Şimdi Ara

Opera versiyonları, reklam engelleyici özelliği kazandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Opera versiyonları, reklam engelleyici özelliği kazandı

Son dönemde internette karşımıza sıkça gelen reklam gösterimleri için en etkili yol olarak görülen engelleme yazılımları, daha çok benimsenmeye başladı. Geliştiriciler, artık reklam engelleyiciyi ürünlerine entegre etmeye başladı. Opera bunlardan birisi.

Firmadan yapılan duyuruda, masaüstü için Opera yazılımı ve Opera Mini Android uygulamasının dahili reklam engelleyici özelliği kazandığı açıklandı. Tarayıcıların yerleşik olarak bu özelliği sunması, pek çok avantajı da beraberinde getiriyor.

Örneğin Opera uygulamasında reklam engelleyici açık iken, engelleyici olmayan tarayıcılara göre sayfalar yüzde 89 daha hızlı yükleniyor. Ayrıca üçüncü taraf engelleyici kullanan tarayıcılara göre yüzde 45 hızlı yükleme söz konusu. Yine Opera Mini tarafında da yüzde 40 daha hızlı gezinti imkanı sunuluyor.

Ayrıca Bkz.Rafadan Tayfa artık mobilde

Çevrimiçi reklam gösterimleri, belirli bir yükleme işlemi gerektirdiği için, sayfanın genelinin yüklenmesini uzatıyor. Elbette günümüzde, geniş bant internet sayesinde bu süreler hissedilmeyecek derecede kısaldı ancak yine de ağır reklamların olduğu bir sayfa bazen sorunlar oluşturabiliyor. Gösterim alanlarını daha yüklenmeden engelleyen yazılımlar, sayfanın genel yüklenme süresini de düşürmüş oluyor. Diğer taraftan bellek tasarrufu ve enerji verimliliğine de olumlu katkı yapıyor.

Reklam engelleyici yazılımı, tarayıcıların güncel sürümlerinde aktif edilmiş durumda. Ana menü altından reklamlar engellenebiliyor. Ayrıca web siteleri için bir beyaz liste de oluşturabiliyorsunuz.

Masaüstü sürümü tıklayınız 

• donanim haber e opera ile gireyim artık :D

• dh icin bile denenebilir. Sitelerin görünümünü modern hale getirme özelligide gelirse tadindan yenmez

• DH kendi ayağına sıkmış resmen bu haberle
    Umarım haberi yapan arkadaşı yollamazlar,malum kendisinin çok seveni var
    Şimdi reklamcılar düşünsün
    Şaka bir yana DH bize lazım,umarım hiçbirzaman sıkıntı yaşamazlar maddi yönden.
  • Arkadaslar illa Opera yi kullanmaniza gerek yok yerlesik reklam engelleme icin,ki Opera nin mobil gountulemeyi bile baya hantal yaptigi dusunulurse

Uc Browser kurun;hem yerlesik reklam engelleyici,video indirme ozelligi,Flash videolari acabilme ve veri tasarrufu ozellikleri mevcut

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Opera bana göre en iyi tarayıcıdır. Zamanında bazı problemler oldu fakat şuan hiç bir problem yok. Çok iyi çalışıyor.

• İstemeye istemeye haberi yayınlamışlar galiba :)

• Opera versiyonları, reklam engelleyici özelliği kazandı

Birinci sira Dh Forum un

• ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Opera ile Symbian'dan kalma gönül bağımız var. 808'imde hâlâ kullanıyorum. UC Browser güven vermiyor. Opera'dan defalarca Facebook ya da Hotmail de olabilir tam hatırlamıyorum hesabıma girmeme rağmen bir kere bile güvenlik uyarısı almamışken UC kurup bunlardan birine girmiştim hangisi hatırlamıyorum ve e-posta geldi. Daha önce sizi hiç görmediğimiz bir konumdan hesabınıza eriştiniz diye güvenlik amaçlı e-posta gelmişti. Hindistan'dan giriyormuşum. Nasıl oluyor da Hindistan'daki bir sunucudan bağlanıyor görünüyorum anlamadım ama kıllanmıştım ve kurduğum gün hemen kaldırdım onu. Bir daha da kullanmadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Cloud boost ozelligi mevcut.Tipki Opera nin yaptigi verileri sikistirma islemini ordaki serverlardan yapiyor

Hakkaten Symbian daki tek duzgun tarayici Opera idi

• 8 sene operayi telefonda kullandiktan sonra bu sene samsung un standart tarayicisini kesfettim cok hizli ve reklamsiz mutluyum

• Keşke böyle haberlerden sonra bu davranışın sonuçlarınada bir değinseydiniz daha bilinçlendirici olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gio44 -- 5 Mayıs 2016; 0:42:20 >
  • bence artık her tarayıcı da olması lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Gio44

Keşke böyle haberlerden sonra bu davranışın sonuçlarınada bir değinseydiniz daha bilinçlendirici olurdu

Site takipçileri genel olarak bilgi sahibidir muhtemelen. Tabii gene de haberde eksik hissettiğinizde yorumunuza bu bilgilerden bahsederek katkı sağlayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

quote:

Orijinalden alıntı: Gio44

Keşke böyle haberlerden sonra bu davranışın sonuçlarınada bir değinseydiniz daha bilinçlendirici olurdu

Site takipçileri genel olarak bilgi sahibidir muhtemelen. Tabii gene de haberde eksik hissettiğinizde yorumunuza bu bilgilerden bahsederek katkı sağlayabilirsiniz.

bilgi sahibi olanları değil olmayanları hesap ederek yazmak lazım bu 1 kişi bile olsa kaldıki yorumları habere tıklayanların çoğu okumuyor okuyanda bütün yorumları okumuyor onun için önemli olan haberin içeriğinde belirtilmesi

• Peki beyler su sinir bozucu titresimli reklamlari nasil kapatacagiz?

• Diğer konuya da yazmıştım buraya kopyalıyım. Yükledim ve dahili reklam engelleyiciyi denedim bazı sayfalardaki reklamları engellemediğini farkettim. Normalde adguard kullanıyorum ve performans olarak dahili reklam engelleyicili opera = opera+adguard diyebilirim pek bir fark yok :)

• Mini degilde mobil surumde bir haber yok mu. Mobile ne zaman gelecekmis?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekrem reyizide Dhden kovacaklar bu haber için.

imza toplamaya başlayalım şimdiden

• PC üzerinde bir şeyler yapamadı
    ama android üzerinde minisi kullanılmaya değer !

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.