Şimdi Ara

Android 6.0 kullanımında büyük sıçrama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Google’ın hizmetlerine erişimi temel alarak hazırladığı aylık Android kullanım oranları grafiği, geçen ay önemli değişimlere sahne oldu. Gerek yeni cihazlar gerekse güncellemeler, Android 6.0 sürümünü biraz daha yukarı çekmiş görünüyor.

Tabloya göre, Android 6.0 işletim sisteminin kullanım oranı yüzde 7.5 seviyesine çıkmış ve aradan geçen 8 ayın sonunda nihayet yüzde 5 barajını geçebilmiş. 1 ayda sürüm 3 puan artarken, oran bazında ise yüzde 100 olmuş.

Ayrıca Bkz.Yeni bir Android zararlısı, Chrome güncellemesi gibi görünüyor

Sürümün artması elbette diğer sürümlerden yiyerek gerçekleşiyor. Android 2.3.x Gingerbread sürümü 0.4 puan düşerek yüzde 2.2 olmuş. Android Jelly Bean sürümleri ise 1.2 puan kaybı ile yüzde 20.1 seviyesinde. Kitkat sürümü de yaklaşık 1 puan kayıpla yüzde 32.5 seviyesinde.

Android Lollipop sürümü ise ısrarla yerinde saymaya devam ediyor. Sürüm sadece 0.2 puan kaybetmiş ve 35.6 ile halen ekosistemin lideri durumunda. Kısa süre içerisinde Android N sürümünün kullanıma sunulması beklendiği için, Android 6.0 sürümünün yüzde 30 seviyelerine çıkması imkansız gibi görünüyor.

• sanki mevcut telefonlarımızla android 6 ya geçmek kendi elimizdeymiş gibi .....

• Geçen sene lollipop bu zamanlarda %9.7'miş. MM daha yavaş ilerliyor.

• kitkat androiddin xpsi olmus

• Z2'ye gelen güncellemeyle kurdum ve beğenmedim tekrar lolipop a döndüm.

• LG'den halen Türkiye için G3'e güncelleme bekliyoruz.
  • Kitkat tasarım ve arayüzü saymazsak en iyi Android sürümüydü bugüne kadar. Lollipop ve marshmallow da görsel unsurlar devreye girdi ve efektler arttı, ama Kitkat tepkisellik anlamında muhteşemdi, tam anlamıyla çatır çutur hissini veriyordu.

Not: söylediklerim saf Android için geçerli

• Yine de oran çok düşük. Geçen firmalar ve telefonlar çok az.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: patren

kitkat androiddin xpsi olmus

Android'in XP'si Ginderbread'di. Kitkat 7'si olabilir.

• Googlede (pc de oldugu gibi) her wene kullanim oranlarini aciklar oldu...iyide pc tarafinda adam istedigi surumu kullanyorda acikliyorlar... androidde tuketicinin elinde olan birsey yokki( azinlikta olup telefona rom atanlar haric )vatandas telefonu hangi surumle gelirse veya kullandigi model hangi surume yukseltilirse onu kullaniyor...

"android 6.0 kullaniminda buyuk sicrama" 0 telefonlarla gelen yazilimla olmustur.Zaten cogu firma guncelleme ozurlu cogu kk-lollipopda kaldi...kaldiki 0 alinan cogu (yeni sayilabilecek) modelelde hâlâ lollipop geliyor ve ust surume guncellenmiyor!!!
    Yani lafin kisasi bu tablo tuketicinin kullandigi surumleri degil uretici firmalarin modellerinde kullandiklari versiyonlari yansitir vaziyettedir.

Son 2-3 yillik modellerin tumune versinler bakalim mm yi ortada lollpop falan kaliyormu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aventus43 -- 4 Mayıs 2016; 12:28:03 >
  • Kitkat tan şaşmam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaw firmalar telefonları 6.0 geçirse sanki millet 5 kalıcak :S

• Z3 compact güncellemesi ile 6.0'a geçtim. çok beğendim ve kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cyberfalcon

quote:

Orijinalden alıntı: patren

kitkat androiddin xpsi olmus

Android'in XP'si Ginderbread'di. Kitkat 7'si olabilir.

GB > win 95-97
    JB > win xp
    KK > win 7

• Htc One M8s guncelleme hala gelmedi mi yaw?

• 6.0 in en sevdigim yani uygulamalari yukledikden sonra, calistirirken uygulamanin her erisim hakki icin ayri izin istemesi. ornegin bir banka yada belediye uygulamasina niye konumumu yada telefon rehberimi aciyim. bunlar olmadanda islerini sorunsuz yapabiliyorlar. ozeli koruyan bu ayarlarin cok daha onceden olmasi gerekiyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: kumdaoyna

Z3 compact güncellemesi ile 6.0'a geçtim. çok beğendim ve kullanıyorum.

M8 i z3 compact ile takas etmek iyi olur mu?

• Çok güzel bir sıçrama olmuş.

Ancak bizim sony telefonumuz kitkatta kaldı.

Derhal bütün telefon üreticileri 6.0 güncellemesini sunmalı.

Ayrıca bazı mağazalarda hatta Android 4.2-4.4 telefonlar satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Audi383848 -- 4 Mayıs 2016; 13:38:42 >
  • Google'ın ürticilere çıkardıkları üründen sonra üç yıl boyunca son güncellemeyi verme zorunluluğu getirmesi şart bence. Kullanıcı geçip geçmemeyi kendi tercih edebilir ama üretici verip vermemeyi tercih edememeli.

• Vermemiş Mahmut, neylesin sultan Mahmut. Üreticiler güncelleme vermiyor millet ne yapsın.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.