Şimdi Ara

Revoltec Graphic Freezer Pro video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
4.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu videomuzun konusu; PC modifikasyon malzemeleri ve soğutucu üretimi yapan Revoltec'in ekran kartları için üretmiş olduğu sessiz ve etkili bir soğutucu olan Graphic Freezer Pro. Piyasadaki Nvidia 8xxx serisi ekran kartları hariç bütün ekran kartlarıyla uyumlu olan soğutucuyu, çeşitli ekran kartlarıyla test ederek ekran kartlarının standart fanlarına karşı performansını inceliyoruz.

Ürün her ne kadar bizlere X1800XT ve X1950XTX e montajda sorun çıkartmış olsa da 7600GT ve nispeten eski bir kart olan X800XL'e sorunsuz bir şekilde montajlanabiliyor olması hem eski hem de yeni ekran kartlarının bir çoğu ile uyumlu olduğunun bir göstergesi. Performansı ve sessizliğiyle dikkat çekici olan ürün fiyatıyla ve bir çok ekran kartına uyumlu olmasıyla da rakipsiz gibi görünüyor.

Uyumluluk:

• NVIDIA GeForce 4 MX420/440(SE/8X)/460 NVIDIA GeForce 4 Ti 4200(8X)/4400/4600/4800 NVIDIA GeForce FX 5600(ULTRA)/5700(ULTRA)/5900(XT)/5950(ULTRA) NVIDIA GeForce 6600(GT)/6800(GT/ULTRA) NVIDIA GeForce 7600(GT)/7800(GT/GTX)/7900(GT/GTX) ATI Radeon 9000(PRO)/9200(PRO)/9500/9550/9600(SE/PRO/XT)/ 9700(PRO)/9800(PRO/XT) ATI Radeon X300/X600/X800/X850/X1300/X1600/X1800/X1900

Teknik veriler:

• Ağırlık: 300 g
    • Boyut: 162 x 112 x 44mm
    • Heatpipe(ısı boruları): 0,6 MM kalınlığında 2 adet ısı borusu
    • Soğutucu tamamında kullanılan materyaller: Alüminyum ve Bakır
    • Kullanılan Fan Boyutu: 80 x 80 x 10mm
    • Bilye Tipi: inanılmaz Sessizlik İçin Sıvı Yağ İçinde Motor 
    • Tölerans: 2000  +/- 10%
    • Maksimum Gürültü: 22.0 dB(A)
    • Hava Akımı: 40,04 m³/h
    • Fan Ömrü: 40.000 saat
    • Bağlantı birimi: 12 Volt DC
    • Güç Tüketimi: 1,68 W
    • Amper Birimi: 0.14 A
    • Bağlantı tipi: 3-Pin Molex ve çevirici

Kutu İçeriği:

• Revoltec Graphic Freezer Pro
    • 3- 4-Pin Adaptör çevirici (4pin molex bağlantı imkânı için)
    • 4 Alüminyum Özel Çipset Soğutucu(kendinden yapışkanlı)
    • Termal Pasta/Macun 
    • Montaj için gerekli vidalar 

Satış Fiyatı:

Sayfanın Linki : http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=RS044

• Yine oldukça hoş ve başarılı bir video. Speed-Step yine adına ve siteye yakışır bir iş çıkarmış
  • eline saglık
  • TR de ilk alanlardan biriyim ben beğenmedim hemen sattım zaten x1900 ekran kartım orjinal fanıyla 70 derecelerde gezerken Graphic Freezer Pro ile 90 ları gördüm
    firebal ı aradım x1900 ler de sorun çıkartıyormuş

Edit: Video yu inceledim evet x1900 lere ancak 2 vida ile montaj oluyor ve bu 2 vida soğutucuyu tam sıkamıyor ve grafik işlemcisinin 1 kısmı dışarıda kalıyor o yüzden soğutamıyor bence firebalın x1900 serisini listeden çıkarması gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 17 Ocak 2007; 12:43:37 >
  • Güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık
  • @Rotasmmm

Ürünün zaten bize x1950xtx ve x1800xt'ye montaj esnasında sorun çıkartması daha çok orta seviye ekran kartları için uygun olduğunu gösteriyor. Deneyimlerini bizle paylaştığın için teşekkür ederiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speed-Step -- 17 Ocak 2007; 12:27:38 >
  • zaten çoğunluk kullanıcı öğrenci ve bütçesi kısıtlı.. orta sınıf ekran kartları olan insanlar için gayet iyi bir çözüm ama bence pahalı... 15-20 dolar seviyesi soğutucu bulunabilse daha güzel olur..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

Su Tankı:

Sanırım yazım hatası olmuş. Ürün güzele benziyor ancak fiyatı çok az birşey daha ucuz olsaydı gerçekten daha çok satacağına inanıyorum.
  • @taliban

Dikkatiniz için teşekkürler. Yazım hatası düzeltildi
  • walla rakiplerine göre çok daha ucuz deniliyor ama "arctic cooling" ürünleri de aynı fiyat seviyesinde ki su soğutma sistemi kullananlar revoltec'le aynı fiyata bir ekran kartı için su soğutma bloğu alıp daha fazla performans alınır. kısaca ister su soğutma ister hava soğutma, ikisine göre de ürün fiyatı çok uygun değil, en azından 25$ seviyesinde olmadıkça

ama genel olarak performansı iyi ve sessiz oluşu ürünü başarılı kılıyor. ayrıca video çalışması için @Speed-Step arkadaşımıza teşekkürler
  • video için teşekkürler Speed-Step. güzel bir soğutucuya benziyo. fiyatı biraz daha uygun olabilirdi.
  • videolar gittikçe daha iyi oluyor. ama buda biraz hızlıydı.

ilavetende fan sesi nasıldı acaba ben pek duyamadım ?
  • bencede fiyat kesinlikle mükemmel değil hatta kötü...

birde test ederken kullandığınız programları yazsanız....

ısı ölçümleri için falan..

ayrıca butip soğutucuları test ederken akustik seside ölçmeniz gerek bence. Yani bi inceleme sitesinin normal bir kullanıcının yapamayacağı testleri yapması gerek.....

kötü eleştirilerin yanı sıra
    artık incelemeler çok daha doğal
  • git gide incelemeler güzelleşiyor!!!

eline sağlık mesut

üst seviyelere uysa fiyat olarak iyi olcakmış
    alan kişi ekran kartını değiştirmek istese elinde patlayacak!!!
  • Ürünün fan sesi duyulmuyacak kadar az. Bazı arkadaşlar akustik testleri neden yok demişler cevabı basit; ne yazık ki akustik testleri yapabileceğimiz sesten yalıtılmış bir odamız ve 30dbA'nın altındaki ses ölçümlerini yapabileceğimiz değeri 20000$'ın üzerinde ölçüm aletlerimiz yok... Elbet bunlar da bir gün olurlar ama kısa vadede değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

Ürünün fan sesi duyulmuyacak kadar az. Bazı arkadaşlar akustik testleri neden yok demişler cevabı basit; ne yazık ki akustik testleri yapabileceğimiz sesten yalıtılmış bir odamız ve 30dbA'nın altındaki ses ölçümlerini yapabileceğimiz değeri 20000$'ın üzerinde ölçüm aletlerimiz yok... Elbet bunlar da bir gün olurlar ama kısa vadede değil

30dB lik sesi kulağınla da duyabilirsin aslında fatal1ty nin çıkarttığı 23 dB lik sesi bile duyabiliyordum ben 30 dB düşük bir ses seviyesi değil bence.
  • Düşük bir ses seviyesi diye söylemedim zaten. 30dbA'nın altında ölçüm yapan cihazların fiyatları çok yüksek. 30dbA ve üzeri ölçüm yapanlar da zaten iş görmüyorlar...
  • merhaba peki bu ekran karti sogutucusunu diger markalarinkiyle kiyaslasak nasil bi sonuc gorunuyor...mesela bnde 6800 ultra var asusun 256 mb 256 bit;ornegin bu karta arctic cooling nv silencer 5 rev 3 ve accelero x1 uyuyo bide bu revoltek sizce en fazla performansi hangisi verir masallah 80 derecelrde gezinioyo ve donma yapiyo artik bnm orj sogutucum....
    gorusleriniz icin simdiden tesekkurler
  • 6800Ultra ekran kartınızı uzun süre kullanacaksanız ben Nv silencer 5 rev 3 ü tavsiye ederim. Ekran kartına özel bir soğutucu olduğundan belleklerle GPU yu aynı anda soğutuyor ve hem sesi az hem de performansı yüksek. Ayrıca kasa içerisinden aldığı sıcak havayı kasa dışına atarak genel olarak kasa içi soğutmada da etkin bir görevi var.

Ama yakın bir zamanda satmayı düşünüyorsanız ve aldığınız soğutucunun bir sonraki ekran kartınızla da uyumlu olmasını istiyorsanız Revoltec'i de göz önünde bulundurmalısınız.

Rev. Graphic Freezer Pro'nun video incelememizde de belirttiğimiz gibi kutu içeriğinden sadece 4 adet bellek ısı emici çıkıyor. Yani 6800 ultra nın belleklerinin hepsine bellek ısı emici takamayacaksınız. Ayrıca alacağınız bellek ısı emicilerle de maliyeti yükseltmiş olacaksınız.

Accelero X1 ise Nv silencer 5 rev 3 'ün yanında bana pek çekici gelmiyor...

• tesekkurler yorumlriniz icin....cok guzel bir video inceleme olmus ve verdiginiz detaylar icin tekrar saolun...sanirim silencer alicam :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.