Şimdi Ara

iPhone 5S Almayı Düşünüyorum Çok Önemli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar. Benim için çok önemli bir konuyu okuyacaksınız şimdiden teşekkür ediyorum.
    Ben bayadır para biriktiriyorum. Şu an 1200 TL param var. Telefon almam lazım.
    Alacağım telefonun beni en az 3 sene götürmesi gerekli. Öyle zırt pırt tel değiştiremem.
    O yüzden sorunsuz ve kafayı yedirtmemesi lazım. Ayrıca kamera da önemli. Pil zaten her tel. işimi görür sanırım çünkü net paketi bile yapmam tel her zaman elimde olmaz.

lg g3 ile 5s arasında kaldım. 5s alınır değil mi hala? Biraz zorlayacağım 5s almak için ama değer sanırım. Çünkü 3 sene sonra kasım kasım kasılan bir telefon istemiyorum. Çok kararsızım. Lütfen yardım edin.
    ayrıca hepsiburada.comdan alsam sıkıntı olur mu? mağazalarda 100 tl daha pahalı da.

• Alınır alınmazsınada 3 yıl götürür mü şahibeli. Ama f/p olarak olarak çok başarılı g3 alma sakın sorunlu bir telefon g4 de aynı şekilde. Alternatif olarak note 4 yada a3 de olabilir. 5s i ios 10 dan yukarı hatta mümkünse ios 9 dan yukarı güncellemezsen 3-4 yıl rahat kullanabilirsin. Ben olsam herşeye rağmen 5s alırdım çünkü androidin son çıkanınıda alsan bir süre sonra kasılıyo abuk subuk hatalar vermeye başlıyo. En sorunsuzu gene 5s. Şarj olarak pek memnun etmeye bilir normal kullanımla 15-20 saat civarı gidiyo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cedric...

Alınır alınmazsınada 3 yıl götürür mü şahibeli. Ama f/p olarak olarak çok başarılı g3 alma sakın sorunlu bir telefon g4 de aynı şekilde. Alternatif olarak note 4 yada a3 de olabilir. 5s i ios 10 dan yukarı hatta mümkünse ios 9 dan yukarı güncellemezsen 3-4 yıl rahat kullanabilirsin. Ben olsam herşeye rağmen 5s alırdım çünkü androidin son çıkanınıda alsan bir süre sonra kasılıyo abuk subuk hatalar vermeye başlıyo. En sorunsuzu gene 5s. Şarj olarak pek memnun etmeye bilir normal kullanımla 15-20 saat civarı gidiyo.

hocam ben de yıllardır android kullanıyorum ama bıktım gerçekten. ios içimde hep bir ukte olarak kaldı.
    şarj olarakta beni memnun edeceğini düşünüyorum çünkü dediğim gibi öyle telefonu sürekli elinde tutan birisi değilim. Zaten çoğu zaman internet paketi yapmıyorum. Anca wifi bulunca takılıyorum.
    kamera desen var, stabilite desen var, performans zaten var. Daha ne olsun. 5s almak istiyorum cidden.
    bir de itunesten müzik atabilir miyim telefona?

• 1 seneden fazladır kullanıyorum içinde 50 tane yüklediğim uygulama var ve hiç kasma yapmadı. çokta yoğun şekilde kullanırım. 3 yılda kullanırsın rahat rahat. ekran boyutu sana ufak gelmezse al derim. fiyatı şuan çok iyi durumda. zaten çok yoğun kullanmam demişsin o halde batarya sana sorun yaratmaz. küçük bi batarya olduğu için hemen doluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: derser1

1 seneden fazladır kullanıyorum içinde 50 tane yüklediğim uygulama var ve hiç kasma yapmadı. çokta yoğun şekilde kullanırım. 3 yılda kullanırsın rahat rahat. ekran boyutu sana ufak gelmezse al derim. fiyatı şuan çok iyi durumda. zaten çok yoğun kullanmam demişsin o halde batarya sana sorun yaratmaz. küçük bi batarya olduğu için hemen doluyor.

32 gb lığı mı kullanıyorsunuz? ben fiyatından dolayı 16 gb olanı düşünüyorum. sistem ne kadarını kullanıyor bize ne kadarını bırakıyor?
  • Rena34 kullanıcısına yanıt
    16 gb kullanıyorum 5,5 boş alan 11,8 kapasite yazıyor.

• Androidleri kafadan ele. Söylediğin rakamlarda bir Android cihaz bırak seneyi 3 ay sonra çıldırtır seni. Amiral gemiler bile 3 seneyi götürmüyor

5S ile de 3 sene biraz zor ayrıca. Kafayı da yedirtmez ama Ios 10 ile birlikte yavaş yavaş "cihazı yükseltmenin zamanı geldi" dedirtebilirler. İhtimal varsa bütçeyi daha zorlayıp SE alınmalı bence. 3 sene kullanacağım diyorsun. Aradaki 600-700 liralık fark bu kadar süre için yüksek değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MajestiC

Androidleri kafadan ele. Söylediğin rakamlarda bir Android cihaz bırak seneyi 3 ay sonra çıldırtır seni. Amiral gemiler bile 3 seneyi götürmüyor

5S ile de 3 sene biraz zor ayrıca. Kafayı da yedirtmez ama Ios 10 ile birlikte yavaş yavaş "cihazı yükseltmenin zamanı geldi" dedirtebilirler. İhtimal varsa bütçeyi daha zorlayıp SE alınmalı bence. 3 sene kullanacağım diyorsun. Aradaki 600-700 liralık fark bu kadar süre için yüksek değil.

hocam inanin bana bu fiyata zaten zorlayarak geldim. Verebilecegim son fiyat bu. Bundan otesi beni asar.
    o yuzden 5s iyidir galiba. androidin kafayi yedirmesini gectim pek cok cihazin kronik sorunlari var. kapanma kasa catlama vs. vs.
    almisken 200 daha vereyim 5s alayim rahat rahat kullanayim diyorum. 3 sene de lafin gelisi zaten. 3 sene sonra telefondan oyun oynatmasini beklemiyorum. Gunluk isimi gorsun yeter. Azicik kassa ne olacak ki.

• 5s,bahsettiğiniz şekilde sizi uzun yıllar idare eder. Tek dikkat etmeniz gereken şey yazılım güncelleme yapmamanız.
    Ayrıca maddi imkanınız yoksa ikinci el ürünlere bakın. Zor biriktirdiğiniz birikiminizin tamamını da bu oyuncaklara vermeyin.

• Merhaba g3 hiç kullanmadım ama okuduğum ve gördüğüm kadarıyla g3 için 2 tane sorun aklımda kalmış.
    1) Kulaklık ya da sarj girişinin orada g3 lerde kronik görülen çatlama oluşuyor.
    2) bunu arkadaşımın telefonda da gördüm ekran sararıyor resmen.
    Çok garip durum bunlar.
    Aslında cevabı siz kendiniz vermişsiniz;
    Pek kullanmazsanız iyi gider şarjı ha o kadar mı kötü şarjı değil tabi ki ama eğer operatör olarak vodafone kullanıyorsanız biraz daha hızlı niyet bitebilir.
    Ayrıca garanti de önemli bence, atıyorum kulaklık girişi bozulurdu yaptırmak için gönderince orayı düzeltir başka tarafını bozarlardı.
    İphone garantisinde böyle bir sorun olmayacağını düşünüyorum.
    Ayrıca yeni çıkan telefon ile uzaya çıkmadığımıza göre ve sizinde sık sık değiştirme isteğiniz olmadığına göre sizin için 5S daha güzel bir tercih olacaktır.

• Kardeş bende iPhone 5 vardı. 3 sene kullandım. 2 gün öncede değiştireyim artık dedim. 5s aldım. 3 4 senede bununla takılırım. Ama püf nokta şu asla güncellemelere direkt atlama hatta 5s bırak ios 9 da kalsın. 10 yükleme sonra istediğin kadar kullan

• 5s iyi bir kılıf ve ekran koruyucu ile korunduğunda çok rahat 3 sene götürür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avtheree

Kardeş bende iPhone 5 vardı. 3 sene kullandım. 2 gün öncede değiştireyim artık dedim. 5s aldım. 3 4 senede bununla takılırım. Ama püf nokta şu asla güncellemelere direkt atlama hatta 5s bırak ios 9 da kalsın. 10 yükleme sonra istediğin kadar kullan

hocam.mesela androidde soyle bir sey var. eger atiyorum surumunuz 4.4 ise bazi uygulamalar yuklenmiyor. Surumunuz uyumsuz diyor. İosta da bu var mi? eger oyleyse koyar adama. tecrubeyle sabit cok cektim bundan.
    birde iosa mp3 atabiliyor muyuz?
    nerden ve kaca aldiniz?

• Rena34 kullanıcısına yanıt
    5s de uygulama sürümden dolayı sorun çıkmaz. Şuanda iphone 4 ler bu sıkıntıyı yaşayabiliyor. 4s ve üstünde pek sorun olmuyor.
    itunes aracılığıyla mp3 atılıyor
    Benim durumum farklı 1000 liraya aldım ben ama tanıdık vs bişey olduğundan dolayı yeni alınıp satılmış sıfır 5s i aldım. O da tanıdık diye 1000

• Bence 5s al hocam maddiyatı zorlayabiliyorsan SE al hatta, 5s 3 sene sonra şu anki 4s gibi bilemedin 4 gibi olur diye düşünüyorum.şu anda 5s kullanıyorum memnunum

• Bütçene göre alınacak en iyi tel 5s zaten net falan da yapmıyomuşsun rahat 3 sene götürür seni

• kesinlikle g3
  • Hocam oyun düşünüyorsan kamera daha iyi omasono istiyorsan g3 al ama stabilite güncelleme sağlamlık diyorsan 5s al derim
  • Şunu söyleyeyim lg almak pişmAnlıktır git g3 al ve gör bakalım 3ay sonra sıkıntı bermeye başlar 5s al kafan rahat olsun bende şu an 5s var yarın ekran taktırmaya gidecem maşAllah 2 yıldır cayır cayır kulaanıyorum

• iphone 5 kullanıyorum. sıkılmak ve düşürmekten dolayı zarar görmesi dışında rahat donmadan kasmadan kafayı yemeden 1.5 sene daha gider. ne zaman çıktı dersen 2012 yani 4 senedir taş gibi maşallah
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.