Şimdi Ara

Milli Savaş Gemisi TCG Anadolu hakkında merak edilenler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
2
Favori
4.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muhamnet

quote:

Orijinalden alıntı: GreyParrot

quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

İnsanların aksine ben üzülüyorum bu geminin yapılıyor olmasına ve hizmete girecek olmasına. Her şeyden evvel masraf ve bizim bu gemiye ihtiyacımız yok. Kimse var demesin, yok. Bu geminin sadece akaryakıt ve amortisman giderlerini, personel ve eğitim giderlerini, üzerine konacak uçakların giderlerinin düşündükçe başım ağrıyor. Bakın, abartmadan söylüyorum; bir filo kadar para harcar bu gemi tek başına. Tek başına da yüzmez zaten, her seferinde bir ton gemi ile çıkar.

Bunun yanında bu geminin teslim süresinin baş komutan tarafından 5.5 yıldan pazarlıkla 4 yıla düşürülmesi ise çok yanlış. O her şeyi reklam amacıyla yapıyor ama ülkede ilk defa üretilecek bir gemiyi, sıfır deneyimle 4 senede çıkarmaya çalışırsan o gemi yüzmez. (abartıyorum) Yabancıların zaten yaptığını falan da geçin, sadece geminin dışı o. Sistemler falan aselsan ve tübitak ürünleri. Geminin hemen her şeyi değişecek. 4 yılda ben teslim edeceklerine inanmıyorum; teslim edilse bile uzun süre daha tersanede onarım/bakım diye tutmak zorunda kalırlar.

sormayın şu gemi üretileceğine 2 fırkateyn üretilse, biz bu gemiyle nereye ne amçla çıkarma yapacağız, Türk silahlı kuvvetleri savunma ağırlıklı bir ordudur bizim hiç işimize yaramayacak işler.

Korvet üretmeye başladık zaten. Korvetlerin fırkateynlere göre avantajlı tarafı biraz daha küçük ama manevra kabiliyeti çok daha yüksektir. Hatta farkı hatırlamak için şöyle anlatalım ki; Deniz Binbaşısı Korvete, Deniz Yarbay ise fırkateyne verilirdi. F511 ve F512 ile başlayan MilGem projesi devam ediyor ve know-how geliştikçe sonuçlar gelişiyor. ayrıca 1700 kişilik geminin maliyeti başınızı ağrıtıyorsa 700.000 kişilik orduya sahip olduğunu size söylemeyelim...

Gemi personelinin 350 kişi olacağı belirtilmiş sence bunların masrafından bahsediyorum ayrıca mevcut giderlerin fazla olması yeni israfa kapı açmayı mı gerektiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 2 Mayıs 2016; 18:30:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dışa bağımlılıktan kurtulmak adına çok güzel gelişmeler. Umarım bir gün 7 den 77 ye herşeyimizi kendimiz üretiriz.
  • "İnsanlara ne istediklerini sorsaydım, daha hızlı giden at üretirdim." -Henry Ford-

Yani DH'deki otorite(?)leri takmayacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SentnieL

Linux te int 21h nin karşılığı 80h ama sonuçta gine yaptığı iş belli ve Açıkçası bu tartışmanın bir yere gitmediğini farkediyorum çünki ben burdan iletişim protokollerini geçecektim ama yeni bir örnek verdikçe siz olmadığını söyleyip bırakıyorsunuz hiçbir kanıt sunmadan devam ediyorsunuz Birde konu nerden nerelere geldi artık uzatmanın bir yararı yok sanırım zira ne yazsam tersini söyleyeceksiniz.

en azından interrupt konusunda bir kaç şey öğrenmiş oldun. bence gayet verimli oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpalp84

Dışa bağımlılıktan kurtulmak adına çok güzel gelişmeler. Umarım bir gün 7 den 77 ye herşeyimizi kendimiz üretiriz.

Keşke dışa bağımlı olmadan yapilabilse gemiler maalesef en pahalı sistemler yine dışarıdan.

• quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

quote:

Linux te int 21h nin karşılığı 80h ama sonuçta gine yaptığı iş belli ve Açıkçası bu tartışmanın bir yere gitmediğini farkediyorum çünki ben burdan iletişim protokollerini geçecektim ama yeni bir örnek verdikçe siz olmadığını söyleyip bırakıyorsunuz hiçbir kanıt sunmadan devam ediyorsunuz Birde konu nerden nerelere geldi artık uzatmanın bir yararı yok sanırım zira ne yazsam tersini söyleyeceksiniz.

en azından interrupt konusunda bir kaç şey öğrenmiş oldun. bence gayet verimli oldu.

Ben tam tersine size öğrettiğimi zannediyorum zira bana verdiğiniz cevaplar hepsi Türkçe interrupt yerine kesme yazmanızı gibi google yazıp Türkçe sitelere girdiniz gibi geldi.

• tebrikler emeği geçen herkese

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Ben tam tersine size öğrettiğimi zannediyorum zira bana verdiğiniz cevaplar hepsi Türkçe interrupt yerine kesme yazmanızı gibi google yazıp Türkçe sitelere girdiniz gibi geldi.

biz internet yok iken bile interrupt yerine kesme derdik.

• quote:

quote:

quote:

ayrıca benim bu söylediklerimi hangi tükçe sayfada buldunuz çok merak ettim. eğer Türkçe olarak bu bilgiler var ise bu sevindirici bir şey.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben öğrenci olduğumu söyledim siz mesleğiniz hakkında bir bilgi vermediniz ayrıca yaşınızıda bilmiyorum Internet yokken bu işlerle uğraşıyorsanız yaşınızın en az 40-45 olması gerek Assembly hakkında bilginiz var gibi görünüyor o zaman bunu bir test edelim isterseniz Ben bunları hiçbir Türkçe sayfada bulmadım zira öğrenim dili ingilizce üniversitemde bu yüzden ders kitaplarımızda ingilizce
    Burda geçen vizede bize sorulan bir soru var buyrun cevabını söyleyin Ben soruyu çözdüm cevabı biliyorum
    quote:

An 80486 based system uses a pair of 8259s for interrupt management. The Slave Interrupt
    request line output IRQ is connected to the master’s IR4 input. The Flag register contains 0A00H
    with IF set. Eight interrupts occur just after the beginning clock cycle of the instruction. These
    occur on master inputs IR1,IR3,IR5, and IR7 and slave inputs IR0, IR2, IR4, and IR6. Both 8259s
    have been initialized to the default fully nested mode. The master was initialized with 8EH in its
    mask register while the slave contains 2DH in its mask register. Both in-service registers
    contains 00H. The master interrupt vector register IVR contains an upper five bits of 01000B
    while that of the slave contains 01110B. In the subroutine just prior to the last instruction, an
    OCW2 of E5H, which explicitly sets 5 to the lowest priority, had been sent to the slave 8259.
    List all the interrupts in the order they will be serviced.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WHITE_Wolf -- 2 Mayıs 2016; 19:57:13 >

• Türkiye de silah pazarına girmek istediği için büyük devletlerin hedefinde. Bu nedenle teror ile yaşamak zorunda bırakılıyor..doğru hamleler ama bizi bu pazara sokmamak için herşeyi yaparlar..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben öğrenci olduğumu söyledim siz mesleğiniz hakkında bir bilgi vermediniz ayrıca yaşınızıda bilmiyorum Internet yokken bu işlerle uğraşıyorsanız yaşınızın en az 40-45 olması gerek Assembly hakkında bilginiz var gibi görünüyor o zaman bunu bir test edelim isterseniz Ben bunları hiçbir Türkçe sayfada bulmadım zira öğrenim dili ingilizce üniversitemde bu yüzden ders kitaplarımızda ingilizce
    Burda geçen vizede bize sorulan bir soru var buyrun cevabını söyleyin Ben soruyu çözdüm cevabı biliyorum
    quote:

An 80486 based system uses a pair of 8259s for interrupt management. The Slave Interrupt
    request line output IRQ is connected to the master’s IR4 input. The Flag register contains 0A00H
    with IF set. Eight interrupts occur just after the beginning clock cycle of the instruction. These
    occur on master inputs IR1,IR3,IR5, and IR7 and slave inputs IR0, IR2, IR4, and IR6. Both 8259s
    have been initialized to the default fully nested mode. The master was initialized with 8EH in its
    mask register while the slave contains 2DH in its mask register. Both in-service registers
    contains 00H. The master interrupt vector register IVR contains an upper five bits of 01000B
    while that of the slave contains 01110B. In the subroutine just prior to the last instruction, an
    OCW2 of E5H, which explicitly sets 5 to the lowest priority, had been sent to the slave 8259.
    List all the interrupts in the order they will be serviced.

Zor bir soruymuş. bunu cevaplayamam.

• Oooooo DH her şeye ( daha doğrusu ülke için toz zerresi bir iyilik varsa ) karşı timi çalışmalarını yoğunlaştırmış.
    Bazen Ekşi Sözlük yazarları ile bizim her şeye karşı timimiz aynı kişiler diye düşünüyorum. Bildiğin aynı tepkiler. Koşulsuz şartsız karşı olma.

Geçen Yeni Şakran'a RES yapmışlar dedim ona da karşı çıktılar.

• Ve bu sınavdaki en kolay soruydu 15 puanlık 3 satır hesaplamadan sonra cevap ır6 slave,ır4 slave,ır5 master eğer ınterruptların karşılıklarınıda yazarsan 5 puan fazladan alabiliyordun oda
    ır6= ınt 76H
    ır4=ınt 74H
    ır5=ınt 45H
    Öğrenmenin yaşı yok
    Konuyu okuyan arkadaşlarda kusura bakmasın konu dışına çok çıktım Yapılan ülkemiz için iyi bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WHITE_Wolf -- 2 Mayıs 2016; 20:22:04 >
  • Gönül ister ki uzun menzilli füzeler yapmamız lazım . Balistik füze ile burdan israili vuracak menzili yakaladığın zaman o zaman güçlüsün . Gemi olayına gelirsek bir çok amele vatan haini ne gerek var desede . 2 adet savaş uçağı gemisi ve 3 adet amfibi türü gemi yapman lazım . Bu olay savaş gemisine ne gerek var meselesi yada bunlar ne işine yaricak meselesi değil . Mesele türkiyenin neler yapabileceğini cümle alem görüp ona göre hareket etmesi lazım . Prestij meselesi geminin tepesinde türk bayrağı dalgalandığı zaman bu ülke için gurur meselesidir . Son olarak yaptığın ürettiğin tüm silahları , helikopterlerini , obüsler vsssss ne üretiyorsan bunları seri üretime sokman lazım bir savaş yaşandığı zaman kaybettiğin silahı anında üretip yerine koyman lazım ki savaşları kazanabilecek duruma gelirsin . Şimdi gelir bir gereksiz laf sokar ya hadi hayırlısı

• quote:

Ve bu sınavdaki en kolay soruydu 15 puanlık 3 satır hesaplamadan sonra cevap ır6 slave,ır4 slave,ır5 master eğer ınterruptların karşılıklarınıda yazarsan 5 puan fazladan alabiliyordun oda
    ır6= ınt 76H
    ır4=ınt 74H
    ır5=ınt 45H
    Öğrenmenin yaşı yok
    Konuyu okuyan arkadaşlarda kusura bakmasın konu dışına çok çıktım Yapılan ülkemiz için iyi bir şey.

sonunda doğru bir şey söyleyebildin. Öğrenmenin yaşı yok. işte buna katılırım.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 1 Haziran 2021; 6:0:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

En yakın şeçim ne zamansa o zaman suya iner harika bişey olmuş ama bildiğim kadarıyla biz f35b modelini almıyoruz yani dikey iniş yapan modeli yok bizde herneyse en çok istediğim bu geminin nükler olması yönünde ama diğil inşallah 10 kuruşa mal edilen şeyi 100 kuruşa yapıp milletin parasını ona buna peşkeş çekmezler bu geminin yıllar önce olması gerekiyordu.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 1 Haziran 2021; 6:0:58 >
  • çok geç kalınmış bir gemi 50 yıl önce olması gereken bir savaş oyuncağı eski babalarımız amcalarımız dayılarımız yan gelip yatmışlar değil bir gemi yapmak gündüz koyun güdüp gecede karı kız gütmüşler ne diyelim yani hayırlımı olsun diyelim tabiiki yapacaksınız yapacaksınızki kilisteki vatandaşımızda gece uyurken rahat uyuyacak beyler nerde atar tutar siyasiler...

• quote:

Orijinalden alıntı: ø

quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye
    quote:

Orijinalden alıntı: ø
    quote:

Orijinalden alıntı: POWER64 Bunu da yapsınlar, terörle de mücadele etsinler, temizlikte yapsınlar. Ama şu yolsuzluk ve adaletsizlik illetini temizlemeden tam bir başarı elde etmek mümkün değil.
    Görmek istediğim muhalif profili.
    Kendisi koyu akpli olmasaydı dediğin olurdu da öyle değil işte. Tabi yolsuzluk, adaletsizlik deyip hala desteklemek pek beklenmeyen bir şey
    yazdım yazdım sildim, bu güzel konuyu siyasetle itibarsızlaştırmayalım, birilerinin hayal bile edemedikleri artık sıradanlaştı, sloganı bırakın icraate bakın

yerli silah sanayii yıllardır var. malum idareciler gibi yeni bir şeymiş gibi servis etmeyin. bugün çıkan gemilerin çoğu yıllar öncesinin çalışmasının ve birikiminin eseri. 70'li yıllarda yapılan türk savaş gemimiz bile var.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.