Şimdi Ara

Google Play artık indirme boyutunu tam olarak gösteriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google Play artık indirme boyutunu tam olarak gösteriyor

Google’ın sık sık uygulama mağazasını daha iyi hale getirmek için küçük ayrıntılara yer verdiğini görüyoruz. Uygulamaların sadece gerekli olan kısımları güncelleme olarak alması örneğinden sonra şimdi de güncelleme boyutlarını tam olarak gösterimi söz konusu.

Kullanıcılar bir uygulamayı ilk kez indirecekleri zaman, bilgi sayfasında tam boyut görünüyordu. Uygulama kurulduktan sonra güncelleme geldiğinde de yine tam boyut bilgisi ekrana geliyordu. Şimdi ise, sadece güncellemeye ait olan boyut bilgisi karşımıza geliyor.

Ayrıca Bkz.Rafadan Tayfa artık mobilde

Kullanıcılar artık güncellemenin tam boyutunu görerek, ona göre kotasını kontrol edebilecek. Özellikle ay sonunda kotasını sürekli kontrol etmek zorunda olan kullanıcılar, güncellemeyi indirip indirmemeye bu sayede karar verebilecek. Eğer güncelleme kurulu ise, bu kez herhangi bir boyut gösterimi yapılmayacak. Yeni sistemin yavaş yavaş tüm kullanıcılarda görünmesi bekleniyor. 

• Guzel olmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten vardı.Yıllardır mobil kota hesabı yaptığımız için sürekli kullandığım birşeydi zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 4 Mayıs 2016; 23:56:03 >
  • İyi olmuş, eksikliğini sıkça hissediyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neyinkafasi

Zaten vardı.Yıllardır mobil kota hesabı yaptığımız için sürekli kullandığım birşeydi zaten.

Yoktu

Onceden indirme boyutu yazan yerde uygulama boyutu yaziyordu,ornegin 50 mb

Ha tabi Google Play yinede gerekli kismi indiriyordu,3-5 mb vs

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Guzel olmus

Novada ne degismis. Ben bi fark göremedim. Bugun 2. guncelleme geldi oysa

• Pi kullanıcısına yanıt
    Gece modu diye birsey gelmis,bazi bug duzeltmeleri olmus birde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Ha evet. Gece modu benim de dikkatimi cekti. Bir denedim. Kapattim daha sonra. Cok lazimli bir sey degil. Bir ara smart launcheri alip geri iade etmistim. Ondaki arama özelliği cok hosuma gitmisti. Oyle bi ozellik gelse veya parmak jestleri artirilsa guzel olurdu.

• aynı işi yapan 100kb lık bir program var birde aynı işi yapan 10MB lık program var ! ( genelde çok MB'lı programlar içinde çok fazla görsel içerir ve bunlar lazım olabilir diye RAM e yükleniyor ve hal böyle olunca ! ram alanı azalınca ; kısa çöpü çeken bir çok uygulamayı silmek zorunda kalabiliyorsunuz ! ) bir programın kaç MB olduğu değil kaç KB olduğu önemli ! çünkü zaten işletim sistemi linux olan bir sistemde yapılacak işlem sadece komut satırına bir kaç kb lık komut girmekten başka bir şey değildir ve olamaz da zaten !

• Sanki uzun zamandır vardı, ben mi yanılıyorum ya?
  • A.F.Y.D kullanıcısına yanıt
    Bende uzun zamandır tam boyutun göründüğünü hatırlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Exfat

Bende uzun zamandır tam boyutun göründüğünü hatırlıyorum.

evet, indirirken ayrintili olarak gosteriyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.