Şimdi Ara

Yerli otomobilde yerli yazılım kullanılacak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
0
Favori
2.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: os_lnx

quote:

Orijinalden alıntı: fortune1905

quote:

Orijinalden alıntı: comanchee

Tamam dostum herşeyin iyisini sen bilirsin Koskoca Tarım Bakanlığı yalancı sen doğrusun. bak birlikte ne güzel güldük işte.

canımsın demek güldün .. aferin böyle gülmeye devam edersen çok güldürürsen seni...

demek koskoca tarım bakanlığı yalanmı söylüyormuş...
    havuzun suyu fazla kaçmış vucuduna devam et böyle.

bakanlıklar rüşvetten soygundan torpilden geçilmiyor sen kalkmış neyden bahsediyorsun...aferin devam böyle... ülkeyi hayatı toz pembe gör...

zaten doğuda hiç şehit haberleri yok değil mi? ( gerçi dogu mu kaldı batıda aynen devam)

ama senin yalan söylemez dediklerin daha dün talimat verdim valilere diye ortalıklarda dolanıyordu...

hey gidim heyyyy ... gülmüşşşşmüşşşş beyzademmmm... hadi sana iyi gülmelerrrr

Ekstradan şu yorumuna bende güldüm komik ötesi komik. Ezik ötesi ezik.

hadi yavrum sen gitte arpanı versinler iyi çalıştın bugun.. herkese cvp yazmışsın....

• Yapılmasını isterim ama bence biraz zor olur. Amerika gibi yazılımın gelişmiş olduğu ülkelerde bile sorun çıkabiliyor;

http://teslaturk.com/tesla-model-s-hacklendi/
    http://teslaturk.com/model-si-hackledi-p100dyi-buldu/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thenemne1 -- 4 Mayıs 2016; 16:42:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EleSuDökenSuat

quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

Bu hükümeti sevmiyorum, o nedenle yapılmasın diyen kafalar olduğu sürece yapsan ne olur ? Hiç uğraşmasınlar, ithalata devam.

Ne yapıyorlar afedersin Elin SAAB'ını çinlilerden alıp bize yerli araba diye kakalamaya çalıştılar. Adam akıllı deseler öyle böyle diye ne diye %100 biz yaptık diye yalan söylüyorlar? YOksa öyle oy mu kazanamıyorlar?

He evet, elin saab ını getirip bir yerden başlamaya çalışıyorlar.
    Sizin gibilerin elinden tutan mı var, daha iyisini yapsanıza ... Ak partiden önceki hükümetler neden yapmamış ?
    Kendisi gibi düşünmeyenlere tahammülü olmayan, hayatında hiç bir şey üretmemiş sadece klavye başında atıp tutmakla tatmin olup yaşamını süren sizin gibilerin zihniyeti olduğu sürece bu ülkeden hiç bir şey olmaz.

• @Akasha_Ether batarya kullanımı,şarj-dejarj geçişi, geri dönüşüm ve enerjinin bataryaya aktarılması vs. hepsi için modülün ihtiyaçlara göre özel kodlanması gerekiyor. Çip-altyapı'nın detayları varsa üstünde uğraşılaşarak yapılır, kendi aracını dönüştürmek isteyen vs. ler uğraşıyorlar zaten yazılımı ihtiyaçlarına göre evirip çeviriyorlar. Ölçekli üretim yapılacağı zman da altyapılar satın alınsa bile kabul edilir zamanda yapılır, sorun olan kısım değil bence. Bugün optimizasyonundan tut simüle etmeye kadar her tür şey için kullanacağın altyapı var sonuçta. Elalemin ürettiği dökümantasyonu desteği yeterli çipi kodlaması o kadar sorun değil. RTOS ve F16 üstünden gidilmesi PR amacı taşıyor zaten. Yukarda bi arkadaşın haberin tamamını verdiği kısım da taşıdığı PR amacının kanıtı. Diğer bütün altyapılarla, sensörler ile aracın iletişimi-tepkisi (bahsedilen acil durum freni , sensörlü takip vs.) bunlar zaten yapılan-yapılabilecek şeyler. Haberin tek ilgi çekici yeri hepsinin paket halinde PR'a yönelik verilmesi. Sonuçta kendin geliştireceğin altyapılara yazılım için çalışacaksın, bugünün dünyasında yapamayanı döverler. Hazır parçalar için yeterli dökümantasyon-destek olduktan sonra zaten yapılır. çok kişinin pas geçtiği yer zaten sonuçta milyar satırla masaüstüne işletim sistemi yazıp bunu pazarlamaya çalışmıyorsun, kendin kullanacağın altyapı için kontrolcüleri kodlayacaksın (veya alıp modifiye edeceksin ihtiyacına göre). Kontrolcü kodlayıp hazırlamak, özel zorluk şart olmadığını varsayarsak, içi baştan aşağı buglarla dolu koca işletim sistemleri veya programlara göre elbette daha kolay.

@comanchee Hibrit tohumun amacı ebeveyn olanlarda bir yada bazı özelliklerin baskın hale getirilmesinin istenmesidir. Bu kuraklığa soğuğa susuzluğa karşı dayanıklılık olabilir, belli kimyasal maddeye karşı tahammül olabilir, daha şekerli tatlı olması olabilir vs. vs. Ayıklanma gerçekleşirken ebeveynlerden gelen gen kayıpları / çekinik kalma gibi durumlar görülebilir. Sonuçta da ürünün soğuğa dayanıklı daha şekerli olmasını olmasını sağlarken, sana esas faydası olacak olan sekonder metabolitlerini tamamen kaybetmesine yol açabilirsin. Hibrit tohumların direk olarak kalkıp kanıt yoktur zararlı değildir demek radyasyon zararsızdır demek gibidir. Radyasyon zararlıdır derken detayından bahsetmezsen, dosajından kullanım alanından maruz kalma süresinden bahsetmezsen anlam kazanmaz dimi? Benzeri şekilde hibrit tohum için de zararsızdır dersen, eksik kalan yanlarından sana geçemeyen maddelerin sende yarattığı eksikliğin nelere yol açacağını yoksaymış olursun.

Verim = salt üretiilen miktar üzerinden değerlendirilip içinde kaybolan maddelerin senin üzerine olan etkisi yok sayıldığı sürece bu sırf çıkarcılıktır başka bişey değil.

Yabancı tohum yerine yerli tohum kullananlar için istatistiki çalışma var mı? Gözleme dayalı -> İsrail kökenli soğuğa dayanıklı patlıcan, kereviz vs. kullanmayan bulmak kolay değil. Bunlara gerekli kimyasal,enzim vs. çoğunluğun görüşü ithal olanların daha çok işe yaradığı (üretici adına işe yaramak=verim=ürünün tarlada kalmaması-donmaması-daha çabuk görünür şekilde büyümesi vs). De facto olarak ele geçirilmiş vardır, yoktur diyen bilmiyorum nerde ne üretiyor ürettirtiyor, ne şartlarla 3 kuruşa rekabet ediyor.

• Yerli araba mı?
    Yerli Uçak mı?

Arge timinin isim listesini koyunsanıza şurayada yerliyi görelim. Öyle elalemin eskisini alıp yerli diye bize yamayın Hindistan malı yazılımada tercüme yapıp yerli yazılım diye dayayın... Mühendislere 0 destek inşaata devam üniversitelerin başarılı dediği öğrencilerin üretime katkısı 0. Köyden indim şehre... Kezban pariste...

Yerli uçakta çıkan foya gibi proje almanlardan satın alınma uygulamanın %70'i Amerikada ama uçak yerli...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: comanchee

Tamam dostum herşeyin iyisini sen bilirsin Koskoca Tarım Bakanlığı yalancı sen doğrusun. bak birlikte ne güzel güldük işte.

canımsın demek güldün .. aferin böyle gülmeye devam edersen çok güldürürsen seni...

demek koskoca tarım bakanlığı yalanmı söylüyormuş...
    havuzun suyu fazla kaçmış vucuduna devam et böyle.

bakanlıklar rüşvetten soygundan torpilden geçilmiyor sen kalkmış neyden bahsediyorsun...aferin devam böyle... ülkeyi hayatı toz pembe gör...

zaten doğuda hiç şehit haberleri yok değil mi? ( gerçi dogu mu kaldı batıda aynen devam)

ama senin yalan söylemez dediklerin daha dün talimat verdim valilere diye ortalıklarda dolanıyordu...

hey gidim heyyyy ... gülmüşşşşmüşşşş beyzademmmm... hadi sana iyi gülmelerrrr

Ekstradan şu yorumuna bende güldüm komik ötesi komik. Ezik ötesi ezik.

hadi yavrum sen gitte arpanı versinler iyi çalıştın bugun.. herkese cvp yazmışsın....

Baksen...

• quote:

quote:

quote:

Bu hükümeti sevmiyorum, o nedenle yapılmasın diyen kafalar olduğu sürece yapsan ne olur ? Hiç uğraşmasınlar, ithalata devam.

Ne yapıyorlar afedersin Elin SAAB'ını çinlilerden alıp bize yerli araba diye kakalamaya çalıştılar. Adam akıllı deseler öyle böyle diye ne diye %100 biz yaptık diye yalan söylüyorlar? YOksa öyle oy mu kazanamıyorlar?

Sizin gibilerin elinden tutan mı var, daha iyisini yapsanıza ... Ak partiden önceki hükümetler neden yapmamış ?
    Kendisi gibi düşünmeyenlere tahammülü olmayan, hayatında hiç bir şey üretmemiş sadece klavye başında atıp tutmakla tatmin olup yaşamını süren sizin gibilerin zihniyeti olduğu sürece bu ülkeden hiç bir şey olmaz.

Bak lafı çarpıtıyorsun hep yapıyorsun işin gücün bu alacağın falan da yok audisi olan adamsın sonuçta ama bir daha yazayım

Kimse ne yapıyor ediyor şikayeti yok ELİN SAABINI ÇİN ÜSTÜNDEN ALIP YERLİ DİYE YUTTURUYORLAR NİYE!

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bak lafı çarpıtıyorsun hep yapıyorsun işin gücün bu alacağın falan da yok audisi olan adamsın sonuçta ama bir daha yazayım

Kimse ne yapıyor ediyor şikayeti yok ELİN SAABINI ÇİN ÜSTÜNDEN ALIP YERLİ DİYE YUTTURUYORLAR NİYE!

Cevabımı tekrar oku, orada yanıt var, yine anlamadıysan zorlama.

• quote:

Orijinalden alıntı: guvenkab

Yerli araba mı?
    Yerli Uçak mı?

Arge timinin isim listesini koyunsanıza şurayada yerliyi görelim. Öyle elalemin eskisini alıp yerli diye bize yamayın Hindistan malı yazılımada tercüme yapıp yerli yazılım diye dayayın... Mühendislere 0 destek inşaata devam üniversitelerin başarılı dediği öğrencilerin üretime katkısı 0. Köyden indim şehre... Kezban pariste...

Yerli uçakta çıkan foya gibi proje almanlardan satın alınma uygulamanın %70'i Amerikada ama uçak yerli...

Gerçekten yazdınmı bunları yoksa ironi mi yapıyorsun ?

Ne yani ABD de dünyanın en iyi teknolojilerini geliştirerler saf Amerikan ırkından mı oluşuyor ??

Devrim arabalarının niye yolda kaldığı anlamak hiçte güç değil.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cevabımı tekrar oku, orada yanıt var, yine anlamadıysan zorlama.

Sadece kıvır dur başka bir şey bildiğin yok. Adamların kendisi de destekçisi de belli.

• Dh yerli! yaklaşımı:

Yerli otomobilde yerli yazılım kullanılacak

• Not: temsili değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-30A640B69 -- 4 Mayıs 2016; 17:38:51 >
  • Yerli otomobilde çok geç kalındı bıraksınlar bu işleri. 20.yüzyılda kaldı. elektrikli araçlar, otonom araçlar üretilecek bütün dünya bunlara yatırım yapıyor. kaldı ki yerli otomobil üretmemiz şart değil ki ? başka bir markayı satın al yeter işte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uluslararası ticaret dursa ortacagi yaşayacak adamlar yerli ve milli lakirdilarina kanıyor. Tüm üretim aygıtlarını satmış devlet, mutayitlikten sonra araba işine girmiş.

Ben şahsen vatandaş olarak yiyeceğim kazığın hesabını yapıyorum ve istemiyorum. İzmit köprüsünden 35 dolar verip geçecek 40bin enayi gibi belirli sayıda enayi çıkar umarım ki; olur da vatandaş araba almazsa fabrikaya satılmayan arabaların parası vergimizden ödenmez.

Biz komünist ülke miyiz "milli arabamiz" var? Yapsın özel firmalar çıkarsınlar. Karı da zararı da onlara. Devlet yapınca karı onlara, zararı bize. Enayi olmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simbolmina -- 4 Mayıs 2016; 17:53:23 >
  • quote:

quote:

Yerli araba mı?
    Yerli Uçak mı?

Gerçekten yazdınmı bunları yoksa ironi mi yapıyorsun ?

Ne yani ABD de dünyanın en iyi teknolojilerini geliştirerler saf Amerikan ırkından mı oluşuyor ??

Devrim arabalarının niye yolda kaldığı anlamak hiçte güç değil.

Yerli üretim anlayışın ne? Ford'un da ülkemizde fabrikası var Ford yerli malı mı?

Kiraz ağacı ekmeden kiraz yemeye çalışıyorsun biryerlerden alıp yediğin kirazada kendi bahçemde yetiştirdim diyorsun.

Ayrıca;
    Amerikan diye bir ırk yok.

Devrim arabaları niye yolda kaldı biliyor musun avrupalı araba üreticileri dedi ki "boşverin siz araba yapmayı daha iyisini satalım biz size" bakınız bugünde aynı dalga, kendin mi yapıyorsun arabayı?! hayır satın aldın yine ama yerli yazdın üstüne.

• bu ülkede eşekler çok olunca semer vuracak adam dizginlenemiyor.
    Tesla mesla yardırmış bakan, Gün bey yalaka çok piyasada bir başkasına gerenk yok...

• Ya arkadaslar neden bu kadar mücadele verildi %100 yerli olmasina ben anlam veremedim.

Yani renault bile yillar önce volvo'dan motor alirdi. Sonra adamlar ona baka baka mükemelle yakin motorlar üretmeye basladilar. Bakiniz bugün mercedes dizel için renault'dan motor tedarik ediyor.

Bugün otomatik mercedes alsan dizel, sanzuman japon motor fransiz. Zaten geriye mekanik bir parça pek kalmiyor, elektronik parçalar.

Bizimkilerde baslangiç olarak böyle girselerdi bu ise. Sonrasinda zamanla gelistirilebilirdi diye düsünüyorum. Ayrica petrol ile çalisan araçlarin modasi hala geçmis degilki dogrudan elektronige yönelinildi. Bugün dünyanin her yerinde insanlarin en sikayetçi oldugu konulardan biri arabalarin eskisine göre çok daha çit kirildim olmasi ve sürekli bakim istemesi. Mercedes'in bile 30k km de sunroof'u bozulabiliyor. Bence bunun üzerine yogunlasilabilirdi diye düsünüyorum. Gereksiz elektronik aksamdan arindirilmis analog saglam ve mümkün mertebe servise gitmeye ihtiyaç duymayacak bir araba. Bu strateji ile kisa vadede taksi piyasasi domine edilebilirdi. Sonra arkadan yine hibrid ve elektronik araçlar gelistirilmeye devam edilebilirdi. Ben hazir çalisan bir aracin telif haklarinin alinmasini mantikli bulanlardanim mesela.

Tabiki tübitak basit bir olusum degil, eminim onlarinda aklinda kendilerine göre hakli sebepleri vardir %100 elektrikli otomobil yapmak için. Ama kisisel araç üretimi(otobüs, minibüs dolmus hariç) gerçekten vizyon isteyen bir is, ümit ediyorumki böyle insanlar bu projede yer aliyordur. Mesela dünyanin tüm otomobil otoritelerini çagirir, araç seri üretimi geçmeden önce hepsine sürdürülür, sonrasinda tavsiyeleri dogrultusunda gelistirmeler yapilabilir.

Not: Siyasi cevap yazacak olanlari muhattap olarak kabul etmiyorum. Sadece otomobil sever insanlar kendi görüslerini cevap olarak yazarlarsa sevinirim.

Saygilar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas246 -- 4 Mayıs 2016; 18:03:31 >

• fortune1905 kullanıcısına yanıt
    Yolsuzluk&rüşvet daha önce yoktu değil mi? hepsi bu gün bunlar sayesinde ortaya çıktı daha önce yolsuzluklar hiç yoktu öyle mi?daha evvelkiler yemedi mi? anasol-m hükümeti esnasında yenen naneleri (başlı başına türkbank olayı yeter) duymadınız mı? ergun göknel ve aklımıza gelen gelmeyen bir çok yolsuzluğu da bunlar yaptı zaten.o kadar anlamsız körü körüne muhalefet ediyorsunuz ki karşınızdaki insanların aslında size cevap vermeleri de bir o kadar gereksizleşiyor. Bu ülkede 90 yıllık sorunlar sadece son 12 yıldır mevcutmuş gibi davranıyorsunuz ya ne desem boş.
  • quote:

Yerli araba mı?
    Yerli Uçak mı?

Bu konudaki yorumları tek tek okudum. Kimisi iktidara kabahat bulmuş kimisi gidilen yolu eleştirmiş elbette herkesin kendince bir fikri görüşü var saygı duymak lazım tabii ki de bu yorumlar arasında araya girmek istediğim tek yorum sizinki oldu. Arge timinin isim listesini istemişsiniz !.. Bu istek sanırım yakın geçmişi unutmaktan kaynaklı bir istek olmuş. Unutmayalım bu ülkede bor madeni ile çığır açacak buluşları olan mühendislerimizin başına neler gelmişti !.. Bence bu tarz çalışmalardaki uzman ve mühendislerin isimlerinin açıklanmaması en mantıklısı...

• Yerli yazılım osmanlıca mi olacak yoksa arapça mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rubisco kullanıcısına yanıt
    Tohumculuk İstatistik
    sayın @rubisco istatistikler burada kullanılan tohumların ortalama %40 si yerli %60si ithal linkteki verileri inceleyebilirsiniz.bakanlığın bu konuda ciddi çalışmaları var.tohum bankası vb. gibi çalışmalar yapılıp mümkün olduğunca yerlileştirme yapılıyor.burada yapılan algı sanki %100ü dışarıdan geliyormuş gibi.ayrıca ufak ufak ihracat da yapılmaya başlanmış.özellikle mısır,buğday,soya fasulyesi ve arpa gibi ürünlerde belirgin tohum üretim yetersizliği var

abd tarımsal veriler

ABD verileri burada.kısaca tohum ithal etmeyen yok.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.