Şimdi Ara

AMOLED panel kullanımı bu yıl yüzde 40 artacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
93
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMOLED panel kullanımı bu yıl yüzde 40 artacak

Akıllı telefon pazarında, bir dönem oldukça pahalı olan teknolojilerin zamanla ucuzladığını ve yaygın kullanıma geçtiğini görüyoruz. En pahalı ekran türü olarak kabul edilen AMOLED paneller, artık LCD fiyatına bulunabiliyor.

Daha canlı ve parlak renkler sunabilmenin yanında, kolay entegrasyon ve esneklik da sunan AMOLED paneller, bu bakımdan ilgi gören bir teknoloji. Maliyetlerin düşmesi ile birlikte, artık orta seviye segmentte bile AMOLED ekranlar görebiliyoruz.

IHS tarafından yapılan yeni bir pazar analizine göre, 2016 yılı içerisinde AMOLED panel kullanımının en az yüzde 40 artış sağlaması bekleniyor. Toplamda satılan AMOLED ekranlı akıllı telefon sayısı 100 milyona ulaşacakken, panel gelirleri de yüzde 25 artış gösterecek.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy J5 ve J7 2016 satışa çıkıyor, ama bir farkla

Samsung Galaxy S7 serisi, Vivo’nun akıllı telefonları, Meizu Pro 6, Nexus 6P gibi pek çok model AMOLED panellerle donatıldı ve burada sayamadığımız daha onlarca model var. AMOLED panellerin ucuzlamasının en çok akıllı telefon üreticilerine yaradığını söyleyebiliriz.

OLED panellere sadece mobil cihaz pazarında ilgi yok. Televizyon, akıllı saat, monitör, dizüstü bilgisayar sektörlerinde de OLED panel kullanımında artış yaşanıyor. Bununla birlikte büyük boyutlu panellerde maliyet henüz istenen seviyelere düşürülemedi. Bu bakımdan büyüme oranları daha düşük kalıyor. 

• Ve bununla beraber en çok kazanan donanım haberde bazı kişilerin dalga geçtiği SAMSUNG olacak. Adamlar2-3 yılda amoled ekranı nereden nereye getirdiler. Bizde hala donanım habere giris yap dediğimizde giriş yapmıyor. Yada 4-5 sefer giriş Yap diyoruz oluyor. Bazen yorum yapıyorum yorum biraz uzadiğinda yorum kayboluyor falan filan işte.. Hazır yeri gelmişken tekrar dile getireyim dedim. Eminim mobil Chrome kullanan çoğu arkadaş bu durumdan şikayetçidir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben hala monitörlerde yaygınlaşmasını bekliyorum. Nokia C7 ve Note 3 ile uzun süre Amoled deneyimi yaşadım. Şu an hem telefonum IPS hem de monitörüm IPS, sRGB olarak IPS'te %100 verebiliyor fakat o siyahı Amoled gibi gösteremiyorlar. Tabi gösteren modelleri de varda fiyatlar uçuk.
  • Öncelikle şu amoled ekranlardaki piksel yanması sorununa kökten bi çözüm bulsunlar.

• wolf silver W kullanıcısına yanıt
    Çoğu arkadaş haklı dostum dalga geçilmeyecek kadar değil mi gerçekten ? adamlar kalite konusunda 0
  • LCD ile ucuz secenek sunmaktansa AMOLED 'i ucuzlatip pahali cihaz citasini koruyun.
    satis oranlarinda gorusuruz, iyi gunler geride.....

• ekrem acayip canım sıkkın bugun tavsiyen varmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: dakamon

Öncelikle şu amoled ekranlardaki piksel yanması sorununa kökten bi çözüm bulsunlar.

piksel in mi yandi sormasi ayip bakimlari duzenli ve zamaninda yaparsan ne conta yakarsin ne de piksel ha bise bakimi serviste yaptirman lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: SC0RPI0N

Çoğu arkadaş haklı dostum dalga geçilmeyecek kadar değil mi gerçekten ? adamlar kalite konusunda 0

Dostum eğer Galaxy s6 ve S7 için konuşuyorsan sana katılmıyorum. Ama öncesinde tabi hataları vardı. Ama şu an galaxy s7 karşısında Android tarafında pek güçlü rakipler yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung babamın firması değil ama hakkını yememek lazım.Mobil sektörün gelişmesine önderlik ettiği kesin.İş apple'a kalsaydı daha 3.5" lcd ekran kullanıyo olurduk.

• kontrast parlaklık vs.amoled istisnasız daha iyi...esneklik kavis verilebilmesi zaten rakipsiz...

• pc ekranlarındaki amoledlerde yaygınlaşsa

• Samsung bu konuda pes etmedi helal olsun adamlar mobil pazarda iyi iş çıkarıyorlar...

• tv piyasasında nasıl yaygınlaşsın zaten? aynı tv'nin oled modelini almaya kalkınca 2 misli fiyat çıkıyor.kalite farkı el kadar ekranda değil tv'de ancak ayırt ediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: patren

pc ekranlarındaki amoledlerde yaygınlaşsa

pc piyasası hızla azalıyor.pc yan ürünleri piyasası da buna paralel elbette daralıyor.intel bile yön değiştirdi artık.pc'lere bu saatten sonra yenilik beklemek fazla iyimserlik olur.akıllı tv,konsol,notebook,tablet ve mobil artık gidişat.
  • Ben anlamıyorum bu AMOLED neden bu kadar sükse yapıyor? Ha üretildi ha üretilecek ha mailyeti şöyle ha Apple böyle?

Üretin kullanalım işte yahu. Ne kadar da tatava yapıldı bu AMOLED hakkında.

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    +1 ancak eleştirmesini bilirler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.