Şimdi Ara

Golf 1.2 TSİ Manuel yakıt tüketimi . [SS'Li] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
2
Favori
10.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tiguan 1.4 tsi 160 bg dsg kullandım eğer o araç ortalama 9-10 arası yakıyorsa golf ile bu değerler yakalanabilir
    İyi günlerde kullanın c segmentin tartışmasız en iyi aracı golf

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağolun iyi dilekleriniz için hocam . Örneğiniz de bazılarına kapak olsun

• Bi kere bu aracin fabrika verilerine inmesi imkansiz tabi cok dikkatli ugrasip binmezseniz az yaktiricam diye ugrasirsaniz olabilir ama normal saglikli kullanimda fabrika verisi 6.1 olduguna gore 7 lt den asagi yakicagini sanmiyorum ki bu sahsi fikrim bu zamana kadarki kullandigim araclarda hep sakin kullanimlarimda ortalama fabrika verilerinin 1 lt ustunu yakaladim babam kullandiginda ise 2 litre ye yaklasiyor.biraz yuksek devirli kullanir kendisi.

• Dizel arabam ortalama 25 km hızla 7.1 litre yakıyor. Nasıl bu verileri elde ediyorsunuz anlamak güç

• Benim aracım audi a4 1.8tfsi 160ps multitronic. Şehirler arası 7-8 litre gösteriyor. Sıkak aralarında ufak caddelerde 11 litre civarı. Dur kalk trafikte 13-15 civarına çıkıyor. Ama aracı neredeyse sadece hafta sonu kullandığım için değermi değer. 2.0 tdi motorlardan çok daha sessiz akıcı ve keyifli bir motor.

• MYılmaz4646 kullanıcısına yanıt
    1 ay öncesine kadar 2007 dizel focus hb sahibiydim. Onunla 20 km ortalamam 7.5 litreydi. Şu an 1.2 manuel leon kullanıyorum aynı güzergah 20 km ile 7.8 gösteriyor. Buna insanlar neden inanmıyor çözemedim bir türlü.

• quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz88

1 ay öncesine kadar 2007 dizel focus hb sahibiydim. Onunla 20 km ortalamam 7.5 litreydi. Şu an 1.2 manuel leon kullanıyorum aynı güzergah 20 km ile 7.8 gösteriyor. Buna insanlar neden inanmıyor çözemedim bir türlü.

Çünkü hiç turbo benzinli arabam olmadı. Bundan önceki aracımda 1.4 hdi vardı. O 6.2 falan yakıyordu şehir içi. Ama bu baya yüksek yakıyor. Çok kasarsam 7 nin altına biraz düşüyor ama o zaman da sürüş işkenceye dönüşüyor. 2007 focus unuzla aynı motora sahip arabam, geçen hiç tanımadığım yabancı birinin arabasında ortalama yakıt tüketimini gördüm araç 1.6 tdı motor. Karma tüketim 4.6 yazıyodu ağzım açık kaldı yeni nesil motorlar hep böyle demek ki..

• Acayip sardı bu konu beni, gönlüm konu sahibinden yana :)

Ayrıca bırakın bu adres işlerini iyi kötü hepimiz medeni sayılırız oturup birer çay kahve içilir gerekirse birlikte teste çıkılır, bu forumu bu kadar kafaya takmaya gerek yok.

Son olarak mübarek Kandil herkes için hayırlara vesile olur inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciiment -- 3 Mayıs 2016; 11:33:21 >
  • Bizim bir abimizde de 1.4 DSG 122 beygir olanından var, hem araçtan hem yakıtından memnun. C sınıfında benzinli ve kaliteli araç baksam 1.2 veya 1.4 TSI Golf ilk sırada olurdu.
  • 1.2 motor az yakıyor diyen yalan söyler.

peugeot 208 1.2 otomatik benzin
    ilk deposu ile yaptığım hesap;
    %70 şehir içi %30 şehir dışı kullanım

depo fullendi: 180TL
    yapılan KM: 524

KM başına kaç tl yakmış
    180/524=0,34 KR

KM başına kaç lt yakmış
    180/4.44(o günkü benzin fiyatı)=40,54 Litre
    40,54/524=7,7 litre

sonuçlarımız;
    0,34 kr ve 100KM de 7,7litre yakıt tüketimi

niye bu araç çok yakıyor kimse açıklayamaz.
    3.vitesi görmeyen araç niye bu kadar yakıyor?

Katalogda yazan;
    Şehir içi [L /100 km] 5.5lt
    Şehir dışı [L /100 km] 3.9lt

katalog ile gerçekleşen arasında %40 oranında fark var.
    şehir içinde 100km hız yapılamayacağına göre bu kataloglar kimi bağlıyor bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadistica -- 3 Mayıs 2016; 12:27:24 >
  • Ulan millet kafayı yemiş vallahi 15 litre yaksa sana ne 1 litre yaksa sana ne koca koca adamlar kufurlesmeler falan yakisiyor mu hiç araba az yakiyo diye millet birbirini oldurecek

• quote:

Orijinalden alıntı: CeLLaT_1905

Ulan millet kafayı yemiş vallahi 15 litre yaksa sana ne 1 litre yaksa sana ne koca koca adamlar kufurlesmeler falan yakisiyor mu hiç araba az yakiyo diye millet birbirini oldurecek

Ülkede her gün şehit haberleri verilirken milletin sataşma derdine bak. Yazık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talharo123

Saldirmak gibi bir agresifligim yok maalesef :). Ben 16 seneye yakin denizkoskler'de oturdum,ilkokulum yesilkoyde idi. Hayatim sahilyolunda gecti diyebilirim,gozum kapali gecerim d.koskler-yesilkoy arasini. O arada zaten trafik yok gibi birsey,trafik florya'dan basliyor nereye giderseniz gidin,ben bu kadar buyuk farklarin lastik basinci,vs gibi farkliliklardan kaynaklanabilecegini dusunmuyorum,basit fizik sonucta :)

konuyu bilmiyorum ama ben de avcılar'da yaşıyorum. d.köşkler-florya arasında trafik var. yanyola kaçmak filan da bir işe yaramıyor.
  • Bugün fulledim depoyu 150 tl aldı 455 km de.
    Kr hesabı 0.32
    Lt hesabı 7.3
    Ortalama hız 20 km
    Istanbul anadolu yakası günlük kullanım.

• quote:

Dizel aracın 7.5 yaktığı güzergah da aynı şartlar altında 1.2 tsi 7.8lt mi yakıyor?

• M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle ustelemiyorum inanıp inanmamakta da ozgursunuz, değer son mesajdaki gibidir. 7.3 litre depo olcumudur.

• quote:

Kesinlikle ustelemiyorum inanıp inanmamakta da ozgursunuz, değer son mesajdaki gibidir. 7.3 litre depo olcumudur.

Ben inanmıyorum demedim.
    Yani dizel ile benzinli aracın hemen hemen aynı yakması benzinli kullanıcılar için müthiş bişey.
    Bu şekilde dizel kullanmanın bi anlamı yok.benzinli kullanmak daha mantıklı.

• M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    O zaman kusura bakmayın. Çünkü bu konu içinde çok tartışmalar, çok hakaretler edildi. İnsan ister istemez ters anlayabiliyor.
    Focus eski teknoloji dizel motor olduğu için sanki biraz fazla yakıyordu, güncel dizel motorlar benim guzergahimda 6 6.5 civarı yakacaktır tahminimce. Fakat şu an leonun dizel ile benzinli modeli arasında 10.000 liraya yakın fark var. Bence değmez.

• 2013 Golf 1.2 tsi bmt manuel ş.içi ortalama tüketimi

5.3 lt 100km

• Vw 3 tipte yakıt ölçüyor.

1- uzun süreli

2- yakıt alındığından beri

3- tek sürüsluk.

Yanı kullanmayan başka araçlardaki gibi bakıyor. Ama önemli olan uzun dönem verisi. Arkadaşın 6.5 Muş. Fabrika veriside karma 5.2. Dizel olsa da 1-1.5 az yakardı.

Bu arada zotacting diye bir üye var şehir içi dizel aracıyla 3.4 yakıyormuş başka konuda. Burada karma 6.5 yakıyorum diyene suçlamada bulunuyor.

15km ört. hızda 3km lik mesafe birsey ifade etmez ama bu durum da start-stop olduğundan tüketim sıcak motorda astronomik artmaz.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.