Şimdi Ara

iPhone 5'te ekran sararması var. (Resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 2.5 yıl önce alınan ve abimin 1 ay öncesine kadar kullanmış olduğu iPhone 5'te ekran sararması var. Öyle böyle değil ekranın her köşesinde sarı şerit şeklinde belli oluyor. Özellikle arka planı beyaz olduğunda aşırı derecede belli oluyor. Düzeltme yolu var mıdır arkadaşlar? Yalnız cihazın garantisi bitti. Bu şekilde satsak ne kadar eder, çok fazla değer kaybı olur mu? Resim çekmeye çalıştım çok net olmasa da biraz belli oluyor.

iPhone 5'te ekran sararması var. (Resimli) iPhone 5'te ekran sararması var. (Resimli) iPhone 5'te ekran sararması var. (Resimli)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasa_iliç -- 6 Mayıs 2016; 18:33:54 >

• Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
  • sevgili renktaşım, ekran değişimi gerekiyor bu sorunda. böyle satmak istersen de daha düşük fiyata satarsın ikinci el fiyatlarından.garantisi bittiği için de astarı yüzünden pahalıya gelir, kullanacaksanız yaptırın veya satacaksanız da böyle satın,yaptırıp satarsanız zarara girersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

sevgili renktaşım, ekran değişimi gerekiyor bu sorunda. böyle satmak istersen de daha düşük fiyata satarsın ikinci el fiyatlarından.garantisi bittiği için de astarı yüzünden pahalıya gelir, kullanacaksanız yaptırın veya satacaksanız da böyle satın,yaptırıp satarsanız zarara girersiniz.

Yorumun için çok teşekkür ederim renktaşım. :) Cihaz şu anda boşta duruyor, ekran değiştirip satsam dediğiniz gibi zarar edeceğim. Kendi 5s'imi satıp 5'e geçsem aklım bu sorunda kalacak. İki cihazı en az sorun ve zararla teke düşürmek istiyorum ama kafam çok karışık. :) Bu şekilde satsam ne kadar eder acaba? Birkaç yerde boy atması var onun dışında herhangi bir yerinde sorunu yok.
  • sasa_iliç kullanıcısına yanıt
    5s'den 5 e geçilmez önce onu söyleyeyim :) ikincisi sarı ekranlı 5 ikinci el ne kadara gider tam bilgim yok. iyice araştırmak lazım,ama yaptırıp da satmaya kalkarsan epey zarar edersin söyleyeyim. gene ortalama 700 -800 eder tahminimce,belki biraz daha fazla
  • quote:

5s'den 5 e geçilmez önce onu söyleyeyim :) ikincisi sarı ekranlı 5 ikinci el ne kadara gider tam bilgim yok. iyice araştırmak lazım,ama yaptırıp da satmaya kalkarsan epey zarar edersin söyleyeyim. gene ortalama 700 -800 eder tahminimce,belki biraz daha fazla

Dediğiniz gibi yaptırıp satmak mantıklı gelmiyor. Bu şekilde satsam zarar ederim, sattığıma değmez diye 5s i satıp buna geçeyim diye düşündüm. O zaman da arada 5s ile 5 arasında en başta donanım farkı var, attan inip eşeğe binmiş olacağım. Boşta cihaz kalmasını istemiyorum ama işin içinden çıkamadım. Bir yandan da gönlüm Sony Xperia serilerinde. En iyisi bu hâlde satmaya çalışayım 5s dursun mantıklı olan bu gibi sanki. :)
    sorunun cevabını vermişsin hocam zaten :) bu şekilde sat 5s sende kalsın, sermaye olur 5'in parası..sonra 5s'i de satar üstüne biraz daha ekler xperia alırsın
  • quote:

sorunun cevabını vermişsin hocam zaten :) bu şekilde sat 5s sende kalsın, sermaye olur 5'in parası..sonra 5s'i de satar üstüne biraz daha ekler xperia alırsın

En mantıklısı bu görünüyor hocam. Forumdaki konulara yazdım, fiyat hakkında küçük bir araştırmayla cihazı satışa çıkartacağım. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. :)
    kolay gelsin ne demek :) cihaz satılınca bilgi de verirsen sevinirim.
  • quote:

kolay gelsin ne demek :) cihaz satılınca bilgi de verirsen sevinirim.

Peki hocam. Kısmetse birkaç güne fikir sahibi olup ilana koyarım , durum hakkında da bilgilendiririm sizi.:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    iyi olur, beklemedeyim :) kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.