Şimdi Ara

Afyonkarahisar Trafik kazasi 4 ölü, Egea ya benzettim (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
2
Favori
21.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sen dönmedin mi hala canadaya.
    hani aston martin alıyordun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

Egea'ya giydirmek için bekleyenlere gün doğdu.Buyurun linç etmek için elinize koz geçti.Daha aracın ne kadar hızla beton duvara vurduğu bile net değilken millet böyle olmamalıydı,bu şekildeki bir kazada aracın daha sağlam kalması gerekir gibi yorumlarda bulunmaya başlamışlar.Yahu orada golfün yandan ağaca vurmasında nasıl ikiye bölündüğünün videosu var.Bu araç ağaca değil betona vurmuş.Esnemesi katlanması mümkün olmayan sert bir cisime vurarak bu hale gelmiş.Belli bir hızda tankı bile betona vursan bir yerleri yamulup dağılır egea nasıl sağlam kalsın bire cahil adam?Bu araca eğer başka bir araç arkadan vursaydı veya kafa kafaya çarpışmada çok kötü bir hale gelseydi yorumlara eyvallah derdik ama araç betona vurmuş betona?Vurduğunda esneyen yamulan,büzülen bir cisim olmayan betona vurmuş.

Hocam konu egea giydirme değil.

2005 Model araçların bile testleri varken 2015 model aracı güvenlik testine sokmuyorlar.

Peki niye sokmuyorlar bu soruyu kendi kendinize sormanızı öneririm

• Köpek cesedi var yolun kenarında ona vurup spin atmış geri geri gömmüş duvara sanırım. 110-120'si var rahat. Ford'u Fiat'ı Honda'sı fark etmez çok feci bir kaza. Hepsinin döneceği hal aynı olacaktır. Aracın sağlamlığını tartışmayacağım ama peynir ekmek gibi satılmasına mani olmayacaktır. Fiat servislerine girmeye gelmiyor servisteki 10 aracın 9'u müşteriye hazırlanan Egea.

Afyonkarahisar Trafik kazasi 4 ölü, Egea ya benzettim

• Fiat'ın askeriyeye sattığı zırhlı personel taşıyıcılar bile bir b.ka yaramıyorken hususi kullanım arabayı hiç sağlam yapmazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

Egea'ya giydirmek için bekleyenlere gün doğdu.Buyurun linç etmek için elinize koz geçti.Daha aracın ne kadar hızla beton duvara vurduğu bile net değilken millet böyle olmamalıydı,bu şekildeki bir kazada aracın daha sağlam kalması gerekir gibi yorumlarda bulunmaya başlamışlar.Yahu orada golfün yandan ağaca vurmasında nasıl ikiye bölündüğünün videosu var.Bu araç ağaca değil betona vurmuş.Esnemesi katlanması mümkün olmayan sert bir cisime vurarak bu hale gelmiş.Belli bir hızda tankı bile betona vursan bir yerleri yamulup dağılır egea nasıl sağlam kalsın bire cahil adam?Bu araca eğer başka bir araç arkadan vursaydı veya kafa kafaya çarpışmada çok kötü bir hale gelseydi yorumlara eyvallah derdik ama araç betona vurmuş betona?Vurduğunda esneyen yamulan,büzülen bir cisim olmayan betona vurmuş.

Hocam konu egea giydirme değil.

2005 Model araçların bile testleri varken 2015 model aracı güvenlik testine sokmuyorlar.

Peki niye sokmuyorlar bu soruyu kendi kendinize sormanızı öneririm

Haklısınız ama sedan focusun da testi yok.Heçbek kasa gelince teste sokacaklar diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: palpatine48

aşırı sürat sonucu kontrolü kaybedilmiş her arabanın sonu böyle olur. ne bekliyordunuz? 130 km hızla viraja girip 5 takla atan bir tanıdığım var. tanıdık dediysem karşımızda oturan bir astsubay. arkadaşım falan değil. opel astra sedanla bu işe kalkışmış. arabada ne direk kalmış ne de kaporta. 5-6 hafta hastanede yattı. kollar bacaklar alçılı vaziyette. bu olay astra'yı kötü bir araba yapmaz. arabaların limitleri var. 60 la dönülecek yeri 130 la dönmeye kalkarsan direksiyonu kaybediyorsun. Bazı insanlar bunları biliyor ona göre araba kullanıyor. bazıları da altındakini yarış arabası zannedip böyle talihsiz durumlar yaşıyor. fırsatını bulduğunuz zaman egea yı kötülüyorsunuz ama aklınızda bulunsun 130-150 km hızdan dan sonra marka model pek fark etmiyor.

130'a gerek yok hocam. 90 ile frensiz vurdugun kazadan tankın ıcınden bıle sağ çıkman mucize olur.

kabaca hesapla:
    90km/s kız ile ani bir durmada 90g kuvvete maruz kalırsınız. bu da vucut ağırlıgınızın 90katı demektir.70 kiloluk bi adamda 6300kg/f demek.
    göğsünüze filin oturdugunu düşünün.

• Allah rahmet eylesin.Benzer durumlarda bir çok araç bu hale gelecektir...
  • Bence en az 100 km hızla girmiştir diye düşünüyorum.Millet sanki kaza 25 km hızla olmuşçasına konuşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 55smsn -- 2 Mayıs 2016; 16:47:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Limitin üzerini zorlamamak gerek yoksa otonun menşei pek fark etmiyor.

• Fiat Aegea, ilk başta Türkiye pazarına üretilen bir araçtır. Ardından Avrupa pazarına da satışı hedeflenmiştir. Avrupa'daki adı Tipo olarak geçiyor. Platform 500X'in altyapısı diye biliyorum. Bir süre sonra Euroncap'de Tipo (hatchback) olarak görülebilir.

Türkiye pazarına üretilmiş bir otomobilin Euroncap'e girme zorunluluğu yok diye biliyorum. Ama Avrupa pazarına üretilen bir otomobili belki de yasalarda belirtilen kriterler sonucunda mutlaka bu teste tabi tutarlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xRoot

YA ALMANLARIN YAPTIĞI ARABAYA BİNECEKSİN YA DA YÜRÜYECEKSİN.

Yine Fiat yine ölüm... Yazık

Al bak çok övdüğün alamanlar;

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=102417982&p=1&anchorToGo=102417982#102417982

Bak kardeşim bak kaç binlik Gallardo bile ikiye bölünmüş!

Mersonun haline bak;

Veya passatin haline;

Senin bu yorumun üzerine bizde mersoya veya passata teneke mi diyelim? Çok boş konusuyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Slave To The Rhythm

saçmalamış yine forum, şu fotoğafa bakarak egeanın kalitesi hakkında yorum yapan adam bildiğin ön yargılıdır , hiçbir çıkarım yapılamaz .
    Bu mesaja eklenen görseller:

Yapılır kardeşim..
    herhangi bir güvenlik test sonucu yoksa yapılır..
    50bine esp hariç güvenlik önlemi yoksa yapılır..

• Yıl olmuş 2016. Sen aracını sokmazsan teste böyle arkandan arkandan konuşurlar. Bu olay sadece başlangıç. Önden yandan arkadan kazalar geldikçe forumca ncap yıldızlarını dagitiriz egeaya.

Ben onu bilmiyorum fiat bu aracı güvenlik testine sokmazsa egea sahipleri tedirginliği daha da artacaktır forumda. Çünkü verilen rakam büyük ve beklentide.

Boşuna demedik yurt dışı fiyatları bu aracın ne olduğunu söylüyor diye. Ha bide para ile test yapanlar var reklam olsun diye. Baloncu olmuş bizim millet hayırlı işler

• Allah rahmet eylesin çok üzücu bi durum gerçekten

Teste sokma hakkında bildiklerimi yazayım yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin..Teste araç sokmama gibi bi durum yok ncap gelip araç alıyor herhangi bir firmadan ve senin araç vermeme lüksün yok.Yani egea satışa çıkmamışsa adamlar fabrikaya gidip üretim bandından 4 tane araç seçiyor ve alıp teste sokuyor.Eğer araç satışta olan bi modelse farklı bayilerden 4 adet aracı satın alıp teste sokuyorlar diye biliyorum.Firmalar bizim bu aracımızı teste sokun veya sokmayın diyemiyor diye biliyorum

Neden bazı modelleri alıpta teste sokmazlar muamma tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mendieta58 -- 2 Mayıs 2016; 17:17:08 >
  • cidden egea mı bu
  • Bende biraz citroen C elysee ya da pejo 301 izlenimi verdi ayrıca
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Allah rahmet eylesin çok üzücu bi durum gerçekten

Teste sokma hakkında bildiklerimi yazayım yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin..Teste araç sokmama gibi bi durum yok ncap gelip araç alıyor herhangi bir firmadan ve senin araç vermeme lüksün yok.Yani egea satışa çıkmamışsa adamlar fabrikaya gidip üretim bandından 4 tane araç seçiyor ve alıp teste sokuyor.Eğer araç satışta olan bi modelse farklı bayilerden 4 adet aracı satın alıp teste sokuyorlar diye biliyorum.Firmalar bizim bu aracımızı teste sokun veya sokmayın diyemiyor diye biliyorum

Neden bazı modelleri alıpta teste sokmazlar muamma tabi

Yok hocam herhangi zorunluluğu yok isteyen gönderiyor.Belki yurt dışında bazı ülkeler zorunlu yapmıştır ama kesinlikle Türkiye de böyle bir şey yok.

---
    Ayrıca başka araçların resmini buraya koyanlar komik olmayın hele fiat önce aracı teste göndersin sonra savunun.

Aracın girdiği bir test yok malzemesini bilmezsiniz aracı burada savunmaya çalışırsınız.

• Sürücü hakimiyeti kaybedip kaydırmış arabayı, yan giderken köprü duvarına arkadan vurmuş olabilir. Ya da yine sürücü hakimiyetinin kaybolması sonucu kayıp duvara geri geri şekilde süratli çarpmış olabilir. Kağıt gibi ezilmiş valla

• quote:

Orijinalden alıntı: dtsaykopat

quote:

Orijinalden alıntı: erol börek

Bilmiyorum, belki ön yargılı bir yaklaşım olacak ama Fiat yerli üretimleri hep tedirgin etmiştir beni, ki torosun peşine sahibi olduğum araçlar hep fiat idi... Şu anda da, fiat orijinli başka bir italyan kullanıyorum ama, belki de yaşın da getirdiği sakin kullanım sayesinde o kadar tedirgin değilim. Açıkçası Bursa malı olsaydı ne hissederdim, onu da bilmiyorum.

Allah rahmet eylesin demekten başka bir şey düşmüyor bize.

"Fiat orijinli başka bir italyan." 46 yaşındaki A.R. yazıp farlara da siyah bant çek anlaşılmasın kim olduğu.

Bi kaç kere marka telaffuz edince ciddi ciddi ukalalıkla itham edildim (gerçi forumda değildi) O yüzden de fazla sık "ad soyad" söylemiyorum. Lancia D. diyeyim madem

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dtsaykopat

quote:

Bilmiyorum, belki ön yargılı bir yaklaşım olacak ama Fiat yerli üretimleri hep tedirgin etmiştir beni, ki torosun peşine sahibi olduğum araçlar hep fiat idi... Şu anda da, fiat orijinli başka bir italyan kullanıyorum ama, belki de yaşın da getirdiği sakin kullanım sayesinde o kadar tedirgin değilim. Açıkçası Bursa malı olsaydı ne hissederdim, onu da bilmiyorum.

Allah rahmet eylesin demekten başka bir şey düşmüyor bize.

"Fiat orijinli başka bir italyan." 46 yaşındaki A.R. yazıp farlara da siyah bant çek anlaşılmasın kim olduğu.

Bi kaç kere marka telaffuz edince ciddi ciddi ukalalıkla itham edildim (gerçi forumda değildi) O yüzden de fazla sık "ad soyad" söylemiyorum. Lancia D. diyeyim madem

Alfa zannettim hocam 😆 lancia kıymeti bilinmeyen bir araç bence.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.