

quote:

Çözüm bulabildin mi ? aynı sorunu bende yaşıyorum ve esc ye basınca düzeliyor ama yine oluyor. Dediğin şekilde görev yöneticisinden öncelik olarak ayarlasam yine tekrar ediyor mu oyun içinde ? Yani demek istediğim her oyuna girerken dediğini bir kere yapsak yeterli mi ?

Çare bulamadım. Yönetici ayarlarından o ayarı yapınca duzelıyor ama her oyunda değil mesela GTA 5 de yapınca GTA kendini kapatıyor ve sistem dosyalarında bozulma oluyor. Baştan indirmek zorunda kaldım

Sistemim gayet güçlü bütün oyunları ultra açabiliyorum. Ama nedense fifa oyunlarında bu sorun bende hep var sistemi komple değiştirmeme rağmen. Oyundan zevk alamıyorum bu şekilde. Fifayı konsola almak artık daha mantıklı geliyor. İnternette bizim gibi bu sorunla karşılaşan kişi de hiç görmedim garip. Eğer bir çözüm bulursan burada bildirirsen sevinirim. Bende aramaya devam edicem.

• quote:

quote:

quote:

Sistemim gayet güçlü bütün oyunları ultra açabiliyorum. Ama nedense fifa oyunlarında bu sorun bende hep var sistemi komple değiştirmeme rağmen. Oyundan zevk alamıyorum bu şekilde. Fifayı konsola almak artık daha mantıklı geliyor. İnternette bizim gibi bu sorunla karşılaşan kişi de hiç görmedim garip. Eğer bir çözüm bulursan burada bildirirsen sevinirim. Bende aramaya devam edicem.

Şuan için işleme öncelik vererek sorunu geçirimyorum kalıccı bir sorun yok yada olmadı i7 alıcam o kadar sınır oldum ama ıslemcı ılede alakası yok aslında bılıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şuan için işleme öncelik vererek sorunu geçirimyorum kalıccı bir sorun yok yada olmadı i7 alıcam o kadar sınır oldum ama ıslemcı ılede alakası yok aslında bılıyorum

Benim işlemcim i7 4790k onunla hiç bir alakası yok. Bu sistem olmadan önce de fifa da aynı sorunu yaşıyordum. Bence işini görüyorsa işlemcin almana gerek yok. Başka bir problem var ama çözemiyorum malesef

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.