Şimdi Ara

İspanya La Liga Takip Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

La Liga, İspanya futbol liginin en üst düzey ligidir. Ligin ana sponsoru BBVA'dır.

Genel olarak en üst düzey lig olan 1. lig için kullanılsa da tüm ligleri kapsar. En üst seviyedeki iki lig olan Primera división (1. Lig) ve Segunda división (2. Lig) profesyonel takımlardan oluşurken diğer ligler amatördür.Çeşitli kulüplerin altyapı takımları da ligde oynayabilirler.Örneğin Real Madrid'in B takımı olan Real Madrid Castilla 'second division'da mücadele etmektedir.

Resmi Site:http://www.laliga.es/en

Güncel Bilgiler:http://www.transfermarkt.com.tr/la-liga/startseite/wettbewerb/ES1

Şampiyon Olan Takımlar: Real Madrid (32) Barcelona (24) Atletico Madrid (10) Atletic Bilbao (8) Valencia (6) Real Sociedad (2) Deportivo La Coruna (1) Sevilla (1) Real Betis (1)

En Golcü Futbolcu: Lionel Messi(311 Aktif)

FIFA Ballon d'Or Kazanan Oyuncular;

Real Madrid Adına: Alfredo Di Stefano (2) Raymond Kopa, Luis Figo, Ronaldo Lima, Fabio Cannavaro, Cristiano Ronaldo (3)

Barcelona Adına: Luis Suarez Miramontes, Johan Cruyff (2), Hristo Stoichkov, Rivaldo, Ronaldinho, Lionel Messi (4)

FIFA Dünyada Yılın Futbolcusu;

Real Madrid Adına: Luis Figo, Ronaldo Lima, Zinedine Zidane, Fabio Cannavaro

Barcelona Adına:
    Romario, Ronaldo Lima, Rivaldo, Ronaldinho (2), Lionel Messi

Pichichi Ödülü: Pichichi Ödülü, İspanyol futbolunda ülkenin en üst düzey futbol ligi olan La Liga'da sezon içinde en çok gol atan futbolcuya spor gazetesi Marca'nın organizasyonu ile verilen ödül. Ödülün adı, eski İspanyol futbolcu Pichichi adıyla da tanınan Rafael Moreno Aranzadi'den gelmektedir.

Pichichi Ödülünü En Fazla Kazananlar; Telmo Zarra (6), Alfredo Di Stefano (5), Quini (5), Hugo Sanchez (5), Ferenc Puskas (4) Cristiano Ronaldo (3), Lionel Messi (3)

En Çok Kupa Kazanan Takımlar: Barcelona (63), Real Madrid (61), Atletic Bilbao (33), Atletico Madrid (23), Valencia (15)

Güncel Sezon Verileri;

En Değerli Takım: Real Madrid (697,80 milyon €)

En Değerli Futbolcu: Lionel Messi (120,00 milyon €)

En Golcü Futbolcu: Luis Suarez (40)

En Asistçi Futbolcu: Luis Suarez (19)

En Çok Sarı Kart Gören Futbolcu: Ruben Perez (16)

En Çok Kırmızı Kart Gören Futbolcu: Fernando Tissone (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charlotte McKinney -- 14 Mayıs 2016; 20:06:34 >

• tutmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • her sene avrupanin en iyi kupalarını domine eden, son 15 yılda en fazla avrupa kupası şampiyonluğu yaşayan, en fazla farklı şampiyon çıkaran liglerden biri olan, dünyanın en büyük takımlarına ve yıldızlarına ev sahipliği yapan, sadece başa güreşenlerin değil sevilla villarreal gibi takımlarının da avrupada terör estirdiği, şu anda da şampiyonluk mücadelesinin en heyecanlı olduğu, dünyanın en iyi ligi La Liga. karşında saygıyla eğiliyor ve biat ediyorum

• Villarreal Mestalla'da Samuel ve Adrian'ın golleriyle Valencia'yı 2 0 mağlup edip Liverpool maçı öncesi şampiyonlar ligine katılmayı garantileyip, moral depoladı.
  • villareal liverpool a kolay kolay elenmiycek gibi duruyo

• http://www.youtube.com/watch?v=oXdLaatBO2M&feature=youtube_gdata_player

• Villarreal; umarım Şampiyonlar Ligi görür. İkinci ligden gelip tekrardan Avrupa'da adından bahseden güzide kulüp.
    Valencia; Neville çöpünü daha önce gönderseydi en azından Avrupa Ligi yapardı yazık ettiler koca sezona.
    Sevilla; umarım Avrupa Ligi'ni kazanırlar zaten bünyede alıştı artık bunlara.

Yukarıdakilerden bahsetmiyorum pekte haz etmem onlardan. Belki biraz Real Madrid mazisi ve Los Galacticos kadrosu sayesinde sempatik gelir.
  • Dünyanın en iyi ligi açık ve net.
  •  İspanya La Liga Takip Konusu

• up

La liga >Premier Lig
  • tutmayabilir
  • Biraları zulaladım. Notellamı aldım. Maç günü biraz buffalo wings alırım,

Cumartesi saat 18.00 beklemedeyiz. Tamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charlotte McKinney

Biraları zulaladım. Notellamı aldım. Maç günü biraz buffalo wings alırım,

barcanın şampiyonluğu 24 olacak zamqi editleyelim pls
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asil Türk Kanı

quote:

Biraları zulaladım. Notellamı aldım. Maç günü biraz buffalo wings alırım,

barcanın şampiyonluğu 24 olacak zamqi editleyelim pls

Bilemezsin. ATM maçı var önümüzde. FB 4 kere şampiyonuz derken şampiyonluğu verdi aynı konumdan.

Perez tarlaları sulamıştır.

• Bu arada La Liga 2.7 milyar euro'ya satıldı. Havuz sistemi geldi. Yine de EPL'nin yayın gelirleri 2.5 kat daha fazla La Liga'dan.

Ligde rekabet yok. En iyi lig olduğuna katılmıyorum. Kimse Granada Malaga maçını izlemek istemiyor çünkü adam akıllı futbolcu yok. Küme düşen Newcastle 103 milyon harcama yaparken Levante'nin toplam değeri 50 milyon.

La Liga yönetimi de bunu kabul etti zaten. Gelirleri arttırmak için rekabeti arttırmalarını kabul ediyor. Bir Granada senede 50 70 milyon para harcayamadığı sürece makas açılacak.

Yıldız futbolcuları La Liga'ya çekmek lazım. Fakat şuan ki tabloda çok zor. EPL'de takımlar 100 milyon gelir getiriyor. Küme düşen takıma 62 milyon pound verecekler.

Zor iş.
  • quote:

Bu arada La Liga 2.7 milyar euro'ya satıldı. Havuz sistemi geldi. Yine de EPL'nin yayın gelirleri 2.5 kat daha fazla La Liga'dan.

Ligde rekabet yok. En iyi lig olduğuna katılmıyorum. Kimse Granada Malaga maçını izlemek istemiyor çünkü adam akıllı futbolcu yok. Küme düşen Newcastle 103 milyon harcama yaparken Levante'nin toplam değeri 50 milyon.

La Liga yönetimi de bunu kabul etti zaten. Gelirleri arttırmak için rekabeti arttırmalarını kabul ediyor. Bir Granada senede 50 70 milyon para harcayamadığı sürece makas açılacak.

Yıldız futbolcuları La Liga'ya çekmek lazım. Fakat şuan ki tabloda çok zor. EPL'de takımlar 100 milyon gelir getiriyor. Küme düşen takıma 62 milyon pound verecekler.

Zor iş.

Küme düşen takım bir üst lige çıkan takıma para veriyor diye biliyorum ingilterede.

• Charlotte McKinney kullanıcısına yanıt
    senin dedigin 3 yillik degil mi?

• @Cane®

Düşen takıma para veriliyor. Takım değil ayrıca yayın anlaşması gereği veriliyor.

EPL ile Championship gelirlerinde uçurum var. Düşen takım Premier Lige göre transfer yaptığı için düşünce toplayamıyordu. Bunu önlemek için böyle bir önlem aldılar.
  • Charlotte McKinney kullanıcısına yanıt
    yanlis anladin la luga yilik 2.7 milyar euro epl 3 yillik 7.8 milyar dolar.

• Anlamadım?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.