Şimdi Ara

Bedelli den sonra Gönüllü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu senelik bi yasa varmis. 1000 euro ya bedelli askerlik yapiliyormus. Ben bedelli den yana degilim, ama özel sebeblerden dolayi su an icin bedelli yapmak zorundayim.

Sorum su. Bedelli askerlik yapmis olsamda ileriki zamanda gönüllü olarak askerlik yapma sansim varmi yokmu? lütfen kisa öz ve ciddi cevaplar olsun simdiden tsk ederim.

saygilar

mehmet

• bahsettiğiniz dövizli askerlik şu an bedelli askerlik yok,ayrıca gerek çıktığı zamanlarda bedelli olsun yada dövizli askerlik olsun parayı yatırdığınız zaman savaşta ve barışta askerliğe elverişli değildir raporu almış olursunuz.
  • Ben yurt disinda yasiyorum. Bedelli yapma sansim var.

Dövizli ve bedelli arasinda fark nedir? Aynisi degilmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakali_yok -- 5 Mayıs 2016; 20:12:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dövizli askerlik yurtdışında yaşayanlar için sürekli olan bir kanun,bedelli askerlik turkiyede yasayanlar için ihtiyaca göre düzenlenen bir kanun şu an başvurmak istese biri bedelli yok mesela ,asker kaçakları çok biriktiği zaman meclis geçici kanun çıkartıyor 3-4 ay icin parası olan faydalanıyor, en son çıkan 6 bin Euro idi dövizli askerlik ise bin Euro farkları bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 6 Mayıs 2016; 7:38:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sakali_yok S kullanıcısına yanıt
    Gönüllü askerlik diye bir nane yok. Çok istiyorsa git adam gibi yap parayı verip kaçmak yerine
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.