Şimdi Ara

Apple Watch üzerinde Windows 95 tecrübesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple Watch üzerinde Windows 95 tecrübesi

Zaman zaman eski Windows sürümlerinin akıllı saatler üzerinde çalıştırılabildiğini görüyoruz. Akıllı saatlerin geçmiş yıllara göre güçlü sayılabilecek donanıma sahip olması, Windows işletim sistemlerinin çalışmasına olanak tanıyor. Şimdi de Apple Watch üzerinde Windows 95 işletim sistemi çalıştırıldı.

Elbette bir cihazın standart mekanizmalarının dışına çıkmak, geliştiriciler açısından oldukça zor ve başarıya ulaştığı takdirde dikkat çekici olabiliyor. Nick Lee adındaki bir geliştirici, Apple Watch yazılımı üzerinden bazı modifikasyonlar yaparak, Windows 95 yüklemeyi başarmış.

Burada sıfırdan bir işletim sistemi yüklemek söz konusu değil. Geliştirici, Windows 95 sürümünü bir uygulama olarak sisteme tanıtmış. Ayrıca bir emülatör üzerinde çalıştırarak da gerekli sistem kaynaklarını ayırmış. Bu yüzden, sistemin açılışı yaklaşık bir saat sürüyor.

Ayrıca Bkz.Apple Music abone sayısı 13 milyona yükseldi

Apple Watch belirli bir süre hareketsiz kalınca ekranı kapattığı için, Lee sürekli Digital Crown tuşunu çevirecek bir mekanizma ayarlamak zorunda kalmış. Windows 95 kurulduktan sonra da oldukça yavaş bir şekilde çalışıyor.

Nick Lee blogunda, Apple Watch akıllı saatinin Windows 95 dönemindeki bilgisayarlardan daha güçlü bir donanım sahip olduğunu göstermek istediğini ifade ediyor. Elbette güçlü olması, bu tür denemelerin sürekli yapılacağı anlamına gelmiyor. Nick Lee’nin çalışması bir istisna. Bazı kaynaklar, bu modifikasyona sebebiyet veren yazılım boşluğunun Apple tarafından yamanabileceğini düşünüyor.  

• Tasarımı ile doğru orantılı bir işletim sistemi seçimi olmuş...

• quote:

Orijinalden alıntı: MinPayne

Yabancı siteler olmasa ne yapacaktınız acaba? İnternetten kaynak göstermeden haberleri alıp üstüne bir de telif hakkı iddia etmeniz çok ilginç.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Hocam şimdi eğri oturup doğru konuşalım, Donanımhaber ekibinin bizzat katıldığı fuar videoları dışında pek de orjinal içerik olmuyor, genelde çoğu çeviri haber. Bunu herkes bilir. :)

• quote:

Yabancı siteler olmasa ne yapacaktınız acaba? İnternetten kaynak göstermeden haberleri alıp üstüne bir de telif hakkı iddia etmeniz çok ilginç.

böyle yorumları gülünç buluyorum.
    sitenin kazanç kaynakları ortada , adamlar sizin için oturup yabancı kaynaklardan çeviri yapmış alıntı olarak koymuş ne var bunda?

beğenmiyorsan git gsmarena phonearena oku , herkesin ingilizcesi yeterli değil.

ütelik donanımhaber para da almıyor sizden , arada bir çıkan reklamları atla dersin o kadar..

eskinde chip dergisinden başka haber kaynağımız yoktu şimdi kimse dergilerin yüzüne bakmıyor.

demek ki fazla rahatlık batıyor.

he çıkıp haberlerin içeriği , çevirinin kalitesi , haberlerin homojen olmaması markaların kayırılması hakkında konuşuruz orası ayrı..

• quote:

Orijinalden alıntı: frostburn

quote:

böyle yorumları gülünç buluyorum.
    sitenin kazanç kaynakları ortada , adamlar sizin için oturup yabancı kaynaklardan çeviri yapmış alıntı olarak koymuş ne var bunda?

beğenmiyorsan git gsmarena phonearena oku , herkesin ingilizcesi yeterli değil.

ütelik donanımhaber para da almıyor sizden , arada bir çıkan reklamları atla dersin o kadar..

eskinde chip dergisinden başka haber kaynağımız yoktu şimdi kimse dergilerin yüzüne bakmıyor.

demek ki fazla rahatlık batıyor.

he çıkıp haberlerin içeriği , çevirinin kalitesi , haberlerin homojen olmaması markaların kayırılması hakkında konuşuruz orası ayrı..

Çeviri yapılmasına bir şey dememiştim. Zamanında haberi sanki kendileri yapmış gibi kaynak gösterilmeden kullanılamaz yazıyor fakat kaynak içermiyordu. Birinden alıntı yapıyorsan kaynak gösterirsin. Eğer üniversite ve üzeri eğitim Aldıysan, buna ne dendiğini iyi biliyorsundur.

Amatör birkaç kişinin takıldığı site olsa banane der geçerim ama büyük bir site olduğu için böyle minik ayrıntıları kaçırmaları garip gelmişti. En azından, düşünceme saygı duymuşlar ve dediğim gerçek olmuş.

Ayrıca, kaynak gösterdiğime göre okuyorum ki; gelmiş burada örnek göstermişim.

Uzun uzun yazarım ama aynı şeyleri farklı frekanstan konuşuyoruz sanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8946C419 -- 2 Mayıs 2016; 11:52:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.