Şimdi Ara

Braun Sarjli diş fircalari Vatan'da cok hesapli.... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
2
Favori
3.294
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alalim mi simdi, sonuca bagladiniz mi ne diyorsunuz arkadaslae :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trizone 3000 almıştım 2 ay önce kötü diyemem 200tl yi hakediyor mu tartışılır ancak düzenli kullanırsan dişlerini beyazlatıyor başlıkları da çok pahalı değil 4 tane white 3d başlık 39 tl ancak düzenli kullanımda farkettiğim sanki dişeri hassaslaştırıyor soğuk su içerken hissedebiliyorsun onun için günce 2 defa dan fazlasını önermiyorum.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/braun-d16-524uh-siyah--buz-mavi-hediyeli-oral-b-sarjli-dis-fircasi.html

ben bu ürünü almıştım 1 sene oluyor kullanıyorum birisi diş hekimiyim demiş bunları kullanma eliniz kadar iyi temizlemez demiş sallamış. ben bu cihazı kullanmaya başlayalı dişlerimin daha iyi temizlendiğini farkettim. hem ağzınızın her bölgesine diş fırçasını istediğin gibi sokamıyorsun bu en dipteki dişlerinizi bile temizliyor. almadıysanız alın diş fırçalamadığınızı farkedeceksiniz kullanmaya başladıktan sonra.

• blackshow kullanıcısına yanıt
    hep 3d kullanmayın hocam. actionlar ile dönüşümlü kullanın.

• Pro 790 kaç salınım ?

• AnarchistDeist kullanıcısına yanıt
    Pro 790 bence pro 750 serisi ama 2tane oldugu icin pro 790 demisler sanirim 8800/20000 salinim büyük ihtimalle %90
  • Ben de tavsiye edilmediği için almadım, 1 diş hekimi arkadaşım da almamam yönünde telkinde bulundu.

Sebebini ise dişin üzerinde yapılması gereken salınım sayısını aştığı ve diş minelerine zarar vereceği olarak açıklamıştı.

Bunu alacağına ağız duşu al dedi, öyle yaptım. Fırçaladıktan sonra ağız duşu kullanıyorum. Diş aralarının temizliğini,kör noktalara ulaşımı onunla yapıyorum ve gerçekten rahatlatıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mitrovic -- 2 Mayıs 2016; 11:07:35 >
  • bir diş dr u arkadas bunlar elının gucuyle yaptıgın gıbı olmaz kesınlıkle tavsıye etmıyoruz demıstı bılgınıze

• muvakkit kullanıcısına yanıt
    Sallamış. Elinin gücüyle çok bastırıp diş eti ve minesine zarar veriyorsun. Bunların basınç sensörlü ve süre sayarlı olanları çok faydalı. Hele ki çocuklara bu alışkanlığı kazandırmak için. Büyükler için de ayrıca faydası var. Dişçi arkadaşın dayanağı neymiş merak ettim açıkcası.
  • Mitrovic kullanıcısına yanıt
    Ağız duşu dediğiniz şeyler kimyasal madde içeriyor çok fazla ve kansere sebebiyet verebileceği defalarca araştırmalarda kanıtlandı.
    Bunun yerine tuzlu su ile gargara yapın daha iyi.
  • 2 tane makineden ziyada daha çok başlık olması daha iyi iş görürdü... Sonuçta bir makineyi birden fazla kişi kullanabiliyor... Eğer isteyen olursa 500 modelini 4 başlıkla beraber 150 liraya, 5000 modelini ki şuan için basınç göstergesi ve devrinin başlığa göre ayarlanabilme özelliği ile beraber en profesyönel modelidir(sonra çıkanlar kablosuz saat yerine cep telefonu uygulaması koymuş, çok büyük bir anlam ifade etmiyor) 7 başlıkla beraber 450 liraya verebilirim...

Ya da temmuz ayını beklerseniz Dünyanın ilk Akıllı Diş Fırçası 9000 Genius modelini 7 başlıkla beraber 650 liraya verebilirim... Siz fırçalarken hareket sensörü sayesinde hangi dişi ne kadar iyi veya kötü dırçaladığınıı görebilir, az fırçaladığınızı gösterdiği yerleri daha iyi fırçalayabilirsiniz, fazla bastırdığınız bölgelerde basıncı azaltabilirsiniz, diş hekiminden size özel bir diş fırçalama programı oluşturmasını isteyebilirsiniz ve uzun süre diş fırçalamazsanız ce telefonunuza bildirim gelebilir...

Bu yukarıda yazdıklarımı isteyen olursa elden teslim ediyorum... İstanbul içi isteyen olursa da bir diş hekimi arkadaşa yönlendireceğim, onda aynı fiyata karta 9 ay taksitle alabilirsiniz...

Bu arada 3bin olan modeli hemen her sitrede aynı fiyat zaten; Örnek Üstelik bu söylediğim site 500 lira üzeri alışverişe 100 liralık hediye çeki veriyor ve bu hediye çeki 1!e 1 kullanılabiliyor... O yüzden ben 2 adet makinesi olan 6900 modelini yani şunu ve yanında bir kaç şey almanızı öneririm... Örnek ve şunu kelimeleri tıklanabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 2 Mayıs 2016; 12:07:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sefa

Ağız duşu dediğiniz şeyler kimyasal madde içeriyor çok fazla ve kansere sebebiyet verebileceği defalarca araştırmalarda kanıtlandı.
    Bunun yerine tuzlu su ile gargara yapın daha iyi.

Konuyla ilgili bir kaç araştırma paylaşır mısınız? Ağız duşu ne gibi kimyasal maddeler içeriyor?
  • Ugur851 kullanıcısına yanıt
    Google'a listerine cancer yazıp çok fazla sonuca ulaşabilirsin.
    Mesela;
    http://www.cancerdefeated.com/newsletters/Alcohol-containing-mouthwashes-linked-to-cancer.html
  • Paylaştığınız bir araştırma değil, güncel olmayan 2 kaynağa atıfta bulunulmuş bir yorum yazısı. Google'a dediğinizi yazdım hiç bir araştırma bulamadım, paylaşırsanız sevinirim.
  • Sefa kullanıcısına yanıt
    Ağız duşu diyorum yalnız, gargara değil. Ağız duşu bir makine. İçine sadece su koyarsınız. Makine su ve hava basıncıyla tıpkı dişçilerdeki gibi tazyikli su sunan bir cihazdır.Onunla diş aralarını suyla temizlersiniz.

Edit. Görüntüsü şu şekilde:

Braun Sarjli diş  fircalari  Vatan'da cok hesapli....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mitrovic -- 2 Mayıs 2016; 14:18:20 >
  • Arkadaşın bildiğini düşünmüyorum ama ağız duşunun içine suyla birlikte ağız gargarası da karıştırılarak kullanılabiliyor.
    Doğrudur hocam,olabilir biz de Türkçe bir ad bulmuşuz, esasen orjinali oxyjet. Ben 2.5 sene tel kullandım, çıkarıldıktan sonra bir süreliğine dişlerin iç kısmına gizli tek takıldı. Oralara fırça ulaşmadığı için bunu kesinlikle kullan demişti,öyle aldık. Cidden memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mitrovic

Ağız duşu diyorum yalnız, gargara değil. Ağız duşu bir makine. İçine sadece su koyarsınız. Makine su ve hava basıncıyla tıpkı dişçilerdeki gibi tazyikli su sunan bir cihazdır.Onunla diş aralarını suyla temizlersiniz.

PArdon hocam, ben ağız duşu diyince gargaraya gitti aklım. Yoksa suyun nesi kanser yapacak :)

Mdem konu açıldı tavsiye edebileceğiniz bir model var mı ağız duşu için. Özellik çok hoş ve ihtiyacım da var aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sefa

quote:

Orijinalden alıntı: Mitrovic

PArdon hocam, ben ağız duşu diyince gargaraya gitti aklım. Yoksa suyun nesi kanser yapacak :)

Mdem konu açıldı tavsiye edebileceğiniz bir model var mı ağız duşu için. Özellik çok hoş ve ihtiyacım da var aslında.

Gargaranın nesi kanser yapıyor paylaşmadınız hâlâ.

Yukarda paylaştım. Bu konuda kimse kesindir veya kesin değildir diyemez. Herkes istediğine inanmakta özgür. Ben bu işlerin reklam tarafının çok fazla olduğunu ve zararlarının da çok olduğunu düşünüyorum. Örneğin önce listerin sattılar deli gibi sonra sıfır alkol diye çıkarıp bi daha sattılar, kim bilir daha sonra bu sefer de sıfır bilmemne maddesi diye çıkarırp satacaklar. Her zaman böyle oluyor bu zaten. Madem alkol zararlıydı zamanında alkolü basıp sattıların nolacak?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.