Şimdi Ara

WordPress'te İletişim Formundan Mesaj Gelmiyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kendi kişisel sitemde kullandığım bir tema var ve temanın kendi iletişim formu da var. Ancak bu form üzerinden gönderilen mesajlar bana mail olarak gelmiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

• Bu eklentiyi yükleyip gerekli ayarları yapar mısınız? Genelde posta ayarları yapılmadığı için sunucuya iletilmiyor.https://tr.wordpress.org/plugins/wp-mail-smtp/
  • MOLİVER kullanıcısına yanıt
    Eklentiyi yükledim. Ancak Username ve Password kısımları var buraya ne yazıcam? SMTP Host SMTP Port gibi ayarlar var kullandığım mail outlook buraya ne yazmam gerekiyor?
  • Yine ilgili eklentinin sayfasında gerekli ayarları gösteren bir görsel mevcut ama bu gmail hesabına göre ayarlanmış.Outlook için bir ayar var mı bilmiyorum araştırmak lazım ama genelde ya gmail yada direk sunucudan oluşturduğumuz mail adresleri kulllanılır.https://tr.wordpress.org/plugins/wp-mail-smtp/screenshots/ Oradaki kullanıcı adı ve şifre alanı sizin mail adresi ve şifreniz için.Daha detaylı bilgilere, "wp smtp mail ayarları" şeklinde aratarak ulaşabilirsiniz.
    Dediğiniz ayarları doğru bi şekilde yaptım ancak mail gelmiyor yine
  • Send a Test Email başlığı altında kendinize test maili göndermeyi deneyin.Eğer sitenizdeki formdan gönderdiğinizde gitmiyor ama test mailinden gidiyor ise hata sitedeki iletişim formunda.Ancak bu test mailini zaten göndermeyi denediyseniz ve gelmediyse, sorun yaptığınız ayarlardadır.Doğru yaptığınızı düşünmeniz normal, çünkü ufak bir hata olabiliyor.Eğer şu anki posta sunucunuz çalışmıyor ise farklı bir ayar ile tekrar deneyin.(gmail,yandex,yahoo vs.) Son aşamada bunları deneyip olumlu sonuç alamadıysanız sorun sunucunuzdadır.Çünkü mail göndermenizi engellemiştir.
  • Wordpress için hangi iletişim formunu kullanıyorsunuz? İletişim formu üzerindende ayarlama gereksinimleri vardır!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sonun da doğru ayarları buldum kardeşim ve başarılı bir şekilde mail geldi.

Mail sunucusu (gelen) : imap-mail.outlook.com
    Mail sunucusu(giden) : smtp-mail.outlook.com
    (IMAP)Gelen sunucu portu : 993
    Şifreleme yöntemi : SSL
    (SMTP) giden sunucu portu : 587 (SSL: 465)
    Şifreleme yöntemi : TLS

Ayarlar bu şekilde. Belki birilerine yardımcı olur. Bunlar @outlook.com şeklinde biten mail adresleri için.
  • Sorunu çözdüğünüze sevindim.Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.