Şimdi Ara

Xiaomi Max özellikleri detaylanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Xiaomi’nin 10 Mayıs itibariyle lanse edeceği yeni Phablet modeli Max veya Mi Max ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Amiral gemi seviyesinde olması beklenen yeni model, aksine orta seviyeye yakın bir pozisyonda kalmayı tercih ediyor.

Benhcmark skorlarına göre, Xiaomi Max modelinde 6.4 inçlik Full HD ekran yer alıyor. Yonga seti tarafında ise Snapdragon 650 kullanılmış. 2 adet 1.8GHz saat hızında çalışan Cortex-A72 ve 4 adet 1.5GHz saat hızında çalışan Cortex-A53 çekirdeklerinin yer aldığı yonga setine, Adreno 510 grafik birimi destek veriyor. 3GB RAM ile birlikte, yine fiyatına göre üst seviye performans sergileyecek bir cihaz karşımızda.

Ayrıca Bkz.Xiaomi, kendi işlemcisi Rifle’ı hazırlıyor

16MP çözünürlükte arka ve 5MP çözünürlükte ön kamera barındıran modelde, 4500mAH kapasiteli bir batarya olacağı iddia ediliyor. Android 6.0 üzerinde ise MIUI 8 arayüzü çalışacak. Depolama kapasitesi de 16GB seviyesinde.

Xiaomi’nin yeni Phablet modelini iki farklı versiyon ile satışa sunması bekleniyor. Bir versiyonda 2GB RAM ve 16GB depolama kapasitesi yer alacak. Diğer versiyonda ise 3GB RAM ve 32GB artırılabilir kapasitesi sunulacak. Fiyatlar da elbette buna göre değişecek. Modelin 150$-170$ arasına konumlanacağı tahmin ediliyor.

10 Mayıs tarihindeki etkinlikte, Xiaomi Max ile birlikte Mi Band S 2 fitness takip bilekliği de tanıtılacak. LCD ekranın yer aldığı bu bilekliği, bir süre önce firmanın patronu kendi hesabından paylaşmıştı. Mi Band serisi, giyilebilir cihaz sektörünün en çok satan modelleri arasında yer alıyor. 

• 6.4 inch?

oldu teşekkürler

• Ben 650 değil de 652 yi seviyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Ben 650 değil de 652 yi seviyorum...

İkisi de adreno 510 kullanıyor diye biliyorum. İşlemci hızları farklı herhalde.

• Önceki telefonum 6" zenfone6 idi. Kılıç çeker gibi çıkarıyordum cebimden mübareği :D Bu 6.4" olsa da ekran/kasa oranı Asus kadar berbat olmayacağından yaklaşık aynı ebatlarda olacaktır. Eskiyince incelemelerde çok övülen fiyat performans canavarı denen Sony m4 aqua aldım, hem insan ufak ekrana alışamıyor hem de grafik gücü zayıf, bi Fallout shelter"ım var oyanayamıyorum, donuyor. Açıkçası tekrar büyük ekran phablet düşünüyorum, merak ettiğim bu adreno 510 fullHD'de kurtarır mı ve kamerası iş görür mü? Gerçi bize 3GB'lığını getirmez illa 2GB zorlarlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Önceki telefonum 6" zenfone6 idi. Kılıç çeker gibi çıkarıyordum cebimden mübareği :D Bu 6.4" olsa da ekran/kasa oranı Asus kadar berbat olmayacağından yaklaşık aynı ebatlarda olacaktır. Eskiyince incelemelerde çok övülen fiyat performans canavarı denen Sony m4 aqua aldım, hem insan ufak ekrana alışamıyor hem de grafik gücü zayıf, bi Fallout shelter"ım var oyanayamıyorum, donuyor. Açıkçası tekrar büyük ekran phablet düşünüyorum, merak ettiğim bu adreno 510 fullHD'de kurtarır mı ve kamerası iş görür mü? Gerçi bize 3GB'lığını getirmez illa 2GB zorlarlar...

Xiaomi Max özellikleri detaylanıyor
    Valla çok şey bekleme bence kardeş. Listede görüldüğü üzere Gpu'su listenin en sonunda. Snapdragon 808'ün adreno 418'i bile adreno 510'dan daha iyi.

• stalker(1979) kullanıcısına yanıt
    Cok bişi beklemiyorum, fallout shelterda donmasın yeter :) Verdiğiniz listedeki tüm SoC'ler üst seviye, sd650 ise orta siklet bi çip, onlara üstünlük sağlaması zaten düşünülemez, sd808 dediğiniz de geçen senenin üst seviye işlemcisidir. Bu arada sd650 ve 652 arasındaki tek fark 650 6 çekirdek işlemcili, 652 ise 8 çekirdeklidir, diğer tüm özellikleri gpu modem desteklenen ekran kamera vs aynıdır. Ben de 650yi bu yüzden daha çok beğendim, pili koklayarak çeker, piyasada 8 çekirdek kullanan uygulama olmadığını düşünürsek de yokuşta boğulmaz :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Cok bişi beklemiyorum, fallout shelterda donmasın yeter :) Verdiğiniz listedeki tüm SoC'ler üst seviye, sd650 ise orta siklet bi çip, onlara üstünlük sağlaması zaten düşünülemez, sd808 dediğiniz de geçen senenin üst seviye işlemcisidir. Bu arada sd650 ve 652 arasındaki tek fark 650 6 çekirdek işlemcili, 652 ise 8 çekirdeklidir, diğer tüm özellikleri gpu modem desteklenen ekran kamera vs aynıdır. Ben de 650yi bu yüzden daha çok beğendim, pili koklayarak çeker, piyasada 8 çekirdek kullanan uygulama olmadığını düşünürsek de yokuşta boğulmaz :P

Hocam Xiaomi RN3 kullanıyorum, snapdragon 650 3gb RAM olan modeli. Xiaomi Max ile tek farki ekran boyutu fakat çözünürlük ayni. Yani performansi ayni olacaktir. Sırf sizin için oyunu yukledim biraz da oynadım :D Hiçbir takılma yok, gayet rahat oynatıyor. Ayrıca şu anda piyasanın en ağır oyunu FIFA 16dır onu da çok rahat oynatıyor (asphalt falan zaten rahat)
    Kesinlikle öneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• akıllı tepsi üretmişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 2 Mayıs 2016; 16:19:16 >
  • 6.4 mü çüşşş11!!!11

• Benim gibi büyük telefona ihtiyaç duyanlar için oldukça iyi gibi görünüyor ama bu telefonun imeisi malum yöntemlerle çözmek mümkün mü

• şöyle büyük ekranlı bir telefon alıp tablet niyetine kullanmak lazım. çantada durur gerektiğinde çıkarır kullanırsın.
    zaten 2 telefon kullanıyorum.
  • keşke gelse..

gelmezse de artık zorlayıp şansımızı deneyeceğiz çinden..
  • Ya bu telefonu almayı düşünüyorum ama hiç Türkçe incelemesi yapılmamış iyi midir kötü müdür bilemedim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.