Şimdi Ara

Mobilite: Telefon savaşları, iPhone 7 Pro, HTC One S9 ve dahası...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mobilite'nin yeni bölümünde sunucularınız Erdi Özüağ ve Mesut Çevik başta akıllı telefon üreticilerinin satış rakamları olmak üzere iPhone 7 Pro, HTC One S9, GPU hızlandırma ile performansı artacak TouchWIZ arayüzü ve diğer gelişmeleri değerlendiriyorlar.

• geçen hafta yoktu galiba yada varmıydı pek takip edemedim

• Oppo r9 hafta içi bir video ile sizlerle olacak YouTube kanalimda.

• Videoda sorunmu bad?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim mesajlar neden siliniyor bu 3 oldu

• Bu video oynatıcısı nasıldır anlamadım. Resmen 96 kbps internet döneminde hissettim kendimi.

• 3000liralık telefon ile yapıp 1500liralık telefon ile yapılamayan ne var ? Telefon özellikleri kendini tekrar etmeye başladı fakat fiyatları artıyor. Bu telefonları tercih eden 4 çeşit insan var.

-Teknolojiden anlamayanlar, telefon alırken "ay en son model olsun galaksi olsun ayfon olsun bi kere alıyoruz" diyip saçma saçma fiyatları gereksiz bir şekilde bu telefonlara verenler.

-İşi gereği (developer, inceleme yazarı vs.) alanlar.

-Parası çok olup "canım sıkıldı yeni bir şeyler deniyim" diyenler.

-Starbaksçılar.

Yukarıdakiler haricinde teknolojiden az çok anlayan kişiler telefona 1500liradan fazla vermez.

Şahsi olarak işim gereği olmadığı sürece dünyanın en zengin adamı da olsam o saçma fiyatların o telefonlara verilmesine karşıyım.

• Sony m ultra ile ilgili bir gelişme yok galiba mobilite de hiç değinilmedi. Birde reeder p10S bayağı dikkat çekici bir model olacak gibi.

• quote:Orijinalden alıntı: fx57
    Mobilite'nin yeni bölümünde sunucularınız Erdi Özüağ ve Mesut Çevik başta akıllı telefon üreticilerinin satış rakamları olmak üzere iPhone 7 Pro, HTC One S9, GPU hızlandırma ile performansı artacak TouchWIZ arayüzü ve diğer gelişmeleri değerlendiriyorlar.

Forum sayfasindaki konuda video telefondan opera chrome uzerinden mini mobil ve tablet surumlerinden izlenilemiyor.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byaahmet -- 2 Mayıs 2016; 11:08:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel bir video olmuş elinize sağlık,artık Erdi ile Mesudu aileden biri gibi görüyorum videoların devamını bekliyoruz.Bu arada Erdi kardeş sıhhatler olsun bu görüntün çok daha iyi :)

• mesut abi,

oneplus one modeli için oxygen os 2.1.4 çıkardı.fena değil ama pil çok gidiyor...
    20 gün kadar önce CM13 ü otadan vermeye başladılar. Onların forumlarıda dahil biçok yerde güncellemeyi alan cihazların bootlop a düştüğü,factory reset atmadanda kendine gelmediği yazıyordu biçok kullanıcılar.Bende cm updater uygulamasıyla denedim aynen o şekilde oldu.2 hafta kadar önce ise 2. bir güncelleme geldi.arkadaşımın telefonu bu güncellemeyi aldı.Açılmasında vs bir sorun yok ama aynı oxygenosdaki gibi pil durumu çok kötü.

Ben şuan CM in kendi yayınladığı CM13 ü kullanıyorum.aldığımdan bu yana 2 yıl geçmesine rağmen bu yazılımla zorlasam 2 gün kullanırım.Şuan en stabil en düzgün çalışan romlar tamamen CM in yaptığı romlar.Tek kayıp oneplus ın paketinde olan kamera uygulaması.AudiioMaXX Stok CM13 de de eklenmiş durumda.

Kullanan arkadaşlarada kesinlikle bu romu öneririm.Yapılması gerekenler zaten çok kolay.Opo toolbox ile bootloader kilidini açıp yine aynı uygulamadan güncel twrp flashlayıp,cm in sitesinden güncel romu çekip,gapps in en son sürümünü indirip bunları twrpde flashlayınca olay tamam (uzunmuş be aslında :D )

Bütün bunlar ışığında tekrar bi Oneplus telefon alacağımı düşünmüyorum.çünkü yazılım ekipleri çok küçük ve yetişemiyorlar,bu net belli.4. telefon çıktığında iyice saçmalayacaklarını düşünüyorum.Eğer bu sene telefon alırsam ya htc10 yada xiaomi mi5 pro alırım....Selamlar.

• Android icin api eksikleri var hala. Örneğin video stabilize eden app ler iOS da çok daha iyi. Keza compass de içler acısı android de. Pusula her seferinde kalibre etmek gerekiyor ama iOS da böyle bir sorun yok. Mesela iMovie gibi bir montaj uygulaması da yok. Bunların tek sebebi android api eksikleri. Uygulama adet olarak fark etmiyor artık doğru ama kalite acısından iOS daha iyi. Örnek hyperlapse, steady, iMovie. Alternatif yok android de bunlar icin. Hem galaxy s6 ve iPhone 6 kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: homeedition88

Android icin api eksikleri var hala. Örneğin video stabilize eden app ler iOS da çok daha iyi. Keza compass de içler acısı android de. Pusula her seferinde kalibre etmek gerekiyor ama iOS da böyle bir sorun yok. Mesela iMovie gibi bir montaj uygulaması da yok. Bunların tek sebebi android api eksikleri. Uygulama adet olarak fark etmiyor artık doğru ama kalite acısından iOS daha iyi. Örnek hyperlapse, steady, iMovie. Alternatif yok android de bunlar icin. Hem galaxy s6 ve iPhone 6 kullanıyorum.

Bu saydığınız API'lerin eksiklikleri günümüz Android telefonlarında devam ediyor mu?S7, hTC 10 gibi üst düzey telefonlarda bu eksiklikleri hisseder miyiz?
    Android N geliştirici sürümlerinde bahsedilen Vulkan api ve yeni eklenecek diğer API'ler bu eksiği kapatabilir mi?

• Mesut Çevik' in söylediğine katılıyorum Microsoft ta ''nerd'' denilen ve kafası geride kalmış insanlar var ki heralde, MS nin yaptığı Windows 10 dahil çoğu atılımda kötü olan özellikler iyi özelliklerin hep önüne geçiyor. Windows 10 harika bir platform oldu ama güncellemeleri kontrol etmeden tutunda Marketteki saçma sapan dayatmalara kadar bizi sorunlarla yüz yüze bıraktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkant1

3000liralık telefon ile yapıp 1500liralık telefon ile yapılamayan ne var ? Telefon özellikleri kendini tekrar etmeye başladı fakat fiyatları artıyor. Bu telefonları tercih eden 4 çeşit insan var.

-Teknolojiden anlamayanlar, telefon alırken "ay en son model olsun galaksi olsun ayfon olsun bi kere alıyoruz" diyip saçma saçma fiyatları gereksiz bir şekilde bu telefonlara verenler.

-İşi gereği (developer, inceleme yazarı vs.) alanlar.

-Parası çok olup "canım sıkıldı yeni bir şeyler deniyim" diyenler.

-Starbaksçılar.

Yukarıdakiler haricinde teknolojiden az çok anlayan kişiler telefona 1500liradan fazla vermez.

Şahsi olarak işim gereği olmadığı sürece dünyanın en zengin adamı da olsam o saçma fiyatların o telefonlara verilmesine karşıyım.

Turkiyede amiral gemi telefonlar asgari ucretin 2.5 katiyken yurtdisinda asgari ucretten daha ucuz durumda dolayisiyla yaptiginiz genellemenin evrensel bi niteligi yok. Yalnizca bu ulkede gecerli birsey.

Kaldi ki kimler neler icin neleri veriyorken insanlarin tuketim tutumlari kimseyi ilgilendirmez.

Kiminin saat takintisi olur belkide kazandigi paranin buyuk cogunlugunu saate yatirir. Ama sizin bakis acinizdan baktiginizda 10 liralik saatte ayni isi gorecektir.

Dedigim gibi herkesin hayatta oncelik verdigi, gozunu kirpmadan para bayilabilecegi seyler vardir.

Telefonda bunlardan sadece biri...

• quote:

Orijinalden alıntı: feerrroooo

quote:

Orijinalden alıntı: homeedition88

Android icin api eksikleri var hala. Örneğin video stabilize eden app ler iOS da çok daha iyi. Keza compass de içler acısı android de. Pusula her seferinde kalibre etmek gerekiyor ama iOS da böyle bir sorun yok. Mesela iMovie gibi bir montaj uygulaması da yok. Bunların tek sebebi android api eksikleri. Uygulama adet olarak fark etmiyor artık doğru ama kalite acısından iOS daha iyi. Örnek hyperlapse, steady, iMovie. Alternatif yok android de bunlar icin. Hem galaxy s6 ve iPhone 6 kullanıyorum.

Bu saydığınız API'lerin eksiklikleri günümüz Android telefonlarında devam ediyor mu?S7, hTC 10 gibi üst düzey telefonlarda bu eksiklikleri hisseder miyiz?
    Android N geliştirici sürümlerinde bahsedilen Vulkan api ve yeni eklenecek diğer API'ler bu eksiği kapatabilir mi?

Maalesef api açığı telefon donanımlarından bağımsız. Google android api lerini yayınlar. icinde paketin ne varsa geliştiriciler onu kullanır. Bu eksiklikler hala var android tarafında. Google zaten Java'nın sahibi Oracle ile davalık. Kendine ait bir yazılım dili olmadan (bu Apple icin objective C ve swift oluyor) zor Apple kadar zengin api sağlaması. Gerçi şimdiye kadar süper is çıkarttı Google hakkini vermek lazım. Ancak gene de native programlama dili ile yazılan app hem daha performanslı hem de sistem bileşenleri ile daha iyi haberlesebiliyor.

Edit: vulkan api si grafik işlemlerinin daha hızlı yapılabilmesi icin hazırlandı. Video işleme gibi isler hizlanabilir android de bu sayede. Ama pusula, harita - gps, gyroskop ile görüntü sabitleme, mX co processor bilgi akışı android de N ile gelmiyor.
    Gene ilk 4K video kayit etme isini android telefonlar da gorduk. Fakat 4K video kaydindan digital - optical stabilizasyon'u ve 4K video editlemeyi ve islemeyi (Imovie IOS'deki) Apple getirdi. Su an android'de hic bir app yok 4K video isleyebilen ya da isleyip cikti verebilen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homeedition88 -- 2 Mayıs 2016; 21:07:42 >

• Gm discoverye guncelleme bekliom hala xD vermicem bu antin kuntin telefoblara 3 bin lira sanki uzaya cikaricak beni xD

• mesut ios ile android marketler arasında 2 yıl önce fark kapandı diyor ama işe yarar bi program arıyorsanız ios da bulunuyor. web tasarımı bi öğretmenim vardı, Google benim babamdan önemli benim için diyordu. mesut u görünce aklıma adamın o lafı geliyor.

• Şu anda Oneplus 2 kullanıyorum ve Android 6 ile hiç bir yazılım sorunu yok.

• Mobilden hala izleyemiyoruz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.