Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.231
Cevap
90
Favori
459.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ultra ayar takıntınız yok, 60hz monitörünüz var r9 390 çok rahat yeter 2-3 sene
  • eyvallah o zaman hayal kurmama ve bütcemi sarsmama da gerek yok saolun
  • Etkinlik saat kaçta beyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Henry Cavill kullanıcısına yanıt
    bugünmüydü etkinlik ?
  • Milletin acelesini anlamıyorum, sonuçta piyasada makineleri cozurtan oyunlar yok (Bkz. Crysis), Nvidia bugünlerde sağlam reklam kampanyası yürütüyor, bu etkinin geçmesini bekliyor da olabilirler.
  • Bugün ne olacaktı bilmiyorum ama amd asıl duyuruyu/çıkış tarihini 1 haziranda yapacak sanıyorum. Bugün bence olsa olsa polarisin özelliklerinden, yeniliklerinden bahsederler çok bir şey çıkacağını sanmam.
  • rookiehunter kullanıcısına yanıt
    keşke 980 değilde r9 390 alsaydım diyorum şu anda... gerçekten güzel kart 390 çok rahat 2 sene götürür seni öyle grafikleri kısmana da gerek kalmaz
  • Amd bekletme bizi ekime kadar en azından 1070 performansına yakın birşeyler çıkarda alalim

• Hocam dunde baktim ama goremedim. Amd yeni gpular icin bi tanitim yada bilgilendirme event bisey yapti mi?
    Birde yeni seri icin haziran demissiniz bu tarih tanitim icin mi ? Piyasaya cikmasi ne kadar surer?

• cyraxus kullanıcısına yanıt
    Saat hızlarının 1300-1400mhz seviyesinde olacağını düşünüyorum çünkü 14nm, oc ile de 1600-1700mhz'lere çıkabilmeli bence, o zaman R9 390X'den daha iyi bir kart geliyor demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 19 Mayıs 2016; 10:15:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scutaro

Saat hızlarının 1300-1400mhz seviyesinde olacağını düşünüyorum çünkü 14nm, oc ile de 1600-1700mhz'lere çıkabilmeli bence, o zaman R9 390X'den daha iyi bir kart geliyor demektir.

İnşallah bakalım çip küçük 14 nm umarım öyle olur en azından naviye kadar idare eden bir kart bekliyorum. Nvidia ya güvenmiyorum üçkağıtçı adamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: edmr41

Hocam dunde baktim ama goremedim. Amd yeni gpular icin bi tanitim yada bilgilendirme event bisey yapti mi?
    Birde yeni seri icin haziran demissiniz bu tarih tanitim icin mi ? Piyasaya cikmasi ne kadar surer?

evet bir tanitim yapmis ama partnerlerine yapmis halka acik degil.1 haziranda tanitirlar hemen piyasaya cikar yani haziran ayinda ne cikaracaklarsa hepsini gormemiz lazim.diyeceksin 1070 1080'i tanittilar hemen cikmadi.cunku 11 mayista ddr5x uretimi daha yeni basladi ben mucize diyorum 1080 27 mayista cikarsa.yani kisaca ortada ddr5x ram yoktu o yuzden hemen cikmadi ama amd sanirim hemen cikarmakta bir engele rastlamaz.
  • Hocam peki gelecek kartlarla ilgili bilgi var mi elinizde? Fiyat ve performansla ilgili?

• Merhaba,

Haziran ayinca cikacak olan R9 480/X su an icin 299USD altinda bir fiyat ile gelecek. Performans olarak R9 390/X ongoruluyor.
    Vega ise HBM bellek ile sonbaharda gelecek ve GTX1080/belki de GTX1080ti kartlar ile yarisacak. Onun fiyati da bu dogrultuda daha yuksek olacaktir.

Ama r9 480/X tam anlamiyla guzel bir 1080p ve kullanilabilir seviyede VR karti olacak gibi duruyor.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    299 usd altı ve 390x performansı verecekse direk slı alırız nvidia'dan çok amd'yi merak ediyordum onlar tanıtmadanda karar vermem

• pesimist27 kullanıcısına yanıt
    Ben de su an AMD kartlari beklemedeyim. Genel olarak iki nispeten zayif GPU yerine tek ama daha guclu kart tavsiye ediliyordu ama yeni nesil teknolojiler ile bu durum degisebilir.
    En azindan r9 480X ile baslanip ileride duruma gore CF veya kart degisimi yapilir. Ben muhtemelen r9 480x alacagim ciktigi zaman.
    Eger fiyatlari kafama yatmaz ise 2. el bir R9 290 alip 6ay-1 sene onu kullanir ve direk Vega kartlara da gecisi dusunebilirim.
  • Async compute özelliği çok daha gelişmiş olacağı için aynı çekirdek sayısı ve frekanstaki bir fury ye göre %20 - %30 daha iyi performans verebilir. Sadee asyncden bu kadar gelecek.
  • Ya şimdi diyoruz 14nm geldi watt başına performans 2/2.5 kat arttı diyoruz (zaten nvidia 1080) ile gördük. İyi hoş ama iki sene sonra da 7nm yaygınlaşacakmış, hatta tsmc kendi sitesinde mi ne yayınlamış. E yine aynı şeyler olcak bu kartlar geride kalacak (bkz. gtx 9xx mezarcıları)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TR_mahmutpek

Ya şimdi diyoruz 14nm geldi watt başına performans 2/2.5 kat arttı diyoruz (zaten nvidia 1080) ile gördük. İyi hoş ama iki sene sonra da 7nm yaygınlaşacakmış, hatta tsmc kendi sitesinde mi ne yayınlamış. E yine aynı şeyler olcak bu kartlar geride kalacak (bkz. gtx 9xx mezarcıları)

Hocam o yüzden en üst segment kart almayacaksın 1000 -1200 tl lik bir kart alıp 2 sene kullanıp 500-600 e satacaksın. Yani senelik 250-300 tl lik bir masrafın olacak 2 -3 karton sigara parası bence en mantıklısı bu .
    Yapacak bir şey yok teknolojiye yetişemezsin..Gidipte 1080ti fln almanın mantığı yok çok paran varsa ayrı mesele..
  • cyraxus kullanıcısına yanıt
    Dediğinizi düşününce çok mantıklı geldi, zaten zengin falan da değilim Belki teknoloji 7nm de belli bir süre kalırsa (28 nm deki gibi) o zaman birazcık üst segment alabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.