Şimdi Ara

520i vs e180 hangisi daha az yakar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
5.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba mevcut 2012 c180 amg aracimi satip bu iki aractan birini almayi dusunuyorum tek sorum iki aracin yakit tuketimleri nedir ozellikle bu araclara sahip yada kullananlar cevaplarsa sevinirim.bahsettigim gibi sadece yakit tuketimlerini merak ediyorum konu dallanip budaklanmasin.simdiden cevaplariniz icin tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yakıtları aynıdır ama 520i yaktığına göre daha iyi gider.

• Aynı yakıyorlar yaklaşık.5.20i performans olarak net daha önde.
  • E180 ile 2000 km uzun yol yaptım sakin kullanımda uzun yolda 8.5lt altına düşmesi, 520i nin daha iyi olduğu söyleniyor ama hem yakıt tüketimi hemde performans olarak.

• Bende 520i ozellikle sanzimandan dolayi daha az yakiyor diye biliyordum az bir fark bu tabi yalniz yapilan bir cok testte e180 in daha az yaktigindan bahsediliyor ozelliklehttp://otomobilgurmesi.blogspot.com.tr/2013/09/karslastrmal-test-bmw-520i-mercedes.html?m=1 bu karsilastirmada agresif kullanimda 4lt normal kullanimda 2lt gibi e180 in daha az yaktigi soyleniyor ozellikle bu farkin benim sindiye kadar bildigimin aksine e 180 lehine sanzimandan kaynaklandigi soyleniyor

• yakıtları benzer diyor herkes, performans olarak 520i önde
  • Ozellikle araclari kullanan arkadaslar yorum yaparsa daha yardimci olur bende ayni yakiyorlar hatta 520 daha az yakar diye biliyordum ama testlerde oyle cikmamis

• 520i' yi İstanbulda yoğun şehiriçi trafikte kullanıyoruz ve 14 litre yakıyor.Aynı trafikte bundan önceki makyajlı C180 2011 1.8 Cgi 7G-Tronic aracımız 12.5 yakıyordu.Hesabı buradan yapabilirsiniz sanırım.E180 hakkında bir bilgim yok ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fhistle-X -- 30 Nisan 2016; 20:53:13 >
  • Bence bu fiyata araç alırken yakıt tüketimi çok fazla bakılmaz ... Bakılıyorsa bu araçları almak mantıklı olmaz .. Bmw 520i tercihimdir varsın biraz fazla yaksın e180 50 yaş üstü duruyor...

• Arada testlerde denildigi gibi 4lt vs fark varsa benim
    icin onemli bir fark bu yuzden dedigim gibi konuyu saptirmadan araclari kullanan arkadaslarin yorumlari onemli

• Bence konunuzu mb forumlarina acin. Orada cok dogru bilgilere erisebilirsiniz. Bu forumda hem e180 hem 520 kullanmis kisi sayisi bir elin parmaklarini gecmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: serty23

Bence bu fiyata araç alırken yakıt tüketimi çok fazla bakılmaz ... Bakılıyorsa bu araçları almak mantıklı olmaz .. Bmw 520i tercihimdir varsın biraz fazla yaksın e180 50 yaş üstü duruyor...

biraz fazla yaksin 8-9 hadi max 10 litre yaksin. 14 litre benzinli 156 bglik E kasa icin asiri fazla. Onlari alabilen parayi cope atmalari icin bi nedenleri yok. Şahsi fikrim ikinci el o fiyatlara en mantiklisi A6. 2.0 Tdi 177 bg (makyajlisi 190 bg) ve az yakiyor ayrica dizel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 520yi de e 180i de testte kullandım ve açık net söyleyeyim ikisine de motorlar yetiyor,tüketim olarak da pek bir fark yok aralarında arkadaşlarımın dediği gibi,ikisi konfor rahatlık kullanım kolaylığı beklentileri sonuna kadar karşılayan araçlar.
    yalnız E serisinin şu anki kasası 5ten çok daha güzel benim nazarımda.üstüne çarpışma testinden marginal almış bir araçla mükemmel sonuç çıkarmış bir aracı kıyaslıyoruz,o açıdan her türlü e 180.Hele hele kırmızısı yakıyor
  • İki aracıda kiralık olarak 3 günlük sürelerle kullandım bir çok açıdan da test ettim şehir disinda Mercedes e180 daha ekonomik, şehir içinde ise 520 daha az tüketiyor.

• quote:

Son kasa 520i ise 1.6 motorlu aynı araca sahibim.

Yakıt olarak Antalya içi sakin kullanım;

Şehiriçi 10-11 litre
    Şehirdışı 6-7 litre

Yakıt olarak Antalya içi agresif kullanım;
    Şehiriçi 12-13 litre
    Şehirdışı 7-9 litre

Bu değerleri daha da düşürmek mümkün örneğin ayağınızın altında yumurta varmış gibi biraz da arabanın zevkini almadan kullanırsanız şehir içi 9-10 litre şehirdışı ise 90la gidilirse 5.5-6.5 litre arası tüketim yakalanabilir. Bu değerlerin altına düşen gerçekten sakin bir şehirde kullanıyordur ve aşırı dikkatli araç sürüyordur.

Şimdiki değerlerim bunlar. 120 ile giderken ise 7 litrenin altına düşmez diye düşünüyorum hız sabitleme ile. 70 ile hız sabitlemede 4.5-5 litrelerde geziyor orası da ayrı bir gerçek tabi. Aynı modelde aynı donanımdaki 520 dizele göre direk gözü kapalı alınır binilir.

Daha önce buşekilde yazmışım. Görüşlerim halen geçerli.
    520i uzun yolda;

100km sabit hızla 6litre
    110km sabit hızla 6.5litre
    120km sabit hızla 7litre
    130km sabit hızla 7.5-8litre
    150km sabit hızla 9litre
    150km sabit hızın üzerinde yakıt giderek artıyor mesela 200le giderken 15-16 litre civarı görünüyor hız sabitlemede.

Şehiriçi ise 10-11 litre arası yakıyor ortalama bende. 12litre ve üzeri tüketen bu araçla ciddi şekilde agresif kullanıyordur gaza basarken biraz nazik davranmalı bence çok kasmadan kendisini. Aşağıdaki fotoğraflarda aldığım tüm yakıtların kaydı var. Kaç km yapmışım kaç kuruş yakmış kaç litre harcamışım gibi. Tüm ayrıntıları görebilirsiniz.

10-11 litre böylesine bir araç için hiç de fazla değil. Bu arada aracım Racechipli 200beyir civarı tüm bu yakıtlarda.
     520i vs e180 hangisi daha az yakar ? 520i vs e180 hangisi daha az yakar ?

• Basınca giden bir araç alıp sakin kullanayım da az yaksın diye düşünülmez. Düşünülecekse ona göre başka araç alınır. 520i 'nin şehir içi tüketimi 13 litreye ulaşmaz. Kendinizi yırtmanız lazım 12-12.5 aralığını geçirmek için. E180 ile kıyaslamak için her iki araca da hangi paketlerin ve eklerin yükleneceğini yazmanız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gsonur4

Arkadaslar merhaba mevcut 2012 c180 amg aracimi satip bu iki aractan birini almayi dusunuyorum tek sorum iki aracin yakit tuketimleri nedir ozellikle bu araclara sahip yada kullananlar cevaplarsa sevinirim.bahsettigim gibi sadece yakit tuketimlerini merak ediyorum konu dallanip budaklanmasin.simdiden cevaplariniz icin tesekkurler.

burada her kullanıcı kullanım tarzına göre farklı yakıt harcar. iklime yol güzergahına göre geç yapılan bakımlar o anki rüzgar yönü kısacası yakıt konusu çok değişkendir. zaten forumda yakıt konuların sonucunda hep kavga çıkmıştır :D mesela ben biraz agresif kullanıyorum yüksek cc li motorlarda daha düşük yakıt tüketimi elde ediyorum. aynı araba aynı yol aynı kişi farklı yakıt verisi elde ettiğim çoktur. yani kısaca aynı arabayla birisi 12-13 litre yakar birisi 5-6 bu sorunuza malesef net cevap bulamazsınız. ama şunu bilin 1600 cc turbolu bir motorun yakıt tüketimi konusunda önü açıktır kullanıma göre 5-6 litreden başlar 20-25 litreye kadar gider.

• Sehir ici 520i 11 litre
    E180 12 litre yakiyor
    E180 in sanzimani tereddutler yasiyor biraz hantal 520 ye gore
    520 tavsiye ederim
    Ikiside kisa mesafe genelde sehir ici biraz agresif kullanim
    520i gaza basinca koltuga yapistiriyor onu da soyliyeyim performans olarak e180 den onde
    Konsol olarakda 520 nin daha ustun oldugunu dusunuyorum
    Dis gorunus herkesin kendi zevki tabi
    Konfor olarakta cok fark olmasada mercedes biraz daha ustun suspansiyonlari daha yumusak
    Ikiside yol sesini az aliyor

• rakip bmw ve mercedes lerde her zaman bmw az yakar ve çok kaçar, bu kullananların bildiği bir gerçektir ama bu fark çok büyük olmadığından bu tarz araçların seçiminde etki etmez çünkü bu araçları düşünen adamı aradaki fark etkilemez
  • 520i bir tık daha aşağı yakar, ikiside konforlu ve keyifli araçlardır. :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.